Golin siódmym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Golin ('89) - pochodzący z Torunia, ale od kilku lat mieszkający za granicą (wcześniej w Wielkiej Brytanii, teraz we Włoszech) MC z wieloletnim podziemnym stażem. Najpierw pokazał się jako zdolny freestylowiec, a w ostatnim czasie skupia uwagę przede wszystkim przez swoje nagrania. Jego teksty niosą dziesiątki odwołań do tradycji, cywilizacji, literatury i religii. Zafascynowany Canibusem, Jedi Mind Tricks czy Army Of The Pharaohs raper w podobny sposób konstruuje swoje linijki, jednocześnie podkreślając wszystko swoją nieprzeciętną inteligencją, wiedzą i punchline'owym zacięciem. Jednak jak sam dodaje - dla niego punchline znaczy zupełnie coś innego niż dla większości.

Golina możecie pamiętać ze zrealizowanego wraz z duetem WallCut materiału "Dystrans", a przede wszystkim z "Katakumb", albumu, który przysporzył mu małą, ale niezwykle oddaną grupę fanów głodnych tego typu liryki. Nieskomplikowane flow, niesie bardzo skomplikowane i wymagające teksty, w których wieloznaczności, odwołania i urywające się schematom skojarzenia znajduje się nawet po dziesiątkach odsłuchań. Słuchając jego muzyki w pierwszej chwili można doznać szoku, szczególnie kiedy nazbyt przywykło się do myślowych standardów polskiego rapu. Jak zdradził nam we wcześniejszym wywiadzie "Katakumby" prawdopodobnie staną się pierwszą częścią sagi. Czekamy na kolejne księgi.

ZOSTAŃ 12-TYM MŁODYM WILKIEM - szczegóły

Rozmawiał: Daniel Wardziński

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Golin siódmym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

 

reklama
Wojciech
Niektórzy nie rozumieją, że nie każdy wybór ma być dla nich samych wymiataczem. Jeżeli każda z edycji otworzyła Ci oczy na chociaż jednego zawodnika - to Młode Wilki są sukcesem. Ja odkryłem właśnie Kubana i już mogę to powiedzieć.
afbwtbewt
No ja to samo Kubana pierwsze słyszałem i rozjebał mnie koles.Oprócz tego moimi faworytami jak narazie są Knap i Zioło,ale ich to znałem.
afbwtbewt
No ja to samo Kubana pierwsze słyszałem i rozjebał mnie koles.Oprócz tego moimi faworytami jak narazie są Knap i Zioło,ale ich to znałem.
BOnanza
Golin props! Dobrze napierdala, będą z niego ludzie
LordOfKrakau
Ale on jest słaby. Żal mi osób które łykają ten tandetny patos od szaraczków którzy kreują się na zbawców-męczenników. Fajne macie jazdy że wszyscy jesteście tacy wyjątkowi ale te wasze tragedie nie są krwawe jak węgiel w Halembie jak nawinął mistrz. Naraa
do krakau
"zanim powiesz ze chujowe rozkmin chociaż połowe". Że płyta ma jakiś konkretny wygląd a nie poprostu zbiór tracków to zdecydowanie jej plus. Dodałbym do tej listy któryś track o "życiach". Typ jest kotem.
gtnrtnrtn
Mnie tez to nie urzekło,ale nie oceniam,pewnie sa ludzie,którym sie podoba.I tak w moim odczuciu Most Improved Player to Kuban(bo go nie znałem):D
Wojciech
"są krwawe jak węgiel w Halembie" Do jakich wydarzeń dokładnie wers nawiązuje?
smokeblunt
Do wybuchu metanu w 2006 roku w KWK Halemba w wyniku czego zginęło 23 górników
TamtenTypTeż
Golin, jaranko na maksa. Rap jakim się najbardziej jaram. <3
Kozłów
Lol, beka z Was że piszecie że Golin jest słaby, najlepszy Młody Wilk, `Katakumby` rozpierdalają polski rap tekstowo, panczlajny, gry słowne wszystko jest przekminione dwuznacznie, z drugim dnem, pozornie tekst o niczym po rozkminieniu wciągnie na wiele odsłuchłów. 100 gwoździ do mojej trumny- każda linijka mistrzostwo, jak nie kumacie to rapgenius małe siurki
Rozkraczona Syrena
Komentarz został usunięty przez moderatora.
mekka
Golin to najlepszy raper ze wszystkich dotychczasowych edycji. Propsy popkiller. Kto słyszy o nim 1-szy raz, niech przesłucha "Katakumby" i zachęcam do rozkminiania. Jak kolega wyżej polecam Rapgenius
ODB RIP
Pierwszy dobry wybór w tej żałosnej edycji
matio104
Golina słucham już od Grudnia 2012 roku, przesłuchałem całe katakumby i każdemu z całego serca polecam przesłuchanie Jego twórczości,począwszy od Katakumby :).

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>