DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince "Girls Ain't Nothing But Trouble" / "I Think I Can Beat Mike Tyson" (Diggin In The Videos #336)

W dzisiejszym odcinku "Diggin In The Videos" chciałbym wam zaprezentować debiutancki singiel duetu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince, promujący ich pierwszy album "Rock The House" z 1987 roku, a także pierwszy singiel z ich trzeciego LP z 1989 r., zatytułowany "I Think I Can Beat Mike Tyson".

Wybrałem akurat te dwa pamiętne klipy, ponieważ idealnie ukazują wyluzowane, pełne dystansu podejście Willa i Jeffa, oraz ich niepowtarzalne poczucie humoru i kreatywność w tworzeniu barwnych, komicznych historii. I tak, tytuł drugiego kawałka należy traktować dosłownie...

Listen homeboys, don't mean to bust your bubble, but girls of the world ain't nothing but trouble! - takim wersem wkroczył na scenę młody Will Smith, ubrany w gustowny czarny dresik, okulary przeciwsłoneczne i bujający jak pingwin na trampolinie. I said my name is the Prince, she said why? I said well, I don't know I'm just a hell of a guy! - nic dodać, nic ująć. The Fresh Prince już jako 18-latek błyszczał, emanował pewnością siebie i z wrodzonym wdziękiem rzucał co raz to bardziej abstrakcyjne linijki. "Girls Ain't Nothing But Trouble" wręcz kipi młodzieńczą energią, a swawolny, dowcipny rap Prince'a idealnie uzupełniają mocna perkusja, melodia brzmiąca niczym wyjęta z Looney Tunes oraz mistrzowski klip, obrazujący zwariowane przygody Księcia z dziewczynami... I was scared as hell, where was I supposed to go? I just yelled "Geronimo" and jumped out the window. Bezcenne.

Girls Ain't Nothing But Trouble

Wyobraźcie sobie sytuację, że siedzicie z ziomkiem i oglądacie walkę Mike'a Tysona. Nagle ziomek zaczyna kwestionować bokserskie umiejętności Mike'a, stwierdza, że rywal w ringu daje mu fory, i że sam wyszedłby cało ze starcia z Tysonem... Ba, dzwoni od razu do Dona Kinga i ustawia walkę na za 2 miesiące w Atlantic City, a Ty zostajesz jego trenerem, wmawiając mu "Wygrasz to mordo, zniszczysz go!". Tak właśnie mniej więcej przebiega historia "I Think I Can Beat Mike Tyson", zobrazowana klipem będącym parodią "Rocky'ego", w którym Jeff i Will oprócz swoich ról wcielają się też w parę dziadków, przywołujących na myśl klasycznych zrzędliwych staruszków z Muppetów. Jakby tego było mało, w klipie pojawiają się prawdziwy Tyson oraz Don King! Coś pięknego.

Everybody was laughin' out loud
I thought at least my own Grandma would be proud

I went to her house and snuck in to surpise her
I heard her on the phone "A thousand bucks on Tyson!"

I Think I Can Beat Mike Tyson

reklama
polski rap gówno
nawet fajne ale firma jp lepsze

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>