BonSoul "Lepiej Nie Pytać" - przedpremierowa recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-06-15 19:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Soulpete za sprawą niesamowicie mocnego "RAW" jeszcze bardziej podkreślił swój status pierwszoligowego producenta i jedną z trzech zapowiedzianych na 2015 rok przez siebie premier wydawniczych ma już za sobą. Czas na kolejną - tym razem jest to powrót do kooperacji z Bonsonem, pod szyldem BonSoul. Od ostatniego materiału chłopaków minęło przeszło pięć lat. Bonson zmienił się. Porzucił łatkę smutnego rapera, natomiast coraz częściej wylewa z siebie tony gorzkiej prawdy, która położona szczególnie na podkładach Piotrka siedzi i ma moc. "Lepiej Nie Pytać"? Jestem przekonany, że tak, bowiem materiał jest przedni i nie mam co do jego jakości żadnych pytań.

Chemia na lini Bonson-Soulpete wciąż działa odpowiednio. Mocne, brudne bębny, wspierane trzeszczącym basem i pieczołowicie pociętymi samplami komponują się ze zmiennymi klimatycznie, ale jakże celnymi linijkami. Technicznie kurwa TOP 3 w Polsce. Bez ciśnień, trójki mnożą się tak jak plotki o mnie nawija gospodarz, ale nieco dalej w otwierającym płytę "To tylko BS" słyszymy Nie wymagam nic już od tej branży. Ty potraktuj to jak strzał ostrzegawczy - nowy BonSoul. Bardzo dobre otwarcie materiału ma swoje przełożenie w następnych trackach. Dalej mamy "Siema! Cześć!", gdzie pierwsze skrzypce grają subtelne bębny i delikatny sampel, a sam track wydaje się być zgrabnym follow-upem do podobnego numeru z "Lepiej Się Witać", co można też wychwycić w warstwie lirycznej. Dziewięć tracków składa się na "Lepiej Nie Pytać" i niemal każdego z nich słucha się z przyjemnością. Moje osobiste faworyty to "Ziomki i Przyjaciele" oraz "Szeregi Zwarte", zaś średnio siadł mi numer z gościnną zwrotką Laika. Jak na "RAW" zrobił niesamowity numer, tak tutaj w "Palancie" wypadł nie do końca udanie. 

Skoro Bonson potrafi nawinąć wers o byciu technicznym TOP3 w Polsce, myślę że nie będzie przesadą wspomnienie o TOP3 w Polsce w kontekście Soulpete'a, wciąż nie wystarczająco docenianego. Producenckie wyczucie Piotrka i jego skillsy przekładają się na podkłady, które przykuwają uwagę, brzmią gęsto, bujają i co najważniejsze - ROZPIERDALAJĄ STYLEM. Dodajmy do tego udział wyjadaczy na gramofonach - DJ Te, DJ Ace'a oraz DJ Flipa i ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. A na trzeci projekt - Soulpete x Metro - czekam zacierając ręce do odcisków.

"Lepiej Nie Pytać" to Bonson x Soulpete w formie. Właściwie w ten sposób można zakończyć tę recenzję, ponieważ obaj Panowie nagrali bardzo dobry materiał. Zwolenników Soulpete'a zapewne przybędzie, gdyż przyciągnie ich będący w gazie za mikrofonem Bonson, którego osobiście niegdyś krytykowałem, a od niedawna słucham z przyjemnością. Trafiające w punkt linijki nawinięte na nieskazitelnych bitach robią swoje i jedynie Laikike1 nie wypadł na miarę oczekiwań, toteż piątka z małym minusem wydaje się być sprawiedliwą cenzurką.

Ab
Pete zapowiadał jeszcze EP z Hezekiah i materiał z Ostrym i Jeżem w tym roku.
ja
ak w recenzji mozna napisac "rozpierdalaja". Co za poziom [*]
kewww
Jak można nie? To jest rap, styl pisania dowolny. NIe siedziemy kurwa w filharmonii. Wolę przekleństwo w tekście, niż żenujące gwiazdki cenzurujące wulgarne słowo. Pobudka.
Jak
Gdzie soulpete a gdzie sodrumatic matheo sir mich czarny sherlock i cala plejada mlodych talentow, chlop nie lapie sie do top10 skillsow co dopiero top3
bambi
zjedz snikersa.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>