Kuba Knap szóstym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Kuba Knap ('90) - pochodzący z Halinowa MC, którego wzrost jest proporcjonalny do umiejętności. Swoje miasto zwykł określać jako H-Town, a nawiązanie do stolicy Teksasu jest jak najbardziej trafne i sporo mówi o charakterze jego muzyki. Lepszy Żbik Alkopoligamii w tym roku nie tylko zaprezentował nam swój, bardzo słusznie przyjęty materiał "Bez Nerwów, Bez Złudzeń" (follow-up do Numera również nieprzypadkowy), ale też przednio zaprezentował się na albumie "Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki" oraz składance "Klaser Vol. 1".

Jest jednym z niewielu polskich raperów swobodnie posługujących się ironią. Jego uwielbienie lenistwa i laidbacku idzie w parze z bystrą obserwacją rzeczywistości i nawet, kiedy stwarza pozory gościa, który ma wszystko w dupie, w rzeczywistości zawsze przemyca w swoich tekstach coś więcej. Kreślony przez niego obraz świata potrafi być beztrosko rozmazany działaniem szlugów, bluntów i Perełek, ale jednocześnie nie mniej imponuje, kiedy łapie ostrość. Tę ostatnią można zresztą rozumieć dwuznacznie, bo i język ma niewyparzony, a u prawdziwego MC jest to cecha nieodzowna. Ma charakterystyczny głos i potrafi się nim posługiwać zarówno, kiedy rapuje jak i nucąc na southside'ową modłę. Zjawiskową w polskich warunkach umiejętność relaksowania podkreśla swoim skillem producenckim. Dlatego też w całej Polsce coraz więcej osób czeka na oficjalny debiut. Takiego stylu w Polsce jest bardzo mało, a zapotrzebowanie rośnie.

ZOSTAŃ 12-TYM MŁODYM WILKIEM - szczegóły

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Kuba Knap szóstym Młodym Wilkiem Popkillera 2013

 

moczymorda
squad KOSA , dawać YAKA :)
Sapejszon
Jak Yak będzie na tym albumie to aż kupię ;o
wess
A poza tym to przezajebisty, pozytywny ziomek ;)
Gang Starr !!!
Big L
Key.
Tymin i Revo mogliby to urozmaicić stylówką
Wojciech
Bardzo dobry gracz, ale jak kurwa zaczął palić na scenie w Bstoku - jakiekolwiek resztki szacunki istnieją Kuba? Nawet Mes Cię upomniał ze sceny.
Kamil1989
Co za niedo+++portal kogo te wacki interesuja Miał być pół roku temu wywiad z bunem b - oczywiście nie ma teraz wyszła płyta i nada; cisza nawet normalnie komentarza nie można dać bo trzeba przepisywać jakieś wyrazy
joł
zaprezentował się na albumie "Ten TYM Mes i Lepsze Żbiki", poprawcie, bo boli
eee
Stolicą teksasu jest Austin ćpuny
55555555555555555555552
TOMB W MLODYCH WILKACH WIDAC NA WIDEŁO
dfsgfhas
pierwszy mc godny uwagi na szesciu, cos chujowo w tym roku bylo?? i co z tego ze zapalil na scenie?? bucha ci nie dal ze sie prujesz?? widocznie nie zasluzyles
dndan
Ja bardzo lubie Kube, ale jezeli juz ma kontrakt w Alko, to po co go dajecie w mlodych wilkach. Chyba juz ma wystarczajca promocje!
Easy
No takie same wrażenie mam- dalej podtrzymuje swoje zdanie "szykuje się edycja odrzutkow z poprzednich akcji + jakieś nonamy wacki" :) PS: Możecie zmienić aby nie trzeba było przepisywać miliona liczb- nawet glamrap z tego zrezygnował :)
adammo
Dokładnie, dołączam się...2sty? Przecież on ma wideo po 300-400k wyświetleń więc nie sądzę by dalsza promocja była mu potrzebna
Mateusz Natali

