21 Savage - mamy akt narodzin i nowe szczegóły

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2019-02-05 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dużo u nas ostatnio o 21 Savage'u, ale też sytuacja jest naprawdę niecodzienna - raper został aresztowany pod zarzutem nielegalnego przebywania w USA od 13 lat, za co grozi mu deportacja. Teraz brytyjski 'Daily Mail' dotarł do jego aktu urodzenia i robi się jeszcze ciekawiej...

Podczas gdy wczoraj team rapera zapewniał za pośrednictwem DJ-a Akademiksa, że urodził się on na Dominikanie to akt urodzenia (załączamy go w galerii na dole artykułu) twardo potwierdza, że Savage przyszedł na Świat w Londynie! Jego rodzice (Brytyjczycy) rozwiedli się a w wieku 12 lat wraz z matką wyjechał do USA - w Anglii nadal żyją natomiast jego dwie siostry. Najprawdopodobniej cały wątek Wielkiej Brytanii ukrywany był do tej pory właśnie z obawy przed deportacją - w końcu prawne kłopoty i mocno uliczna tematyka tekstów raczej nie działały na jego korzyść. Równocześnie gdyby postanowił wypełnić dokumenty o wizę imigrancką już jako dorosły to tym samym musiałby przyznać, że wiele lat przebywał w USA nielegalnie - co powodować mogło błyskawiczne wydalenie z kraju.

Obrońca rapera zapewnia za to, że przekroczenie wizy nie nastąpiło z jego winy (był wtedy nieletni), a także iż od 2017 roku oczekuje jego wniosek na wizę dla ofiar przestępstwa, po tym gdy w wieku 21 lat został postrzelony, a jego brat (najprawdopodobniej przyrodni) zamordowany - od tego incydentu pochodzi jego rapowy pseudonim. Wg amerykańskiego prawa bycie ofiarą w takiej sprawie na terytorium USA może dawać mu prawo stałego pobytu, równocześnie obywatelami USA są też jego dzieci. Pozostaje więc długa przeprawa sądowa i starcia prawników. Wsparcie w mediach społecznościowych dla 21 Savage'a wyrazili już m.in. Bun B, Killer Mike, Offset, Cardi B czy Nicki Minaj.

Dotychczasowy przebieg całej sprawy:

21 Savage aresztowany i zagrożony deportacją z USA!

21 Savage niewinny i aresztowany przypadkiem?

Sir Savage The 21st - internetowe szaleństwo memów

Sprawdź też:

Czy Soulja Boya można nazwać pionierem nowej szkoły?

6ix9ine idzie na współpracę z FBI i przyznaje się do zarzutów

Bun B: "Niech sytuacja z 6ix9ine'em będzie przestrogą"

Pamiętacie gdy na koncercie DMX'a bawiło się pół planety?

Future zapowiada "coś specjalnego" - wywiad i relacja z premiery "The WIZRD" w Londynie

Czy Migos powinni zrobić sobie przerwę? (felieton)

Galeria

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>