Miuosh, Jimek, Smolik i NOSPR zapełnili Stadion Śląski - zdjęcia

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Relacje
dodano: 2019-06-10 12:38 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

9 czerwca 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami. Za nami Scenozstąpienie – największy biletowany koncert polskiego artysty w tym roku, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH I SMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Zaczęło się od wielkiego aplauzu, gdy Jimek i muzycy NOSPR-u wkroczyli na scenę usytuowaną na majestatycznym Stadionie Śląskim. Kiedy po kilku minutach dołączył do nich Miuosh, publiczność wręcz oszalała. Ten niezwykły projekt grany do tej pory głównie w stylowej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia po raz pierwszy zabrzmiał w takim anturażu. Nie zmieniła się jednak artystyczna treść. Hip-hopowe utwory Miuosha zostały przełożone przez Radzimira Dębskiego na język orkiestry, zyskując dzięki temu jeszcze większą głębię. Muzycy zagrali 11 utworów, w tym m.in.: „Coronę”, „Nie mamy skrzydeł” oraz „Z Tobą”, podczas którego na scenę wyszła Katarzyna Golomska, a także „Reprezenta” wspólnie z Abradabem. Na koniec Jimek przygotował wielką niespodziankę dla zebranych gości – razem z muzykami NOSPR-u wykonał cieszącą się olbrzymią popularnością „Historię hip- hopu”.

Po przerwie nastąpiła druga część widowiska, za którą odpowiadał katowicko- nadmorski tandem, czyli Miuosh razem ze Smolikiem, wspierani przez muzyków z NOSPR-u. Tym razem ze sceny wybrzmiał rap, w który wmieszano wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, połączonych z symfonicznymi dźwiękami skomponowanymi przez Jana Stokłosę. Na Stadionie Śląskim zabrzmiały m.in.: „Neony”, „Nie zapomnij skąd jesteś” wykonany razem z Paluchem, „Close your eyes” wykonany przez Katarzynę Kurzawską, „Tramwaje i Gwiazdy” wspólnie z Katarzyną Nosowską, „Mind the bright lights” w wykonaniu Keva Foxa, „Alunia” i „Miasto szczęścia”, podczas których na scenę wyszła Natalia Grosiak oraz dwa utwory z Piotrem Roguckim i Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, czyli „Traffic” i „Wizje”. Wyjątkowym momentem podczas tej części był utwór „Perseidy”, podczas którego ponad 40 tysięcy telefonów i zapalniczek rozbłysło na Stadionie Śląskim.

Na zakończenie, ku wielkiej radości publiczności, muzycy obu projektów połączyli siły. Na bis na scenie pojawili się Miuosh, Jimek, Smolik oraz muzycy z NOSPR-u i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, żegnając się z zebranymi utworem „Piąta strona świata”, czym uczcili pamięć bardzo blisko związanego ze Śląskiem Jana „Kyksa” Skrzeka. Miuosh wielokrotnie dziękował publiczności za tak liczne przybycie, a ta nie pozostała dłużna.

(Oficjalna relacja ze strony organizatora, poniżej oficjalne zdjęcia)

Galeria

savalas
Szkoda tylko, że nagłośnienie jak na dniach miasta. Na trybunach pierwsza część dramatycznie cicho. Druga momentami przesterowana. Wokaliści nie słyszalni przez niemal cały koncert.
Cartman
niestety potwierdzam..
Czuken946
Nie wiem gdzie wy na tej trybunie byliście, sektor 32D słyszał zajebiście
Cartman
34G
20:50 7
Cześć
ubb
za to na płycie było bosko... idealnie :) najlepszy koncert na jakim byłam. wspaniałe wydarzenie, muzyka, goście <3
rakson
A wiadomo z kim JIMEK będzie we Wrocławiu? Nawet przed chwilą patrzyłem na Empik Bilety i nie ma żadnych zapowiedzi - wejściówki nadal do kupienia, ale lista gości nie jest znana. Słyszeliście cokolwiek o tym, kto się może tam pojawić?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>