Kurupt feat. (Ro)Scoe "Game Is Game" (Ot Tak #172)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-01-20 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Trzeba przyznać, że Kurupt i Roscoe nie mają ostatnio zbyt dobrej passy. Zarówno ostatnie projekty Kingpina jak i najnowszy album Scoe nie cieszą się wielką popularnością wśród fanów. W oczekiwaniu na zwyżkę formy i lepsze nagrania filadelfijczyków musimy zatem posiłkować się ich dostępnym materiałem. Dyskografie obu panów są pewnie powszechnie znane, dlatego postanowiłem dziś sięgnąć po jeden z ich wspólnych numerów który mógł umknąć uwadze nawet zdeklarowanych fanów braci.

"Game is Game" to przykład dobrego utworu, który mógł z łatwością zaginąć w tłumie innych nagrań przez fakt trafienia na na jeden z pobocznych projektów. Ukazał się on bowiem w 2003 roku na soundtracku do filmu "Hip Hop Story", który miał wtedy bardzo silną konkurencję w postaci dokumentów typu "Beef" co spowodowało, że nie wzbudził on wielkiej ekscytacji wśród fanów. Kawałek wyprodukował niezawodny FredWreck, którego współpraca z Young Gottim przyniosła nam takie klasyki jak "Callin' Out Names" czy "On, Onsite". Zresztą chociaż utwór został wydany dopiero w 2003 roku brzmi jak żywcem wyjęty z sesji nagraniowych podczas pracy nad płytą "Space Boogie" i mogę się założyć że powstał właśnie wtedy, jako że Kurupt dołączył ponownie do wytwórni Death Row krótko po premierze tego krążka i zaprzestał współpracy z FredWreckiem na ładnych parę lat (aż do połowy 2005 roku).
Data nagrania samego kawałka ma jednak drugorzędne znaczenie - ważne, że w nasze ręce wpadł kolejny świetny numer rzadko wspominany przez fanów Kurupta czy Roscoe a młodsi słuchacze mogą się cieszyć z nowo odkrytej perełki w dyskografii ekipy DPGC - chuuch!

WAS
Paweł zarzuciłeś pomysł tworzenia własnych Vlogów? 2 odcinki pamiętam.
Paweł Miedzielec

Nie zarzuciłem - po prostu brak chwilowy brak czasu ale zamierzam do tego wrócic w pierwszej wolnym momencie:)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>