A$AP Ferg: "Hip-hop to nowy pop, a Lil Uzi Vert i Young Thug są tego przykładem"

Ferg w najnowszym wywiadzie dla GQ odniósł się do aktualnej popularności hip-hopu oraz jego wpływu na muzykę pop. Jako nowe gwiazdy popu wskazał Young Thuga i Lil Uzi Verta. Ponadto stwierdził, że dzisiejsze mieszanie się hip-hopu i popu wywodzi się z wieloletniego procesu, który ma swoje źródło w początkach hip-hopu.

"Gdy myślę o muzyce pop, na myśl nasuwa mi się hip-hop. Myślę, że Young Thug jest nową gwiazdą pop. To samo Uzi, on jest jak nowy Blink 182. I nie uważam tego za nic dziwnego! Wręcz przeciwnie, to naturalny krok w rozwoju hip-hopu. Nasza kultura staje się teraz bardzo potężna i wpływowa, mimo że powinno tak być zawsze." - tak o aktualnej sytuacji na scenie mówił Ferg.

O historii muzyki hip-hopowej mówił tak: "Myślę, że hip-hop jako pierwszy zaczął tak otwarcie i odważnie czerpać z innych kultur. Z muzyki elektronicznej był to zespół Kraftwerk i oparty na ich samplu "Planet Rock". W muzyce rockowej odnalazł się Run-DMC, z muzyki soul wykorzystaliśmy twórczość Jamesa Browna. Spójrz na Dr. Dre, i na g-funk. Wywodzą się od Funkadelic, od George'a Clintona. Czerpaliśmy z każdego gatunku muzyki, więc nie ma się co dziwić, że teraz jesteśmy nowymi gwiazdami pop. I gwiazdami rocka."

Cały wywiad z Fergiem przeczytacie tutaj.

polski rap gówno
dobrze powiedział
DMX
HH stal sie popem, bo taki czarnuch jak ty i inni robia hip-Pop zeby wiecej sie sprzedalo... kurwa najpierw nagrywaja jakies ballady a potem czuje sie z tym dobrze! Wmawiajcie sobie ze to wplywa na rozwiniecie sie HH:D w dupie mam taki progres...
Anonim
Gada na innych a sam nagrywa podobne gnioty heh
Immortal Tech
Dzisiaj większość raperów chce robić kawałki które są "podśpiewywane" i dobrze się sprzedadzą. Tyle, że większość z nich nie umie śpiewać i to wszystko leci sztucznie na autotune i dzwiekach granych na klawiszach hahaha Nikt mi nie powie, że to jest rozwój rapu, afro trapy i inne gówna. Bo o rozwoju rapera świadczą przede wszystkim bardziej techniczne, zaskakujące i płynne teksty

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>