Mam Na Imię Aleksander ósmym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Mam Na Imię Aleksander ('91) - młody raper z Gryfina to prawdopodobnie jeden z najszybciej progresujących zawodników w kraju. Niech świadczy o tym chociażby to, że na horyzoncie pokazał się w ciągu tego roku, natomiast tylko od momentu naszego wyboru zdążył znacznie poszerzyć fanbase, wydać dobrze przyjętą płytę, a nawet poszaleć na OLiS-ie. Naszą uwagę zwrócił już bardzo emocjonalnym singlem "Pręgi" inspirowanym filmem Magdaleny Piekorz. Zresztą nie tylko naszą, bo dostał za niego propsy m.in. od Włodiego. Wszystkie kolejne numery sprawiały wrażenie, jakby z dnia na dzień uczył się nowych umiejętności, a wśród nich bardzo rzadkiego w Polsce śpiewu, który bez sztuczności i pretensjonalności wzbogaca jego numery.

Jego rap to przede wszystkim emocje. Olek potrafi każdy wpierdol od życia przekuć w sugestywne i wiarygodne refleksje, co do autentyczności których nie ma żadnych wątpliwości. Największym atutem jest jednak flow, w początkowej fazie sugerowano zbytnie inspiracje Biszem, po premierze płyty tego typu głosów jest znacznie mniej. MNIA szuka własnych dróg, w płynny sposób przechodzi od rapu do śpiewu, potrafi krzyczeć, ale też niemalże szeptać, podkreślać emocje i wzbudzać je w słuchaczu. Dba o to, by teksty były dopracowane, pełne metafor, dwuznaczności i zgrabnie wplatanych alegorii, wymagające dokładnego słuchania, a zarazem bliskie życia. Sprawnie łączy nowe ze starym i wszystko to przychodzi mu zupełnie naturalnie. Liczba jego odbiorców stale wzrasta, a przy takim tempie progresu, proces ten prawdopodobnie będzie postępował. "Nie Myśl O Mnie Źle" to jeden z najważniejszych tegorocznych debiutów, a Aleksandra nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu.

ZOSTAŃ 12-TYM MŁODYM WILKIEM - szczegóły

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Mam Na Imię Aleksander ósmym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Mam Na Imię Aleksander - Pręgi (OFFICIAL VIDEO)

Mam Na Imię Aleksander feat. Piotr Rogucki - Zaufanie

 

reklama
Wojciech
Gdzie Ci, co wieszali psy na 3-ciej edycji? Niebezpiecznie pusto się zrobiło.
siurinho
Kto jeszcze będzie? PeeRZet? Junes?
yolo
mam nadzieje że będzie zeus bo należy mu sie, w zeszłym roku dobra płytka ;]
Kukel
No kurwa nie wierzę XD
kj
OZM ma byc # potwierdzone info
Kadel,
@siurinho chłopie o co Ci zapierdala? przecież chodzi o to żeby promowali tych, którzy coś potrafią - teraz dopiero ta akcja wchodzi na poziom XXL'a. Najlepszy wybór w tym roku jak na razie ; )
ODB RIP
haha na takich idiotów jak ty to szkoda zwyczajnie słów... żałosne jak kawałki tego Aleksandra
twojamama
co to kurwa za noskill
ZiołoOG
Ten koleś to gorsze xero Zeusa, Bisza i T.O.M.S, jak dla mnie poeta z dupy, ma fame po znajomości i nigdy nie dorówna tym, których chce kserować.
Managnuu
halo ? O jakich znajomościach mowa? W Gryfinie jest gówno nie znajomości, trzeba się wybić umiejętnościami. Zachodniopomorskie schodzi na psy jeśli chodzi o rapkulturę, nikt nie zwraca uwagi na to miejsce. On dał radę SAM, dlatego darzę go ogromnym szacunkiem. Nie musi się wszystkim podobać, nie ma takiej szansy, ale dla wielu jest naprawdę wielki. Niedługo stanie się ikoną Gryfina, to miejsce potrzebuje takiego człowieka. Jestem dumna, że pochodzi z moich stron.
Bdhdh
Z tym ze juz od lat mieszma we wroclawiu i to tutaj rozwinal swoja kariere ;)
Manganuu
Co nie zmienia faktu, że znajomości z dupy się nie biorą. Pojechał tam z niczym, wrócił z sukcesem :)
Manganuu
Co nie zmienia faktu, że znajomości z dupy się nie biorą. Pojechał tam z niczym, wrócił z sukcesem :)
asd
Spoko typ. Jeszcze TomB, Leh i Enson by się przydał :D Ale patrząc na obrazek to chyba jedna młoda wilczyca będzie :P
m
albo młoda wilczyca albo kolo w kapturze
Wojciech
A JodSen?
żeco
Nieśmieszne prowo :(
żeco
Nieśmieszne prowo :(
Odro
mam nadzieje że Mumin będzie
Wolny
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Ali chłop
"Uczył się nowych umiejętności" - poprawcie to proszę, umiejętności nie można się nauczyć, można je co najwyżej nabyć ;) A co do wyboru to trochę go nie rozumiem, promujecie już wypromowanych.
hprng
chciałbym zobaczyć Stacha z Funbox i Kościeyą
hprng
*Kościeya
m
No kurcze, ale kto powiedział, że MW mają odkrywać nowych, a nie promować już odkrytych? Niech MW będą taką informacją dla mniej wkręconych w temat na kogo zwrócić uwagę, kto jest młodym kotem/wilkiem i do kogo należeć może nadchodzący rok. Pop killer sam sobie jest winien. I i II edycja przyczyniła się do tego, że słuchacze "otworzyli się" na podziemie. Zresztą sama granica między podziemiem, a legalem się zatarła (nielegale są często wyprodukawane lepiej niż hologramy). Nie ma co się spinać. MW to świetna okazja, żeby zobaczyć jak wypadną w jednym tracku MC, którzy mają chęć na zmianę gry.
ult
wszystko spoko ale ten wiciu to masakra jakaś
tmteumt
Mam Na Imię Aleksander wex zmień ksywke ziom,please kurwa :D
temat
przecież jego nie trzeba promować, wydal już legal, który w sumie jest dobry. Do młodych potrzeba takich ludzi jak penx, quebo, kościey, eripe, sinsen czy enson
zajcew
Weźcie jeszcze Eldokę. Żenada.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>