Kendrick Lamar "good kid, m.A.A.d. city" - platynowa płyta!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2013-06-30 20:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Mimo wszelakich chorych majorsowych gierek, traktowania raperów jak marionetek czy celowego ogłupiania i zbijania w dół poziomu tekstowego ("dumbing down" - termin funkcjonuje już oficjalnie w obiegu) rapbiznes w USA potrafi jednak wciąż być sprawiedliwy i pozwalać artystom obronić się samą muzyką. Sukcesy Macklemore'a i Ryana Lewisa, Mac Millera czy ostatnia startowa sprzedaż J. Cole'a udowadniają to doskonale - tak samo jak fakt, że chwalony z każdej strony debiut Kendricka Lamara przekroczył właśnie platynową granicę sprzedaży. Co ciekawe - jako dopiero druga rapowa płyta wydana w roku 2012, po "Pink Friday: Roman Reloaded" Nicki Minaj.

Gratulujemy i czekamy na występy na Openerze, Splashu i Hip Hop Kempie, a poniżej - doskonale już znane "Bitch Don't Kill My Vibe".

Kendrick Lamar - Bitch, Don't Kill My Vibe (Explicit)

kopcio
KENDRICZEK NAJLEPSZY WIADOMO
kurtis
Musiała być platyna bo jak najbardziej zasłużył
beńger
za ile sprzedanych tam plyt jest platyna? Moglibyscie napisać..
3tana
NARESZCIE!!! KING KENDRICK!!
t00d
Zasłużył jak nikt inny!
squ
bumping down? ocb dokladnie?
3tana
O to już wiem jak fachowo nazywa się zabieg zastosowany przez Kanye Westa na płycie Yeesus - to jest Dumping Down i J. Cole też trochę się w to zabawił na Born Sinner, bo obu lirycznie stać na więcej. Wśród znajomych krążą opinie, że o ile teksty Kendrick ma dobre tak nie mogą się przyzwyczaić do głosu - za to ja go uwielbiam :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>