Praktis drugim Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Praktis ('89) – raper pochodzący z Białegostoku jest kolejnym żywym dowodem prawdziwości słów Hukosa o rewolucji nadchodzącej ze wschodu. Przemek obdarzony jest charakterystycznym stylem, z wyróżniającym się niskim, mrożącym głosem, który jednak z łatwością dopasowuje się do bitów z różnych stylistyk - od klasycznych, mrocznych sztosów, przez klimaty nawet... reggae'owe, aż po szybsze tempa i syntetyczny newschool.

Formę w jaką ubiera swoje teksty można chyba nazwać uliczną i z jednej strony jest to pewne uproszczenie... z drugiej zaś twórczość rapera można spokojnie nazwać wersją 'rozszerzoną' ulicznej stylistyki. Praktis nie ma żadnych problemów ze stabilnym usadowieniem się na bicie, a ostatnie nagrywki pokazują, że nie boi się także eksperymentów z techniką i flow.

Swoje pierwsze demo białostoczanin wypuścił w 2008 roku, jednak to rok poprzedni okazał się w pewnym sensie dla niego przełomowym, gdyż wtedy to wziął udział w mocnej, białostockiej Wizji Lokalnej oraz wydał swój pierwszy, nielegalny album długogrający "Kilka Miejsc", który zwrócił uwagę wytwórni Step Records. Opolski label przyjął Praktisa w swoje szeregi, jednak nie towarzyszył temu większy rozgłos i dlatego między innymi zdecydowaliśmy się na ten właśnie wybór (a i warto wspomnieć, że legalny debiut też już raper ma za sobą, za sprawą albumu "Wiele Dróg" grupy Za Młodzi Na Śmierć, w której skład wchodził także nasz ubiegłoroczny Młody Wilk - Jopel). MC miał także okazję wystąpić na płycie duetu Hukos/Cira, drugiej części "Drużyny Mistrzów" oraz producenckim projekcie DJ'a B. i Szczura "Zaraza". Dowiedzieliśmy się, że w planach, oprócz oczywiście solówki, Przemek ma wspólny album z Michałem Kisielem.

 

ZOSTAŃ 12-TYM MŁODYM WILKIEM - szczegóły

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Praktis drugim Młodym Wilkiem Popkillera 2013

Praktis - Kilka Miejsc | OFFICIAL VIDEO PROMOMIX

04. Zaraza ft. Praktis - Ktokolwiek

Praktis ft. Kisiel, Cira, Hukos - Placebo

WIZJA LOKALNA | BIAŁYSTOK | Prod. Poszwixxx | OFFICIAL VIDEO | HD

 

reklama
Było brać Kisiela
Kisiel już od niego lepszy ;/
Miikasa
Jest mnóstwo lepszych osób niż ten koleś, to zwykły przeciętniak.
BudowaBialystok
Mlody wilk na rusztowaniu
Anonim
Praktis na mega propsie, zajebisty wybor, mlode wilki 2013 rozjebia jak tak dalej pojdzie
pcsd
APETYT MA TEN TYP NA SUKCES
beka
Skąd wy ich bierzecie ? Popkiller z 2011 to była pierwsza i ostatnia dobra edycja, to co było na 2012 to zbiór łaków i na palcach ręki zliczyć można dobre zwrotki, a tych dwóch co teraz wybraliście to też z dupy wyjęliście...
CHYBA TY
Jak beka z wyboru ZiołoZioło to kogo Ty wyróżnisz z tego podziemia ?
Wojciech
Mogę o jego grze się wypowiedzieć następująco: luźny, dobry koncert bez hypeman'a, w którym reagował na poczynania publiki krótkimi zabawnymi przemowami. Zwrotki kładzie coraz lepsze, ja w sumie czekałem na jego wybór :)
lck
ja tylko licze ze quebo i 3/6 sie tu znajda :)
pzk
jak kolega wyżej czekam na quebo, zioło jeszcze spoko flow ale ten kolo tutaj to coś a 'la "chałwa i jego ekipa"
Advct
Jak ktoś tu czeka na Quebonafide, to chyba nie jest w temacie, bo Queba już dawno pisał, że nie będzie go na Młodych Wilkach.
ODB RIP
Kolejny łak nie mający nic do przekazania, słowa oklepane przez większość cieniasów typu : "pale bata i zajmuje sie rapowym rzemiosłem" haha kurwa jak wy znawcy możecie tego nie słyszeć
aha
sprawdz tylko co zrobil na zarazie #nara
pajenk
Zioło na propsie, Praktis też solidny. A dalej widziałbym B.A.D., Petiego, Harego, Emena, Quebonafide, Ryfe Ri, Mi-le, Djibrila może.
GDK
a gdzie JNR? kojarzycie wogule typa?
aaa
w ogóle* golin ma być! fejm mu sie przyda
eldo
Kurwa, reklamy na ciuchac nie zniese. Kurwa zero stylówki ubioru, na ciuchy nie stać jak 90% raperów.
yolo
Z roku na rok coraz gorzej, serio: rozi > pierwsza edycja > gówno roziego > długo nic > druga edycja = trzecia edycja
Lisu
Kisiel 3 razy lepszy od tego marnego grajka!
podwarszawiak
dawac mnie tu kurwa Kubana a nie jakis wackow tu wrzucacie
blał
kurwa, na chuj tu wszyscy pisza ze chca Quebo? gośc który już ma wystarczający fejm by sobie poradzić. Akcja polega na tym, aby pokazać szerszej publiczności graczy, którzy nie sa rozpoznawalni, chociaz na to zasluguja, tyle
Rrrrrrrrrr
no skoro Quebo ma fejm i nie potrzebuje startu w Młodych Wilkach to czemu w tej edycji 2Sty będzie jak ma jeszcze większy fejm? Zobaczymy jakie będą spiny jak Popkiller oficjalnie zaprezentuje 2sty'ego jako Młodego Wilka. Potwierdzone info, a Ślizg wciąż milczy ;)
blał
no i też jestem przeciwny tego żeby 2Sty był w MW. Nie widze sensu lansowania tych ziomeczków. Czekam na Mesa. #top1
popeye
ciekawe czy wezma znowu jakiegos przychlasta pokroju gospela
ScypionStarszy
w sumie całkiem spoko by było gdyby wybrali np. Sarius , Leison , Golin , Edizz , Mumin itp.
221
HARY HARY :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>