Cali Trippin #1: Popkiller w wyśnionej Kalifornii

dodano: 2016-08-04 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Stany Zjednoczone. Stolica światowej popkultury, muzyki, filmu i wyśniony cel podróży wszystkich osób wkręconych w hip-hopową kulturę. Kalifornia - definicja lata, słońca, pięknej pogody i relaksującej muzyki a także coś więcej niż stan, swoisty synonim wypoczynku. Kalifornijski rap towarzyszy mi niezmiennie od wielu lat, a szczególnie w ciepłym okresie, gdy tylko pojawią się pierwsze wiosenne promienie. Nieraz mówiłem, że powstaje tam tyle fenomenalnych albumów i utworów, że jak dla mnie muzyka poza Kalifornią mogłaby się nie ukazywać.

Podróż do Kalifornii, postawienie stóp we wszystkich kultowych miejscach i zobaczenie na własne oczy palm Los Angeles, ulic Compton czy wzgórz Hollywood było więc jednym z moich największych marzeń - marzeń, które w te wakacje udało się spełnić. 22 dni na amerykańskiej ziemi, 4 zahaczone Stany (główna Kalifornia a do tego Nevada, Utah i Arizona), 16 000 przejechanych kilometrów i niezliczone wrażenia na całej trasie - wszystko to dzięki Hawajowi z ekipy Beer Beer (pozdro!), który zorganizował coś co stało się dla mnie swoistym tripem życia. Wszystko, co zobaczyliśmy ciężko jest opisać lub uchwycić na zdjęciach (na bieżąco starałem się zdawać relację na swoim Instagramie), postaram się jednak przybliżyć Wam jak najwięcej tego, co spotkało nas w trakcie amerykańskich wojaży. Zapraszam do sprawdzania serii artykułów pod szyldem "Cali Trippin!"

Postaram się przenieść Was w nich na ulice Los Angeles czy San Francisco, na klasyczne miejscówki znane z filmów czy klipów, do kultowych sklepów płytowych, ekskluzywnych klubów w Vegas i klimatycznych klubików w Santa Monica, w końcu do hollywoodzkiej rezydencji odwiedzonej przy okazji wywiadu. Przenieść, albo choć postarać ukazać w możliwie największym stopniu miejsce, w którym hip-hopowa kultura jest wręcz wszechobecna, sprzedawca pizzy widząc rapowe t-shirty tłumaczy jak dojść na murale Mac Dre i The Jacki, a celnik na lotnisku widząc w plecaku płyty pyta czy mamy tam coś od A Tribe Called Quest...

Wraz z artykułami czeka na Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania będzie esencjonalnie kalifornijski pakiet - "The Documentary 2" The Game'a z autografem, oryginalny t-shirt The Game'a, buty Reebok Classic (których ambasadorem jest Kendrick Lamar) oraz bon na 200 zł w California Skateshop. Pierwsze konkursowe pytanie poniżej. To co? Zapraszam w podróż!

Kolejne odcinki ukazywać będą się co 2-3 dni, a w #2 udamy się do Vegas gdzie atrakcji rzecz jasna nie brakowało...

PYTANIE #1:

Jeśli powyżej padło A Tribe Called Quest to - jak nazywa się utwór tego składu, którego tytuł zawiera w sobie nazwę jednego z miast w hrabstwie Los Angeles i opowiada o wyprawie z przygodami, która zaprowadziła tam Tribe'ów?

Odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania wyślijcie łącznie gdy ukaże się ostatnie z nich. Na razie macie trochę czasu na znalezienie poprawnej odpowiedzi.

biały
Też zostawiłeś portfel?
El FIlozof
JESTEŚ NIEPRAWDZIWY! JESTEŚ Z WARSZAWY A NIE Z EL EJ, A POZUJESZ NA WIELKIEGO GANGSTERA Z ZACHODNIEGO WYBRZEŻA I ZGINASZ PALCE W TAKIE COŚ!
Uwaga!
Podpowiedź, w tym miejscu spędzał dużo czasu cwel sekundant!
woww
Nie dawaj forów ; /
joł joł
A Tribe Called Quest - Award tour
pytania
mam gdzieś nagrody (marne) ale gdzie wysłać wam te odpowiedzi???
Usagi Yojimbo
No właśnie, odpowiedzi do Was na maila czy w komentarzu pod ostatnim pytaniem?
Mateusz Natali

Na maila, podam wszystko co i jak przy ostatnim pytaniu :)

Raczny
I left my... aaah, aż się głowa sama buja : D Ogólnie to zazdro opór, za rok, ew. dwa też chcę do Californii polecieć, w tym roku zwiedziłem Luizjane, Alabame, Mississipi i Florydę- polecam wszystkim, trip życia. Pozdrawiam!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>