50 Cent opuszcza Shady/Aftermath/Interscope, nowy album przed wakacjami!

Interscope, Shady, Aftermath... Marki te związane są z 50 Centem od pierwszych dni jego wielkiej muzycznej kariery. W ostatnich latach sytuacja nie układała się już jednak aż tak różowo, a głośno było o tarciach wydawniczych. Dziś po dwunastu latach Curtis Jackson ogłosił odejście z wytwórni oraz nowy deal dystrybucyjny dla jego własnego G-Unit Records. Sytuację skomentował także Eminem. Oprócz tego poznaliśmy dokładną datę premiery nowego albumu Centa.

G-Unit współpracowało będzie od dziś z Caroline/Capitol/UMG i właśnie w takim zestawieniu na świat wyjdzie "Animal Ambition", które ukaże się 3 czerwca.

"Spędziłem świetny czas z Shady/Aftermath/Interscope i chciałem podziękować Eminemowi i Dre za danie mi ogromnej szansy" - napisał 50 Cent w pożegnalnym oświadczeniu - "Nauczyłem się od nich naprawdę wiele i jestem podekscytowany, wchodząc z nową erę z moją własną kreatywną wizją".

Co na to Eminem?

"Zarówno ja, jak Shady Records jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w karierze Curtisa. Shady na pewno nie byłoby tym, czym jest dziś, bez jego udziału. Przez lata zbudowaliśmy z Fiftym wielką przyjaźń i to się nie zmieni, wciąż będziemy go wspierać" - stwierdził Marshall.

Tagi: 

we
Smieszne, ze wydaje w UMC..
UmcRobiFestiwal
czekam na featy z doniem i verbą!
Mateusz Natali

Nie wiem czy prowo czy nie, więc doprecyzuję - UMG czyli Universal Music Group :)

Prawda
ALe Universal jest kiepskie , to widać po naszym polskim universalu
UmcRobiFestiwal
Universal Music - Uniwersalna muzyka, DLA WSZYSTKICH... ;)
Paweł Miedzielec

O czy ty mówisz człowieku? Przecież Universal jest właścicielem lub współwłaścicielem praktycznie WSZYSTKICH czołowych wytwórnii na świecie (Interscope, Geffen, Aftermath, Bad Boy, Def Jam, Motown, Cash Money, Virgin, itp.) - polski oddział to nic nie znacząca kropla w oceanie kasy jaką dysponują, więc mówienie o tym że są kiepscy i powoływanie się na nasz kraj jest niedorzeczne.

Piter Sparrow
A tam fifty... A co z nowym Pharoahe Monchem ?!!!??!!? :)
Mateusz Natali

Pharoahe Monch w kwietniu, informacja wisi od jakiegoś czasu w dziale "Premiery płyt" u góry :)

Gremlinub
A kogo z bardziej znanych raperów wydaje Caroline/Capitol/UMG?
Grebung
50 Cent w 4 lata zrobił więcej dobrego dla rapu, niż setki innych raperów których kariery trwają powyżej 15 lat, takie są fakty czy ktoś go lubi czy nie, myślę, że nawet za 100 lat In Da Club będzie wymieniane jako jeden z największych klasyków w historii rapu
061
Było by idealnie gdyby na miejsce 50 Centa wskoczył Game, no ale przecież ma już z Cash Money, wg jaki był powód odejścia z Aftermath ?
Connor
Pewnie dlatego że ociągali się z wydaniem jego płyty. Poza tym wątpię, żeby ktoś wstąpił do Shady Records.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>