The Blu Mantic dziesiątym Młodym Wilkiem Popkillera 5 (2016/17)!

The Blu Mantic ('90) - urodzony w teksańskim Killeen, a mieszkający też po drodze na nowojorskim Brooklynie MC, który - jak sam mówi - poświęcił wszystko, przeprowadzając się do Polski i zostawiając za sobą dawne życie. Odnalazłszy spokój cichych niedzielnych poranków w Warszawie, ukończył swój debiutancki projekt "The Yesod", tanecznym krokiem wkraczając na hip-hopową scenę stolicy i powracając jak bumerang na różnych wydarzeniach rapowych.

My poznaliśmy go w klasycznie hip-hopowy sposób - gdy wjeżdżając jako support przed warszawskimi koncertami Afu-Ry i Smif'n'Wessun z miejsca zachwycił nas swoją nietuzinkową prezencją sceniczną, charyzmatyczną osobowością, kapitalnym kontaktem z publiką oraz zaraźliwie pozytywną energią i uśmiechem, którego nigdy mu nie brak.

Od około 1,5 roku w Stolicy, Blu zapuszcza coraz solidniejsze korzenie w Polsce, szerząc hip-hopowe wibracje i z zainteresowaniem studiując życie nad Wisłą. Obecnie pracuje nad EPką z zespołem jazzowym z Poznania, a o całej akcji młodowilczej skromnie stwierdza "Świetnie jest znaleźć się wśród świeżych graczy waszego rodzimego podwórka". Jego muzyka to absolutnie unikatowe połączenie southowych naleciałości stylowych, akcentu i flow (jeśli myślicie, że skojarzenie z nawijką Andre 3000 jest przesadą to poczekajcie na jego zwrotkę we wspólnym numerze!) z miłością do korzennego samplowanego brzmienia oraz głęboko zaangażowanej, często również na płaszczyźnie duchowej treści.

To MC z prawdziwego zdarzenia, który największe wrażenie robi na żywo, a numery obecne do tej pory w Internecie w większości nie oddają nawet 20% jego możliwości. Jeśli mielibyśmy zaprosić do Wilków kogoś z zagranicznym rodowodem (co uczynił też nieraz XXL wybierając do Freshmenów m.in. Australijkę Iggy Azaleę czy Marokańczyka French Montanę) to tylko osobę tak barwną i charakterystyczną.

Od początku istnienia Popkillera dużą uwagę przykładamy do tego, by pokazać, że hip-hop to uniwersalny język, nie mający żadnych granic. Staramy się dostarczać Wam wywiady z zagranicznymi twórcami, od mainstreamowców po legendy czy undergroundowców, dbamy o promocję niezależnego rapu z całego świata, często wychodząc pod prąd (najlepszym przykładem niech będzie trwający cykl o scenie australijskiej), a w samych Młodych Wilkach staramy się od pierwszej edycji łączyć osoby z totalnie różnych bajek, skrajnie różniące się pod względem poglądów, muzycznego gustu, przekazu czy środowiska z którego pochodzą. W poprzedniej edycji Wilków poszliśmy jeszcze o krok dalej, biorąc bit od A$AP Ty Beatsa. Wybór Blu oraz to, jak odnalazł się wśród wilczej watahy to dla nas kolejne potwierdzenie faktu, że muzyka potrafi przełamać wszelkie bariery, a uniwersalny język hip-hopu jest silniejszy niż jakiekolwiek bariery językowe. Ladies and gentlemen, The Blu Mantic!

PS. Równocześnie z sylwetką przedstawiamy Wam premierę nowego teledysku Blu pt "B.Y.O.C." - jest to numer, który idealnie ukazuje jego stylówkę i umiejętności, dużo lepiej niż wszystkie inne klipy dostępne do tej pory na YT.

Rozmawiał: Marcin Natali

Zdjęcia/Montaż: The Distance Vision

Tłumaczenie: Marcin Natali / Maciej Wojszkun

Grafika: Studio Graficzne AJ

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA FB ORAZ CODZIENNIE ZAGLĄDAJ NA POPKILLERA, BY ŚLEDZIĆ WSZYSTKIE RUCHY WOKÓŁ MŁODYCH WILKÓW. EKSKLUZYWNE MATERIAŁY I PODPOWIEDZI DO ZNALEZIENIA SĄ NATOMIAST NA NASZYM INSTAGRAMIE.

The Blu Mantic dziesiątym Młodym Wilkiem Popkillera 5 (2016/17)!

