Freddie Gibbs "ESGN" - nowy klip, tracklista, konflikt z Jeezym

"Evil Seeds Grow Naturally" ukaże się już 9 lipca i będzie znakomitą okazją, żeby zweryfikować talent nawijacza z Indiany jako niezależnego artysty. Jeszcze w zeszłym roku pisaliśmy o obustronnym porozumieniu pomiędzy Gibbsem i należącym do Young Jeezy'ego CTE, które ostatecznie zakończyło ich współpracę - wydawało się, że zupełnie polubownie. Czas pokazał, że atmosfera między obydwiema stronami wcale nie była tak czysta, a Freddie po kilku miesiącach od rozstania mówi o swoim niedawnym współpracowniku bez żadnego szacunku.

Przed premierą Gangsta Gibbs prezentuje kolejny teledysk promujący album oraz tracklistę. Gościnnie na płycie pojawią się m.in. Spice 1, Daz Dillinger, Problem, BJ The Chicago Kid czy Jay Rock. W rozwinięciu znajdziecie zarówno teledysk do "Eastside Moonwalker" jak i szczegóły dotyczące spiny z Jeezym.

Zapytany o to czy Jeezy wspierał go w trakcie współpracy z CTE Gibbs powiedział: "Ni chuja. Wszystko co on ci powie jest ściemą. Powiem ci jak było, bo on poda ci osłodzoną wersję. Taka właśnie jest różnica między nami. Kiedy to się stało uskuteczniłem trochę polityki, myślałem o tym, żeby nie spierdolić relacji. Jebać to. Ten czarnuch nie zrobił dla mnie nic. Trzeba wprost powiedzieć, że gość jest fałszywy, oszukiwał mnie w relacjach biznesowych, nie robił niczego co powinien w tym układzie (...). Nie dotrzymujesz swojego słowa? To ja cię nie szanuję. Nie szanuję niczego o czym on nawija". W późniejszym wywiadzie z MTV Gibbs przyznał też, że po tych wypowiedziach otrzymywał pogróżki (chociaż na wystraszonego raczej nie wyglądał) i dodał "Wiem, że to może być bolesne, kiedy mówię, że twój ulubiony raper jest oszustem. To nie moja wina. To coś co kupowaliście przez 10 lat. Może to złamie wam serce, trudno, jest jak jest, muszę je złamać".

Zapytany czy "ESGN" będzie jego oficjalnym debiutem, powiedział, że to street-album, a debiut był pięć lat temu. "W dzisiejszej sytuacji już nie wiem co to jest debiutancki album". Płyta ukaże się 9 lipca, a na październik zapowiedziany jest krążek "Cocaine Pinata", który w całości wyprodukuje Madlib. Niebawem możemy się też spodziewać drugiej części "Str8 Killa". Pod spodem tracklista "Evil Seeds Ftow Naturally" oraz teledysk, a TUTAJ znajdziecie dwa inne tracki z genialnym "Freddie Soprano" wyprodukowanym przez Big Jerma i Sayeeza dla ID Labs. Kto czeka?

Tracklista:

01. Lil’ Sodi
02. The Real G Money
03. Came Up
04. Hundred Thousand f. G-Wiz & Hit “Skrewface”
05. D.O.A. f. G-Wiz & Big Kill
06. Lay It Down
07. I Seen a Man Die f. Lil Sodi
08. Have U Seen Her f. Hit “Skrewface”
09. One Eighty Seven f. Problem
10. Eastside Moonwalker
11. F.A.M.E. f. Daz Dillinger & Spice 1
12. Paper f. Y.B.
13. The Color Purple
14. Certified Live f. G-Wiz & Jay Rock
15. Ten Packs of Backwoods f. D-Edge
16. Dope In My Styrofoam f. G-Wiz & G.I. Fleezy
17. 9Mm f. G.I. Fleezy & G-Wiz
18. Lose Control f. BJ the Chicago Kid
19. Freddie Soprano
20. Murda Dem f. G.I. Fleezy & Big Kill

 

okno pcv
i dobrze kurwa, niech jedzie tego cwela Jeezy'ego. Kompletnie nie trawie tego goscia. Wkurwia mnie niesamowicie wszedzie gdzie sie tylko pokaze... A Freddie to jednak przechuj, wkreca mi sie.
bragga
Ten to zawsze rozjebie, w natłoku tych wszystkich ciotowatych swag-raperów Gibbs jako jeden z nielicznych trzyma poziom i cały czas go podwyższa.. czekam na ten krążek z łapą wiecie gdzie.
Kamil1989
Zawsze się jarałem JEEZYM No ale teraz to już sam nie wiem... Wiecznie się kłócą o ten hajs w USA No ale prawdy się nigdy nie dowiemy Trzeba było by tam mieszkać żeby trochę więcej czaić Freddi nawet dobrze Sobie radzi ale promocja lepsz zawsze by pomogła
NołnejmX
W 5 trackach G-Wiz. Ciekawi mnie, czy to ten ex-Bravehearts, czy ktoś z taką samą ksywą :D

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>