EMAS "Pięć minut sławy" - drugi album wydany w QueQuality!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2016-02-15 20:15 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Na przełomie marca i kwietnia ukaże się na rynku solowy album EMASa zatytułowany "Pięć minut sławy". Krążek rapera pochodzacego z Przemyśla zostanie wydany nakładem QueQuality. Wkrótce pierwsze single i preorder.

Starsi słuchacze mogą kojarzyć EMASa z wydanego w 2011 roku nielegala "Drugi obieg" czy udziału w pierwszej edycji Aptaun Support razem z KęKę, 2stym czy Karwanem. 

"EMAS to działający od kilku lat przemyski raper łączący bezkompromisowe i niebanalne wersy wraz z brudnym i niepowtarzalnym brzmieniem podziemnych producentów (...). Do tej pory współpracował z czołówką polskiego podziemia, m.in. takimi artystami jak: W.E.N.A., Jeżozwierz czy też Laikike1. Wyrzekając się wirtualnie wykreowanej rozpoznawalności i sztucznego poklasku nadal trwa w obranej przez siebie drodze..." - w taki sposób raper został zapowiedziany przez Aptaun Records.

W ostatnim czasie działalność muzyczna EMASa ograniczyła się do wypuszczania luźnych utworów z Karwanem czy gościnnym udziale na producenckich płytach No Name Full Of Fame. 

"Moja muzyka to przede wszystkim autentyzm. Nie wymyślam niczego na potrzeby przypodobania się słuchaczom. Staram się mowić o historiach, które miały miejsce w rzeczywistości. Nowy album to swego rodzaju jedna, długa historia zwykłego gościa z osiedla. To storytelling, w którym każdy dzieciak z podobnych środowisk odnajdzie siebie." - usłyszeliśmy od rapera. 

"Bardzo skrupulatnie podchodzę do doboru bitów, co można usłyszeć na nowej płycie. Nie ma tutaj żadnego przypadku. Jestem dosyć specyficznym gościem. Wychowałem się w czasach kiedy rapu nie było w Internecie. Przyjąłem staroszkolne wzorce i staram się ich trzymać po dziś dzień. Co nie oznacza, że na nowej płycie znalazły się jedynie utwory zachowane w stylistyce, w której można było mnie usłyszeć dotychczas."

Premiera pierwszego singla z płyty EMASa już w tym tygodniu.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>