Czy Kali nagrał najbardziej trueschoolowy numer roku?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-06-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Przez lata słowo trueschool wypaczyło swoje znaczenie i używane jest dziś w totalnie innym sensie niż ten właściwy. Trueschool to nie stare brzmienie, osobiste emocjonalne teksty czy narzekanie na nowości - a kultywowanie oldschoolowej energii i wartości ("peace, love, unity & having fun"), szacunku do korzeni, miłości do hip-hopu, często w oparciu o zabawę słowem i formą. Dziś trueschoolu w polskim rapie jest coraz mniej, dlatego warto zwrócić uwagę na prawdziwe muzyczne tribute'y, które otrzymujemy co jakiś czas.

Była np gorąco przyjęta "Chevy Impala" od O.S.T.R.'a, ostatnio za to świetny singiel w tym klimacie zaserwowali Małach i Rufuz:

MAŁACH / RUFUZ - DZIĘKI HIP-HOP FEAT. DJ SHOODEE PROD. 2CHECK

Teraz za to na płycie "Chudy chłopak" znajdziemy utwór "Lost Boyz", będący pięknym ukłonem w kierunku ważnych postaci polskiej sceny. Na esencjonalnie najntisowym bicie Magiery Kali serwuje pełne szacunku linijki w stronę Ostrego, Peji, Lukasyno, JWP, Włodiego nazywa wręcz trzecim rodzicem. Dobrze widzieć takie numery "od koneserów dla koneserów", szczególnie na albumie, który pokrył się Złotem chwilę po premierze.

Sprawdź też: Kali zdradza nietypową historię numeru z WYP3!

Kali x Magiera - Lost Boyz

Przybysz
Bit zjebany z kawałka Wigora i Pelsona-Twarze i spojrzenia!!!!
Ogur
Synku, na tym samplu jest mnóstwo kawałków rapowych. Zanim Trojak zrobił bit dla Wigora z tego sampla to przed nim był chociażby Nas albo Rick Ross. Normalna akcja hiphopowa, a nie żaden zajebany bit.
Przybysz
Przepraszam Kocham ich obu
Zakatarzony Białas
Najbardziej chujowy - z pewnością
Stefan
Idź słuchać wackow na autotune
jprdl
Każdy dzieciak z tunem ma na starcie lepsze flow od dukającego i przeciągającego wyrazy Kalego czy Rycha, trzeba być zjebanym fanbojem żeby tego nie slyszec
CeHa Ci na imie
Trzeba być zjebanym dzieciakiem żeby nie szanować chłopaków którzy znają więcej klasyki niż zjebane dzieciaki.
jprdl
No widzisz kurwo już odwracasz kota ogonem, mówię o flow a nie o szacunku, Kali i Rychu chujowo rapuja, moga sb byc legendami sceny ale to nie zmienia faktu
jprdl2
Tak rapują chujowo. Legendą sceny z nich jest tylko Rychu, nie rozumiem za jakie zasługi Kali ma wjechać do panteonu legend. A to co robią dzieciaczki na autotuneach to aż kurwa w uszy boli.
JPRDL2
Albo nie on jest geniuszem
S0high
Ruchu zjada 90% blaznow młodego pokolenia. Nie mają podjazdu.
jprdl
Nie zjada gościu, jego nawet Young Igi wpierdala, posłuchaj tego numeru "Lego", przecież Igi tam sobie swobodnie płynie a Peja się spina żeby jakoś tam trafić w werbel i jeszcze próbuje udawać wyluzowanego xD
Ce ha Ci na imie
Ktoś kto rapuje na autotjunie ma wogole jakieś flow?
Zakatarzony Białas
Przepraszam za swoje słowa kocham go
Zakatarzony Białas
[komentarz usunięty]
w
ale słabizna. DO WCK i Black Book JWP nie ma podjazdu.
w. 2
Przepraszam Kocham go
Michaleczek
a idzcie mi z takim flow... co z tego, ze bit spoko
podpis
Włodi trzecim ojcem kaliego potwierdzone info
OMG
Czy wszystkie dzieciaczki już wyraziły swoją opinie ? Nie zapomnijcie z kolegami dalej słuchać tego co w necie nazywacie gownem żałosne darmozjady :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>