The Blu Mantic "B.Y.O.C." (Official Video)

The Blu Mantic - Foundation (Official Video)


The Blu Mantic - Mira (Patrzec)

Homeless in NYC- Blu Mantic (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Ciekawski
Witam. Czy we wprowadzeniu do tegorocznych Młodych wilków nie było przypadkiem takich o to słów "Piąte Młode Wilki to podobnie jak rok temu 10 osób, w tym 1 kobieta" więc moje pytanie do szanownej redakcji jest następujące, który z Panów Młodych Wilków ma zamiar "wyjść z szafy" i powiedzieć, że urodził się kobietą w męskim ciele? Pozdrawiam
palacz69
bedoes
V
@Ciekawski Była informacja, że jednak nie będzie kobiety. Mnie to cieszy.
fan Zioła OG
Mnie nie, ten Blu jest bardziej znany z pranków ulicznych, jego najpopulerniejszy kawalek z jego plyty ma 200 wyswietlen, a to bardzo malo, reszta ma po 20, czasem 60 wyswietlen, lipa. Jak juz brali typa, ktorego malo kto slucha to mogli wziac polaka np. Zioło OG lub Złotego Zioma, bez kitu co to ma być... koleś jest średni i zero progresu, beka ze wzieli Reto co ma wiecej wyswietlen od nich i Blu co ma mniej niz Z3R0
Ciekawski
Dziękuje za odpowiedź, nie mam więcej pytań. Przepraszam za zawracanie głowy. Pozdrawiam
Mateusz Natali

Ciekawski - przed chwilą opublikowaliśmy oświadczenie w tej kwestii na naszym FB:

"No to pełna dziesiątka Młodych Wilków już znana, pora wytłumaczyć o co chodziło z "kobietą w składzie" i jej finalnym brakiem. Otóż na początku roku nasz prawie pełny skład w jakiś sposób trafił do youtube'owych dzieciaków, z których jeden, niejaki Grzesio postawił sobie za cel zepsucie kilku miesięcy ciężkiej pracy kilkunastu osób i zleakowanie owego składu do Sieci. Proces ujawniania składu Wilków to główny element całej naszej akcji, więc to tak jakby ktoś 'dla jaj' wrzucił raperowi płytę bez mixu i masteru do netu i miał z tego ubaw - z tym że poza naszą pracą wyciek składu trafia też mocno w samych Wilków, głównie tych najmniej znanych (takich jak np Paweł Bokun). Dlaczego? Wyciek = mniejsze zainteresowanie ujawnianiem składu = mniejsze zainteresowanie śledzeniem ich sylwetek.

Dlatego też musieliśmy sami przedsięwziąć specjalne środki, by ów wyciek podważyć i sprawić by zainteresowanie i domysły co do składu wciąż były odpowiednie. Jedyną "zmyłką", którą mogliśmy zastosować było natomiast właśnie info o raperce - w końcu żadnymi ksywkami rzucać nie mogliśmy, a już takie info powodowało niezgodność z leakiem. Dodatkowo w tym małym fortelu pomógł nam Kartky (w tym roku dziękujemy za pomoc ;) ), pisząc na swoim FB, że w tegorocznym składzie brakuje mu Bedoesa i Bokuna a sami Bedoes i Bokun dodatkowo zasugerowali swoją nieobecność własnym fanom. Dzięki temu nawet gdy z wyciekiem pokryło się pierwszych 7 osób to do końca udało się utrzymać znaki zapytania. Równocześnie obiecujemy, że to jedyna taka "zmyłka" i nie mieliśmy na celu Was wkręcać, a jedynie "kryzysowo" uszczelnić kluczowy element naszej akcji.

Skład więc już znacie, jednak to jeszcze nie koniec i w tym roku przygotowaliśmy też sporo dodatkowych materiałów - jutro podamy pełne szczegóły tegorocznej wilczej płyty, a oprócz tego czeka na Was wspólny teledysk, 3 cyphery, making of z całego weekendu a także nowy element dopełniający wywiady, roundtable!"

Ciekawski
Dziękuje, bardzo za wyczerpujące wyjaśnienie. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Pozdrawiam
hejter907890
WON MNIE NA LĄD LESZCZE !
słabo
W składzie serio brakuje Adiego Nowaka :v
ODB RIP
Wydaje mi sie, czy w pewnych momentach on wypada z bitu w "B.Y.O.C." ? Z całej edycji propsuje Plan B i tego gościa, który wcześniej freestyle'ował. Reszta to zwykła banda leszczy, jebac taki syf.
Tito LDZ
najbardziej zjebana edycja jak dotąd, i to nie żaden hejt, tych typów nie da się słuchać a ostatni wilczek to wisienka naprawdę , co z tego że technicznie nawet spoko jak oni oprócz Anatoma, który Tau może buty czyścić, nie mają nic nie do pokazania. Rekin aka BRX zjada całą edycję ostatnim singlem. Pozdro
 polski rap gowno
dobry gracz
ŻABSON TO WACK
TEN MURZYN > CAŁA EKIPA TYCH MARNIAKÓW PROPSY ZA NIEGO MATI NATALI. ALE I TAK CHU CI W D ZA PROMOWANIE WACKÓW
Pr
DOBRY GRACZ , Przebija aufre
baRRap
Zdecydowany faworyt, promowanie go rozumiem, a nie postaci typu Ana(l)tom.
BożeWidziszINieGrzmisz
Tymin młodym wilkiem XD Beka życia XD Panowie z Popkillera chyba czas na zmianę zawodu XD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>