Joyner Lucas wini raperów promujących dragi za śmierć Juice WRLD'a

Wśród morza kondolencji po śmierci 21-letniego Juice WRLD'a szerszy komentarz wystosował Joyner Lucas, który widzi całą sytuację w kontekście większego problemu.

"Juice WRLD miał 21 lat. Inspirował się generacją raperów, którzy gloryfikowali dragi i uczynili je czymś fajnym. Winię was za to gówno. Cały ten lean i tabletki, które gloryfikujecie i o których nawijacie. Uczycie dzieciaki, by robić to samo. Jesteście szczęśliwi? Rip Juice WRLD, odszedłeś za szybko" - napisał na swoim Twitterze Lucas.

Gdy jeden z fanów wytknął mu, że Juice nie gloryfikował w swojej muzyce narkotyków, a jedynie relacjonował swoje zmagania i uzależnienia przytaknął i dodał: "Nigdy nie mówiłem, że Juice je gloryfikował. Wiem o czym mówił. Biedny dzieciak walczył z depresją i wiele przeszedł, a poprzez dragi próbował sobie z tym poradzić. Winna jest generacja muzyki, która gloryfikuje narkotyki i pokazuje je jako coś fajnego, przez co dzieciaki jak on wpadają w nałóg. To cykl."

Kilka godzin później Joyner wrzucił na swoim Twitterze kolejny post, załączając fragment wywiadu z Juicem, w którym artysta wspomina, że gdy po raz pierwszy usłyszał muzykę Future'a, brzmiała tak, że sam zapragnął pić lean - a miał wtedy 11-12 lat. Joyner opatrzył filmik komentarzem:

"R.I.P. młoda legendo... Do mojego pokolenia, musimy brać odpowiedzialność za to, co gloryfikujemy. Istnieje różnica między Juice'em i innymi kolesiami, Juice nie był z tego dumny, mówił o tym, że wstydzi się tego uzależnienia. To była sztuka. Nie winię go za to. Jestem wściekły na hip-hop za nakierowanie go w tym kierunku."

Przypomnijmy, że temat ten poruszał m.in. Macklemore w utworze "Otherside", co przypominaliśmy w felietonie po śmierci Lil Peepa - Macklemore sam był uzależniony i przeszedł detox, a wpływ na niego miały teksty starszych raperów, którzy opowiadali o rozrywkowym używaniu dragów.

Nie znamy jeszcze dokładnych przyczyn śmierci Juice WRLD'a, wiadomo jednak o jego uzależnieniu od kodeiny i leków przeciwbólowych Percocet oraz zmaganiach z zerwaniem z nałogiem - w tym roku Future opowiadał, że przeraził go fakt, gdy dowiedział się, że Juice sięgnął po kodeinę w 6 klasie właśnie za sprawą jego muzyki.

Sprawdź też:

Juice WRLD nie żyje (1998-2019)

Juice WRLD zostawił po sobie... 1000 nagranych utworów!

Juice WRLD R.I.P. - na pokładzie samolotu znaleziono marihuanę i kodeinę

Juice WRLD połknął tabletki by ukryć je przed FBI?

Żabson apeluje po śmierci Juice WRLD'a: "Dbajcie o siebie i bliskich"

Juice WRLD dziękuje za nagrodę Zagraniczne Odkrycie Roku (Popkillery 2019)

Juice WRLD - wywiad: "Tempo mojej kariery jest nierealne, ale nie mogę się zatrzymywać"

REAL HH
Joyner Lucas koleś ja słucham różnego rodzaju rapu od old school po gangsta i co ja tez muszę brać dragi czy też inne gówno o czym nawijają raperzy nie śpiewają bo te pokolenie jak ty gościu śpiewasz sobie nie rymujesz i walisz takim textem że "Jestem wściekły na hip-hop za nakierowanie go w tym kierunku"pamiętaj gościu każdy chyba ma mózg w tej głowie no może nie każdy i każdy robi co chcę jego życie szkoda gościa że w tak młodym wieku odszedł ale chyba wiedział co robi tak mi się wydaję.
Lil sqqa
Każdy ma mózg ale nie każdy go używa, spójrz z perspektywy 13letniego dcieciaka, który dojrzewa naogląda się teledysków gdzie ładne panie w kusych strojach kręcą dupą obok Pana który pije wywar z białego kubka paląc przy tym jointa, każdy w tym wieku szuka siebie ja przez muzykę rap i hiphop po części się odnalazłem ale to nie były czasy xanaxow leanów i mollly, tylko trawka i hip hop to był hardcore
Komsi
Naucz się po polsku pisać lepiej xD
Wszyscy jesteście zjeb ani i żałośni
Ch in kogokolwiek obchodzi wasze zdanie narkomani je bani. Tu nie chodzi o kto wygra w waszym zj znanym sporze TYLKO O ŚMIERĆ LUDZKĄ!!! MLODEGO CZŁOWIEKA, KTORY MOGL JESZCZE WIELE DAĆ SWIATU I TAKIM ZJ EBOM JAK WY! NAUCZYC WAS CZEGOŚ, MATOŁY TĘPE.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>