Glaca prezentuje pierwszy solowy album i zapowiada klip z Peją

kategorie: News, Premiery, Rock
dodano: 2018-04-07 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wczoraj odbyła sie premiera długo wyczekiwanego pierwszego solowego albumu Glacy -frontmana i współzałożyciela zespołów Sweet Noise, My Riot, M.T. Void oraz Serce.

Album „ZANG” zawiera 14 kompozycji stworzonych z różnymi muzykami z polski i zagranicy. Współproducentem wielu utworów jest Tomasz “Magic” Osiński z zespołu Sweet Noise. Ta dwójka napisała większość z mocnych utworów na płycie.

Album promowały dwa klipy. Pierwszym singlem był utwór  „Oni Przyszli”, w którym gościem specjalnym był Justin Chancellor, basista legendarnej amerykańskiej grupy Tool. Hipnotyczny i absolutnie niezwykły utwór powstał na bazie produkcji i beat’u Magiery polskiego producenta hip-hopowego z kolektywu White House Records.

Drugim singlem był kawałek "Człowiek" nagrany wspólnie z Korą Jackowską, którą Glaca nazywa „Królową Polskiego Rocka”. Razem stworzyli elektryzujący duet, śpiewając refren utworu “Krakowski Spleen” legendarnego Maanam. Kompozycja została oparta na produkcji hip-hopowego producenta Sherlocka i Glacy. Instrumentalnie brzmienie wzbogacił Magic, gitarzysta Sweet Noise i Krzysztof Skarżyński związany z zespołem solowym Kory.

Trzecim, oficjalnym singlem z albumu ZANG jest “Życie i Samotność”  z gościnnym udziałem Peji.

Glaca: "Cieszę się bardzo, że na albumie ZANG mogłem kolejny raz współpracować z Peją realizując wspólnie bardzo ważny dla mnie projekt. “Życie i Samotność” to więcej niż kolejny utwór czy singiel. To opowieść o życiu po utracie kogoś kto był nam najdroższy. Opowieść o zmaganiu się z cierpieniem, strachem i własnymi demonami. Opowieść o walce o każdy dzień i szukaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego. Chcieliśmy zawrzeć w tym utworze nadzieję i motywację do życia wbrew temu, że otacza nas ból i smutek. Gdzieś zawsze jest wyjście z sytuacji i to wyłącznie my mamy klucz do kontroli nad własnym życiem. Zderzenie styli moich i Ryszarda zawsze owocowało spojrzeniem na sprawy z bardzo wielu perspektyw. Nasze kawałki przekraczały granice i podziały i to jest ich największa siła. Mam nadzieję, że “Życie i Samotność” da tym, którzy tego potrzebują mnóstwo sił. Ja osobiście dedykuję ten utwór Maciejowi “Żukowi” Żebrowskiemu, który był pierwszym basistą zespołu SWEET NOISE. Maciej przeżył olbrzymią tragedię, ale nadal żyje i walczy dla swojego syna.”

Do singla “Życie i Samotność” powstaje teledysk, przedstawiający sceny z grupy wsparcia osób walczących z traumą po stracie ludzi i rzeczy dla nas najważniejszych. W teledysku obok Glacy i Peji pojawiają się osoby zrzeszone w grupach zamkniętych SLU Gang i Glaca Zone na facebook’u.

“To są nasze najwierniejsze fankluby. Osoby występujące z nami w teledysku to członkowie bardzo konkretnych społeczności. Ich udział dodał głębi i dodatkowego znaczenia utworowi. Sama praca na planie była sama w sobie terapią. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że robią coś istotnego i ważnego. Oprócz ujęć z grupy wsparcia w klipie pojawią się filmiki nadesłane przez naszych fanów, którzy nagrywali w oparciu o wcześniej podane na stronie www.glacazang.com słowa klucze.”

Premiera teledysku odbędzie się 11 kwietnia.

Wśród wokalistek na nowej płycie będzie można również usłyszeć Annę Patrini z zespołu Skinny Patrini i Martę Podulkę. Hip Hop reprezentują Peja, Magiera, Sherlock, Young Vetrans, Dj.Danek i Dj.Twister. Masteringiem całego albumu zajął się Brian Lucey Z Magic Garden Mastering w Los Angeles. Masterował min. Marilyn Manson, Depeche Mode, Black Keys. Jego też Glaca wybierał bardzo świadomie.

Tagi: 

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>