Żabson krytykuje nowy program PiS: "Czy ich do końca poj***ło?"

Prawo i Sprawiedliwość w kampani wyborczej zapowiedziało wprowadzenie "statusu artysty zawodowego". Z proponowanych zmian wynika, że każdy kto zajmuje się dostarczaniem i tworzeniem rozrywki, bedzie musiał wystąpić z prośbą o taki właśnie status. Pierwszą osobą, która skrytykowała propnowane zmiany ze środowiska rapowego jest Żabson.

Na jego Instastory pojawił się link do artykułu opisujące nowe regulacje z podpisem: "Czy ich do końca pojebało? 13 października głosujcie na kogo chcecie, byle nie na ludzi, którzy chcą nam zabrać wolność słowa."

Ponadto zdjęciu towarzyszy cytat "Ten fałszywy system, ja chce tylko okraść go" pochodzący z nowego singla Żabsona "Small Town Boy".

“Status artysty zawodowego przysługuje absolwentom studiów II stopnia uczelni artystycznych lub ogólnokształcących szkół baletowym oraz osobom fizycznym, które mają udokumentowany dorobek artystyczny, potwierdzony przez stowarzyszenie reprezentatywne” - tak wygląda opis proponowanych zmian, według niektórych artystów i specjalistów to pierwszy krok w kierunku cenzury i powrotu do PRL-u.

Tagi: 

Żałosne
Żabson - żałosny ścierwo-polowy pachołek Biedronia
Heban
Jepaccie
PZN
Co za baran.
Martyniuk
Jebac PiS, nie pozwólmy zrobić sobie komuny
Narzeczony Queby
No to teraz żapson musisz się zapisać na balet
na litość!
odredakcyjny dopisek "według niektórych artystów i specjalistów..." - super! szkoda, że nikt nie pofatygował się by sprawdzić źródło, bo sprawa nijak dotyczy cenzury, a podnoszonego od lat problemu wyłączenia twórców z systemu ubezpieczeń (akurat nie bez wątpliwości, co do sposóbyweryfikacji statusu, ale to akurat osobny temat)! dla jasności: Osoby, którym zostanie przyznany status artysty zawodowego, będą mogły legitymować się „Kartą artysty zawodowego” i przysługiwać im będzie prawo do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne i Fundusz Pracy w wysokości łącznych składek ustalonych dla ubezpieczonego i płatnika, wyliczonych dla minimalnego wynagrodzenia za pracę”. Artyści, których dochód byłby niższy od przeciętego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim roku kalendarzowym, mogliby liczyć na dopłatę, przyznaną przez powołany w tym celu Fundusz Wsparcia Artystów Narodowych. ech.
Kalif
Dokładnie tak, ale nie ma jak postraszyć PiSem. Dodam jeszcze, że na cgm.pl można wyczytać, że ich redakcja otrzymała oświadczenie od Zespołu Ekspertów Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, z którego dowiadujemy się m.in., że cały projekt nie jest projektem rządowym i POWSTAŁ W WYNIKU DEBATY szeroko pojętego ŚRODOWISKA ARTYSTYCZNEGO RÓŻNYCH PROFESJI. Jak już kolega wspomniał nie ma za zadanie określać kto może być artystą, a kto nie i mało tego status artysty nie jest obowiązkowy. Myślałem, że straszenie dyktaturą, powrotem do PRLu znudziło się ludziom, ech.
Stefek
Debaty ze sobą chyba... XD
Kalif
Taa, jasne.
prep
W takim razie jebać Żabsona za gadanie głupot, szerzenie nieprawdziwych informacji i nawoływanie na tej podstawie do jebania PiSu. Dzięki za zweryfikowanie.
Marcin
Dokładnie co ten małolat wie o zyciu
tentypcześ
dziś pierdniesz ludzie nazwą to nowym dźwiękiem
Codochuja
Wy wszyscy kurwa chuja wiecie i się wymądrzacie
incoG
Jest mnóstwo innych powodów, by jebać ten PIS joł. Jak bykowe wpierdolą, to będziecie zadowoleni. Polecam sprawdzić listę podatków jakie PiS wprowadził od początku swojej kadencji. Polecam też ruszyć dupę z chaty, z ławki i pójść na te jebane wybory. Starzy ludzie, chociaż nie wszyscy to dzbany i mohery, ale większość, chodzą głosować z nudów i decydują o losach młodszych osób. I na koniec polecam sprawdzić tego gościa i wypierdolić ze schematu PiS czy PO - jedni wpierdolą nas w długi, drudzy okradną i sprzedadzą, to jak wybierać gówno pod prawym czy lewym butem. Potrzeba nowych, młodych ludzi nieskażonych jebanym PRLem youtube com/watch?v=pPhDQSRrgD8
elo
zabson hu....j z twoją zjebaną muzą na siłę chciałem przesłuchać jeden kawałek ale curwa nie idzie taką zjebę to każdy gad napisze i w teledysku się zesra wyginasz sie jak pipa zamiast być sobą to robisz z siebie jakigoś rapa z usa ogarnij się jesteś z opoczna curwa artysta się znalazł

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>