Kali zdradza nietypową historię numeru z WYP3!

video
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-06-14 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Kooperacja Kaliego i Magiery ze Wzgórzem Ya Pa 3 to na pewno jedno z większych pozytywnych zaskoczeń ostatnich miesięcy - ciekawa jest historia jak doszło do tego, że Borixon i Wojtas znaleźli się na "Chudym Chłopaku".

"Pod sam koniec nagrywania 'Chłopaka' - chyba ze trzy dni przed jego definitywnym zamknięciem - doszedłem do wniosku, że bardzo chciałbym na tym albumie zwrotkę Borixona, z którym spotkałem się parę dni wcześniej na gali Popkillerów. Czasu było niewiele, ale Magiera powiedział mi, że ma na swoim bicie nagrany numer Wojtasa i Borixona, który pierwotnie miał się znaleźć na projekcie Chillwagon. Z miejsca zajarałem się zwrotką Borixona, którą wysłał mi, na innym, wybranym już przeze mnie bicie. Zadzwoniłem więc do Borysa z pytaniem co sądzi o tym, by w ten dość nietypowy sposób zagościć na mojej płycie. Borixon nie krył zaskoczenia, ale to gość z otwartą głową, który wie, że rap to często spontan. Koniec końców ucieszył się, zgodził - i od razu zadzwonił do Wojtasa, któremu ten pomysł również się spodobał. Tym sposobem Wzgórze i kawałek 'Freestyle' znalazł się na 'Chudym chłopaku'" - opowiada Kali w zinie dołączonym do wydania specjalnego płyty "Chudy Chłopak".

A nas bardzo cieszy, że majowa gala Popkillerów zagrała w tej całej historii swoją symboliczną rólkę, bo m.in. taki był jej cel - danie okazji polskim raperom do spotkania (często po latach) i rozmowy!

zdjęcia u góry: Young Sandi

Kali x Magiera - Freestyle feat. Borixon, Wojtas

***

Liroy szczerze: "Hip-hop ciągle trzyma mnie przy życiu" (Popkillery 2019)

S.H.
Takie głupie pisanie, że jest feat z WYP3. Z WYP3 było by wtedy gdyby był Zajka !
Kl@un Szyderca
Czyli chuj a nie feat. bo nie weszli z nim do studia tylko sobie wziął gotowy kawałek. Dodatkowo, dokładnie jak napisał S.H.: to nie jest WYP3 tylko Wojtas i Borys.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>