Drive By: Joey Bada$$, Lupe Fiasco, Jodeci feat. B.o.B., Skillz, Red Pill x Apollo Brown, Ill Conscious

Okaaaay, we’re reloaded… Magazynki naładowane i wjeżdżamy na ostro z pierwszym od dłuższego czasu Drive By’em. Dziś mamy dla was 8 strzałów  od szykujących się do wydania nowych płyt Joey Bada$$a, Lupe Fiasco i Skillza, oraz powracających po 18 latach (!) nieobecności jako grupa Jodeci, wspartych przez B.o.B. Do tego usłyszycie zaangażowany numer Red Pilla z Ugly Heroes na bicie Apollo Browna oraz nowe utwory autorstwa reprezentujacego Baltimore Ill Consciosua, jak i pochodzącego z Bronxu rapera Noah Vinsona. Let’s ride.

Słyszeliśmy już „Big Dusty”, „No. 99” i opatrzone genialnym klipem „Christ Conscious”, teraz dostajemy refleksyjny, najbardziej osobisty z wymienionej czwórki track przywódcy Pro Era. Gościnnie zbawcę Nowego Jorku wsparli Dyemond Lewis oraz wokalista Maverick Sabre. Jeśli jeszcze nie zamówiliście swojego egzemplarza "B4.da.$$", to wiecie, na co przeznaczyć kolejną wypłatę. Nieoceniony Freddie Joachim na bicie.

Dodatkowo pod spodem kolejny, jeszcze nowszy singiel od Bada$$a, tym razem w zupełnie innym klimacie - skoczne, chwytliwe "Teach Me" z wokalistką Kiesza na featuringu.

Najbardziej oczekiwana przeze mnie płyta roku, dzięki sile przetargowej sympatycznych panów z Anonymous, wreszcie trafi do sklepów, i to już za 2 tygodnie! Piąty krążek jednego z najlepszych tekściarzy w rapie "Tetsuo & Youth" to z pewnością pozycja nie dla słuchaczy szukających prostych rymów na 1 odsłuch i oklepanych patentów. Lu znów podnosi poprzeczkę, a DJ Dahi (mający na koncie m.in. tytułowy sztos z płyty Big K.R.I.T.a "Cadillactica") znów udowadnia, że na ten moment jest jednym z najlepszych producentów w grze.

Prawda, tacy artyści jak Kendrick Lamar, Big K.R.I.T. czy J. Cole w wielu słuchaczach odnowili wiarę w rap, ale nie ukrywajmy – chyba nie ma takich rapowych głów, które czasem nie tęsknią za tymi MC’s, których już z nami nie ma… Reprezentujący Wirginię i przygotowujący się do wydania wspólnego albumu z producentem Binkiem o tytule… „Made In Virginia” raper postanowił powspominać stare czasy i wyrazić tęsknotę nie tylko za nieodżałowanymi MC’s takimi jak Big L czy Big Pun, ale i twórczością nieaktywnych obecnie, ale żyjących artystów.

Jodeci is back! Tego chyba nikt się nie spodziewał, choć powrót braci Hailey albumem „My Brothers Keeper” w 2013 mógł być wskazówką, że kiedyś ta chwila nastąpi. Do pierwszego od 18 lat wspólnego numeru legendarna ekipa r&b zaprosiła znanego i lubianego ATLiena B.o.B., który przypomina nam, że talent do śpiewania chwytliwych refrenów to tylko mała cząstka jego repertuaru. Klasa.

Niedawne przypadki zabójstw Michaela Browna oraz Erica Garnera przez policjantów wywołały w Stanach masę protestów oraz jeszcze bardziej rozbudziły palące kwestie uprzedzeń rasowych w stosunku do Afro-Amerykanów. Teraz głos w temacie w tych trudnych czasach postanowił zabrać raper Red Pill z ekipy Ugly Heroes, wsparty przez swojego kompana Apollo Browna na bicie. Being silent is complicit, violence is a sickness / Put yourself in someone else's fucking shoes just for a minute

Reprezentujący Baltimore Ill Conscious pojawiał się już wielokrotnie na naszej stronie, za każdym razem dostarczając wielokrotnie złożonych, ambitnych rymów, poruszających istotne kwestie społeczno-polityczne. Teraz MC przygotował nowy utwór z producentem M.W.P. z Danii „Born Supreme”.

Na koniec mamy dla was świeżutki track od reprezentującego Bronx rapera o ksywie Noah Vinson. "Lemonade" to energiczny numer, oparty na wokalnym samplu i szybkiej perkusji, pozwalający MC na ukazanie swojego charakterystycznego flow.

Komsi
Warto dodac ze Badass wypuscil tez singel Teach Me :)
Malia Obama
dokladnie, jak dla mnie strzal w 10 z tym trackiem. on&on jest kolejnym swietnym singlem. a jesli chodzi o curry chicken = za tym trackiem najmniej przepadam ;/

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>