Looptroop Rockers, Wuzet, Wiley i inni na Hip-Hop Kempie 2016

wydarzenie
dodano: 2016-04-15 19:12 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Połowa kwietnia to już czas, kiedy program Hip Hop Kemp zaczyna przybierać mocno rumiane kolory, proponując festiwalowiczom coraz bardziej smakowity zestaw artystów. Dzisiejszy dzień wydaje się więc być idealny, by ogłosić, że line-up tegorocznego „Festiwalu z Atmosferę” zasila tak długo wyczekiwany u nas skład &&& &&&&&&&&&&&&&S! Będzie to kempowy debiut dla tego duetu, który do Hradca przyjedzie z rewelacyjnie przyjętym albumem wydanym w ubiegłym roku.

Tym razem polska reprezentacja zyskuje kolejnego gracza w postaci newschool'owego Wuzeta. Obecny w hip-hopowym świecie od dobrych kilkunastu rap artysta pierwsze kroki stawiał w podziemiu, jednak jego unikatowe flow i niespotykane ucho do dobrego beatu pozwoliły mu sprawnie trafić do szerszego grona odbiorców. W zeszłym roku dał o sobie znać mixtapem "Dzieci Basu Level 2", a już w sierpniu zobaczymy go na kempowej scenie.

Dla prawdziwych festiwalowych wyjadaczy gratką będzie z pewnością tegoroczny występ kultowej szwedzkiej grupy Looptroop Rockers! W dzisiejszej paczce artystów znalazło się również coś dla fanów klimatycznego, inteligentnego rapu popartego prawdziwym skill'em - swój kempowy występ zapowiedział bowiem pochodzący z Berlina Chefket. Na Hip Hop Kemp wybierze się również londyński król grime'u - Wiley, oraz słowacki duet Strapo & DJ Spinhandz.

Nikomu, kto choć trochę interesuje się kulturą hip hop, nie trzeba przedstawiać marki, jaką na przestrzeni 15 lat swojego istnienia zyskał Hip Hop Kemp, największy tego typu festiwal w Europie. Co roku do czeskiego Hradec Kralove zjeżdża się wielka rap rodzina z całego kontynentu, by przez 3 dni beztrosko zatracić się w swojej ukochanej zajawce. Kemp to sceny wypełnione po brzegi prawdziwie czarną muzyką, najlepsi b-boye, producenci, i artyści graffiti skupieni w jednym miejscu! Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, od chillu przy pobliskim jeziorku, aż po typowo kempowe atrakcje w stylu zapasów w czekoladzie czy freestyle'owej Bitwy o Kempig. Tym razem startujemy już 18 sierpnia i z całą pewnością każdy, kto chciałby przeżyć prawdziwe rap wakacje powinien zaopatrzyć się już w swój bilet.

Trzydniowe karnety, zapewniające także darmowy wstęp na środowy warm-up (17 sierpnia), znajdziecie w polskiej przedsprzedaży w kwietniowej puli na www.joyStore.pl/hhk

zzyyxx
czasami mam wrażenie, że co roku ten sam "brud"
ty
ale klimat zawsze zajebisty Ocean wisdom bedzie to juz ropierdziel ;] jak 4 sowy w tamtym roku
o ja cie...
Ja chciałem tylko zapytać, jak w świetle ostatnich wydarzeń na naszym kontynencie - zamachy, fala nienawiści i przemocy ze strony muzułmanów, panowie z Looptroop odniosą się do takich kawałków jak np "Fort Europa"? Nadal uważają, że nam, białym Europejczykom, brak kultury i kolorytu? Promoe i spółka nadal duszą się w tym, zamkniętym dla przybyszów z zewnątrz, forcie? I co, zagrają ten kawałek (a podobnych mają wiele) a europejska młodzież będzie przy nim skakać i bawić się podczas gdy w tym czasie we Francji, Wielkiej Brytanii czy choćby Szwecji (niebawem, zapewne, i w Polsce - nie daj Boże) muzułmanie będą mordować Europejczyków? Bez odbioru, kurwa.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>