Public Enemy ft. Ice Cube & Big Daddy Kane "Burn Hollywood, Burn" (Diggin' In The Videos #250)

Rok 1990 był dla rapu bardzo owocny. Swój pierwszy album solo, po zakończeniu współpracy z N.W.A. wydał Ice Cube, rozpoczął się nowy rozdział rapu zatytułowany A Tribe Called Quest. Swoją pierwszą, nagrodzoną zresztą 5 mic'ami w Sourcie płytę wydali Brand Nubian, w wielkim stylu wrócił LL Cool J z klasycznym krążkiem "Mama Said Knock You Out". W takich okolicznościach ukazywał się też trzeci album będących u szczytu sławy Public Enemy - "Fear Of The Black Planet". Zazwyczaj krążek jest kojarzony z legendarnym już niemal "Fight The Power", które to zdaniem wielu jest najlepszym utworem ekipy w całej jej działalności. Kawałek z dzisiejszego "Diggina" ustępuje popularności rewolucyjnemu hymnowi, ale w żaden sposób nie ujmuje mu to klasy.


Wielka trójca tamtych czasów, czyli Chuck D, Ice Cube i Big Daddy Kane, rozprawiają się z wizerunkiem czarnych w amerykańskiej kinematografii. Za bit do tego kawałka odpowiedzialny jest Bomb Squad.
Do produkcji wykorzystali sample "Hot Wheels (The Chase)" Badder Than Evil, "Give It Up Or Turnit A Loose (Remix)" Jamesa Browna i "Dance To The Drummer's Beat" stworzone przez Herman Kelly & Life.


Klip jest wzbogacony o krótkie fragmenty filmów, które ukazują jak ośmieszani są Afroamerykanie. Big Daddy Kane opowiada o tym w jakie role w filmach wcielani są czarni. Niewolnicy, prostytutki, służące... Dodaje, że role Afroamerykanów na przestrzeni lat się nie zmieniły. Zresztą patrząc nawet z dzisiejszej perspektywy - w "300" Persowie byli źli i ciemnoskórzy, a pozytywny bohater jakim jest Książe z Persji był biały. Chuck D mówi o tym, że w okresie międzywojennym na potrzeby filmów malowano aktorów na czarno (takie przypadki widzimy też w klipie).

 
Anonimus Condomus
kawalek swietny tekstowo, co nie dziwi z taka obsada, ale pod wzgledem podkladu zupelnie mi nie podchodzi niestety, choc moze dlatego, ze slyszalem go tylko w tak chujowej jakosci, ze to jajca miekna. PE, Ice i Kane na wiecznym, dozywotnim propsie kierwa wasza mac.
napierdalam
Zgadam się z przed mówcą nic dodać nic ująć:) PE Nr 1~!!!!!!!!!!!!
The X
KURWA MAĆ!!! W KOŃCU RAP NA TYM SERWISIE!!!!!! PIĘKNE LATA MŁODOŚCI!
PrzypadkowyPrzechodzień
Zero bling bling złotych zębów i nawet niektórzy mają wąskie spodnie ! :D Klasyk :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>