Kontrakt nigdy nie był barierą i nigdy tego nie pisaliśmy, w 1 edycji Vixen i Shot mieli na koncie legale, a teraz już we wstępnym poście wszystko opisałem i wytłumaczyłem :)

http://www.popkiller.pl/2013-11-15,popkiller_mlode_wilki_2013_start_akcji

"Jak wyglądała obecna sytuacja startowa? Od startu pierwszej edycji Młodych Wilków na scenie zmieniło się wiele, by nie powiedzieć, że wszystko... Zamknięty wcześniej mainstream otworzył się na oścież przed młodymi MC a do wydania legalnego albumu nie trzeba już gromadzonego przez lata doświadczenia w podziemiu. Powiem więcej - teraz to nie tyle raperzy szukają wytwórni, co wytwórnie szukają raperów. "Znów mamy czasy, kiedy to wytwórnie wypuszczą wszystko." - napisał ostatnio siedzący w branży od wielu lat dziennikarz Marcin Flint. Sam fakt hologramu znaczy coraz mniej, a granica między legalem i podziemiem zatarła się na dobre a młodzi MC pierwsze sensowne wydawnictwa zaczynają nagrywać już z kontraktem. Dlaczego o tym piszemy? Bo jako że całkowicie zmieniły się realia, to i my musieliśmy inaczej podejść do kwestii "hologramów". Sam fakt, że ktoś nawiązał kontakt z wytwórnią nie oznacza, że z miejsca staje się na tyle znany, że nie potrzebuje promocji. Nie działało to "z automatu" już dwa lata temu, ale teraz jest tym bardziej widoczne, a niektóre młode twarze wspierane przez znaczące labele mają i tak mniejszą rozpoznawalność niż podziemni MC, których braliśmy pod uwagę dwa lata temu. Dlatego nie tyle patrzyliśmy na to "czy ktoś jest już gdzieś", co na to, co jest i powinno być przed nim i po pierwsze na ile warto go wyróżnić, za to, co już pokazał a po drugie - na ile udział w akcji może pomóc mu w dalszym rozwoju. W tegorocznej selekcji - podobnie jak w poprzednich (m.in. Vixen, Śliwa, Buka, Jopel) - obok osób z undergroundu (i to niekoniecznie z "mainstreamu podziemia") są więc też osoby z kontraktami, brak za to osób górujących zdecydowanie nad resztą w kwestii popularności. Są odkrycia ostatnich miesięcy, jak i postacie, które zdążyły pokazać już w podziemiu, co potrafią. Są też również rzecz jasna jak co roku nasze "czarne konie"."

asd
Meeeeega! Zajebista edycja! Widać też, że będzie TomB :D
Saeva
No troche go Abel zjechał :)
deworde
I perła... Hahahahah, co za typ. Propsy w chuj.
Wojciech
@dfsgfhas Nie sikam na ludzi w wolnych chwilach. Innymi słowy jeśli nie skumałeś alegorii - niech pali dla siebie, a nie w tłum wśród którego może ktoś nie chcieć śmierdzieć ani wdychać trucizny.
kuchar
Natali już sie tłumacz akcja bardzo dobra i potrzebna, ludzie zawszę będą narzekać.Wilków jest aż 12 więc nie ma co płakać ,że któryś za słaby lub za mocny.
GDZIE JES DISET
CZY WSZYSCY ZAPOMNIELI O HD I NADCHODZĄCYM HD 2 !?
Rafaello
Zdecydowany wielki PLUS! Chciałbym usłyszeć na jednym tracku Kube Knapa i Kubana i może do tego jeszcze Zioła. Najmocniejsza ekipa w porównaniu do poprzednich edycji - moim zdaniem. Narazie tylko ten wiciu mi nie podchodzi, no i 2sty jako raper też do mnie nie trafia. Czekam na następnych ;)
Rafaello
Licze, ze w następnych typach znajdzie się jakiś reprezentant Podkarpacia. A godni uwagi są - np. Homex czy Emas.
mkjkji
Komentarz został usunięty przez moderatora.
mkjkji
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Niezależny
Komentarz został usunięty przez moderatora.
xon
tez dolaczam sie do reszty, wg mnie tylko 2 z nich moze byc mlodymi wilkami, bo reszta to starzy wyjadacze ;))) no dobra Wiciu tez w sumie by sie podłapał. nie rozumiem tego troche. Do tej pory mlodymi wilkami byli faktycznie ludzie ktorych nie znalem i sie moglem zaskoczyc.
bdamian
Ziomeczku, to chyba trochę się nie łapiesz w temacie i to ostro, spójrz na pierwszą edycję, np. Shot. Jego legalnej płyty słuchałem w chuj wcześniej zanim się pojawił w młodych wilkach. Vixen? Haju? Jasiek MBH? Gospel? Kękę? Green? Medium? Tusz na rękach? Bisz? Do tych ludzi też można było spokojnie dotrzeć zanim Popkiller ich pokazał.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>