Astek (Dwa Sławy) vs. 20Syl (Hocus Pocus) "Bawimy się grając" - videowywiad (Z Archiwum Popkillera #8)

Rok 2013 pod względem opublikowanych wywiadów był dla nas chyba rekordowy, jeżeli chodzi o ilość a wśród 83 wywiadów, które opublikowaliśmy dla Was w roku 2013 znalazły się takie tuzy jak KRS-One, AZ, De La Soul, Stalley czy Ill Bill, a z Polski: Peja, Tede, Ten Typ Mes, Borixon, KęKę, White House, Pokahontaz czy W.E.N.A... W tym roku również będzie tego sporo a zaczniemy dwoma dużymi strzałami, które jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszy to legenda i ikona ze Stanów, jeden z tych MC, którzy wprowadzili wiele nowego, byli wzorami dla największych spośród swoich następców i do dziś darzeni są ogromnym szacunkiem, zarówno przez raperów jak słuchaczy. Przepytaliśmy go we dwóch (Mateusz i Daniel), a ten materiał to z pewnością jeden z tych, z których zdobycia jesteśmy w historii Popkillera najbardziej dumni. Drugi to autorzy jednej z głośniejszych, popularniejszych i budzących najwięcej internetowych kontrowersji polskich płyt roku 2013, którzy od premiery nie udzielili chyba jeszcze żadnego videowywiadu. My złapaliśmy ich na dość obszerną i ciekawą rozmowę, w której poruszamy masę przeróżnych tematów.

Jednak zanim to nastąpi... przypomnimy wam niedostępny do tej pory na YouTubie jeden z lepszych wywiadów w naszym dorobku, w którym naprzeciw siebie usiadły dwie barwne i niebanalne osoby, zdecydowanie wyróżniające się talentem na tle swojej rodzimej sceny.

Oparty w całości na produkcjach 20Syla z Hocus Pocus album łódzkich Dwóch Sławów narobił w 2010 roku sporo zamieszania, docierając nawet do Francuzów, którzy napisali o nim na swoim facebooku. Planując więc wywiad z liderem formacji przy okazji wizyty na Warsaw Challenge 2011 postanowiliśmy umożliwić chłopakom drugie starcie... Astek jako wielki fan Hocus Pocus, do tego perfekcyjnie władający angielskim wydawał się idealną osobą do przeprowadzenia wywiadu z 20Sylem a żeby było ciekawiej postanowił nie zdradzać przed rozmową, że to właśnie on współtworzył "Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową" i korespondował w jej sprawie z Sylvainem. Wszystko wypłynęło jednak w trakcie wywiadu...

Za kogo przede wszystkim uważa się 20Syl? Czy coś daje mu większą satysfakcję niż muzyka? Ile trwa przygotowanie takiego show jak to na Warsaw Challenge? Dlaczego 20Syl bywa określany francuskim DJ-em Premierem? Czy samplował kiedyś polskie rzeczy? Jak zareagował na "Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową" i czy odebrał ją pozytywnie? Czy Chopin był Polakiem czy Francuzem? Czy 20Syl ma jakieś wykształcenie muzyczne? Jaka jest historia pozostałych członków Hocus Pocus? Jak wyglądają najbliższe plany?

O wszystkim dowiecie się poniżej a wykręcony dwusławowy klimat możecie wyczuć w pytaniach i w tłumaczeniu, za które również odpowiada Astek.

Rozmawiał: Astek (Dwa Sławy)
Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Astek (Dwa Sławy) vs. 20Syl (Hocus Pocus) - videowywiad (2011) (Popkiller.pl)

ja
no serio Odyseey? no serio... Oddisee
pat
zajebsity wywiad astek krul
Brytol
Piękny, brytyjski akcent Astka, propsy.
Nazwisko
Spór pomiędzy PL, a FR o Szopena? Interesujące. Jak juz byłes na garach w UK, to wybierz sie także do muzeum szopena w warszawie, po naukę.
jaaaaa
Astek nie był na żadnych garach, tylko jest filologiem anglistą, ciołku!
vhs
po nazwisku to po pysku hahaha, zostales zjedzony, pewnie nie pierdniesz teraz dluzszy czas tutaj. no bo jak, polak prowadzacy konwersacje w jezyku angielskim musi wczesniej odbyc staz przy garach w anglii. ale gimby nie znajo
lolhhhhh
Ja perdono, Astek jaki akcent:o
kofihof
Aztek - Człowiek Sztos

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>