Sinister "I Won't Forget You G" (Diggin In The Videos #361)

W rapowym świecie czasami zdarza się tak, że po wielu latach wypływają różne nigdy niepublikowane/rzadkie kawałki lub teledyski. Tym razem jeden z kolekcjonerów wrzucił na serwis Youtube jedyny klip rapera Sinister, "I Won't Forget You G". Numer ten pochodzi z debiutanckiego, wydanego w 1994 roku albumu "Mobbin 4 Life". Dla fanów g-funku, ale pewnie nie tylko, jest to na pewno gratka.

Teledysk idealnie oddaje klimat kawałka, jak i ulic Los Angeles lat dziewięćdziesiątych. Zabójstwa, pogrzeby, rodzina i bliscy w żałobie oraz wspominanie zmarłych ziomków z ulicy.

Sinister, czyli Timothy Waybe Johnson, pochodził z South Central w Los Angeles i był członkiem gangu 89th Street Family Swan Bloods. Jego pierwszy i jak się okazało jedyny album, wyszedł, gdy raper siedział w więzieniu. Z powodu słabej sprzedaży i promocji płyty musiał odejść z Interscope Records. Po wyjściu z więzienia w 2004 roku planował wydać drugi album, ale niestety nic z tego nie wyszło. W sieci można jedynie znaleźć kompilację z różnymi kawałkami nagranymi przez Sinistera i ekipę The Mobsters.

OG Sinister zginął w 2007 roku po tym jak został zastrzelony wracając z imprezy u znajomych. Został trafiony wiele razy. 

Shaker
Kawałek ten to singiel który najpierw ukazał się na kasecie przed wydaniem całego albumu. Teledysk został nakręcony przed wydaniem płyty.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>