will.i.am feat. French Montana, Wiz Khalifa, Miley Cyrus "Feelin' myself" (Diggin In The Videos #302)

Nie ukrywam, że ostatnie muzyczne poczynania will.i.ama kojarzyły mi się raczej z niesmaczną beką, niż czymś wartościowym i świeżym a jego elektroniczne odloty, nawet w stosunku do tego co BEP robili już po dołączeniu Fergie, są już dla mnie zdecydowanie za dalekie. Wśród facebookowego śmietnika w oczy rzucił mi się jednak numer w takiej kolaboracji (tak, wiem, że słowo to ma zabarwienie pejoratywne i nie oznacza tego samego co "kooperacja", użyłem go celowo), sprawdziłem i co się okazało...

Że to nie żadna "łupanka" a bit, który wysmażył DJ Mustard jest zaskakująco oldschoolowy, i to bliżej gęsto inspirowanych electro lat 70-tych, niż końcówki 80-tych, bass idzie dość staroszkolnie a niektóre muzyczne smaczki przypominają popularny w ostatniej dekadzie w kalifornijskiej Bay Area styl zwany Hyphy. Do tego wrażenie uzupełnia Montana nawijający o Slick Ricku i Big Daddy Kane'ie...

Zaskakująco dobrze wyważony między klasycznymi inspiracjami a dzisiejszym mainstreamem to numer, French kradnie go chyba wjazdem ze Slick Rickiem (w jednym z wywiadów przyznał, że "Król Storytellingów" z lat 80-tych był jedną z jego pierwszych i największych muzycznych inspiracji), Kane'em (nasz wywiad z one and only Daddy Kane'em już jutro!) i użyciem pliku dolców jako telefonu.

Khalifa tradycyjnie leci z wyczuciem i elegancko wpasowaną stylówką a rapująca Miley Cyrus... udowadnia, że jest chyba najśmieszniejszą maskotką muzycznego mainstreamu od czasu Crazy Froga. Nie wiem czy większą groteską jest to, że obok siebie rapują French Montana i Hannah Montana, czy to jak jej zwrotka tu brzmi. Mimo "popisu" Ms. Twerk trzeba jednak przyznać, że ciekawy singiel.

will.i.am - Feelin' Myself f. Miley Cyrus, French Montana & Wiz Khalifa

reklama
TLD
Nie ma electro lat 70... tylko poczatku 80
JP2GMD
Jebać Cweldokiego, pozdrawiam.
Z
Hanna montana daje rade xD
Tomasz Wpierdol
Wiem że z taką opinię lepiej trzymać dla siebie, ale według mnie Miley Cyrus bardzo dobrze wpasowuje się w ten utwór jak i ogólnie w obecną scenę. Ta cała jej zmiana jest odpowiedzią na wymagania mas odnośnie komercjalnego hipa hopa (podobnie ja bieber). Nie wiem czy to dobra prognoza, ale czuje że niedługą będą najbardziej hypowanymi postaciami w muzyce.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>