Nowy duet w szeregach Prosto Label

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-07 23:17 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

APP, czyli duet raper - Sensi i producent - DJ Kebs zasilili szeregi Prosto Label. Wspólna płyta „Nie zapomnij nakarmić psa” trafi do sprzedaży w połowie kwietnia.

Artyści połączyli swoje siły w 2013 roku, kiedy to rozpoczęły się prace nad wspólnym EP. Efektem działania był wydany w 2015 roku materiał pod nazwą APP - „APP1EP”, który zebrał wiele pozytywnych recenzji. Eksperymentalny projekt przerodził się w pełnoprawny duet MC/Producent, który szykuje się obecnie do wydania pierwszego długogrającego albumu w Prosto Label.

Wkrótce będzimy mogli obejrzeć pierwszy klip, ruszy także przedsprzedaż materiału.

Sensi - Krzysztof Majchrzak, raper i autor tekstów z Częstochowy. Kojarzony głównie z zespołem Hurragun i boom - bapowymi brzmieniami. Legalny debiut przypada na 2011 rok i płytę Hurragun - "Hurrap" wydaną nakładem warszawskiej wytwórni Fonografika. Oprócz płyt nagranych z zespołem ma na koncie solowe wydawnictwa nakładem Asfalt Records. W 2013 roku wydał płytę "Full Flavour" w całości wyprodukowaną przez O.S.T.R. Rok później na sklepowych półkach pojawił się album "Boom Bap Boogie" wyprodukowany w całości przez DJa Eproma.

DJ Kebs od wielu lat jedna z najbardziej aktywnych postaci hip-hopowej sceny didżejskiej w Polsce. Z powodzeniem realizuje się na wielu polach, od grania w klubach do nagrywania skreczy i dopracowanych setów tematycznych dbając o każdy szczegół. Od lat specjalizuje się w word cutach z których potrafi układać całe skreczowane historie. Próbuje swoich sił również jako producent muzyczny. Większości osób kojarzy się głównie z zespołem HIFI Banda oraz wytwórnią Prosto Label. Nic dziwnego – z Dioxem, Hadesem i Czarnym nagrali dwa bardzo dobrze przyjęte przez fanów oraz dziennikarzy albumy. W listopadzie 2011 roku współtworzył album "Nowe Dobro to Zło" Hadesa, na który dołożył wyśmienite skrecze, idealne korespondujące z warstwą muzyczną, przygotowaną przez Galusa. Najważniejszym autorskim projektem DJ-a Kebsa była zaś kompilacja "Prosto Mixtape DJ Kebs" z kwietnia 2012 roku. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. pozycji listy OLIS – najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Kebs odpowiadał za selekcję materiału, dobór artystów oraz oczywiście brzmienie całości.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>