PeeRZet z cyklu Parszywa 13

dodano: 2010-12-31 15:00 przez: Tomek Wichrzycki (komentarze: 17)
W dzisiejszej 'Parszywej 13 postaramy się Wam nakreślić postać PeeRZeta ? rapera, którego poznaliśmy jeszcze za czasów wspólnego projektu z Puzzlem, sygnowanego nazwą 2razyPe.Autor płyty "Hipocentrum", która przez wielu fanów podziemia uważana jest za najlepszą produkcję 2008 roku.

Czym zajmował się w ostatnim czasie? Jakie ma podejście do rapu? O tych i wielu innych kwestiach, dowiecie się poniżej. Zanim obejrzycie koncert PeeRZeta na naszej świątecznej imprezie - zapraszamy do lektury.
1. Czym zajmowałeś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałeś w tym czasie?
PeeRZeT: Pisałem teksty. Rzucałem hiphop a potem do niego wracałem i pisałem więcej tekstów. Udało mi się zagrać kilka fajnych koncertów, nagrać krótką, treściwą płytę i poznać fajnych ludzi. Poza tym własna firma przysparza mi stresu i pracy ale też przyjemności. Ogólnie staram się opierdalać aktywnie choć różnie to bywa.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?
PeeRZeT: Mam bardzo dużo planów i wielu producentów z którymi chciałbym coś zrobić. Moim problemem jest chyba to ,że jest tego za dużo. Najwyższy czas przestać się rozdrabniać i ustalić priorytety. Planuje płytę z producentem z gliwic SebaKK' iem, który dał parę bangerów na hipocentrum ale mamy dość ciężki kontakt i mało czasu. Parę numerów udało mi się już wstępnie nagrać. Bitów mam bardzo dużo i są strasznie kozackie także będę chciał to dopiąć za wszelką cenę. Na razie nr 1 to 2razyPe czyli Ja i na bitach mój człowiek Puzzel, którego mam nadzieję nie trzeba przedstawiać. Bity mam, kilka pewnie jeszcze dojdzie. Zacząłem pisać teksty. Póki co zapowiada się wybornie. Będziecie to mieć w 2011. Gościnnie udzieliłem się u kilku mniej znanych kotów, którzy jarali się moją nawijką a ja chciałem im pomóc. Mam nadzieje, że uda mi się wyrobić i zagoszczę na producentkach: Donde i 101 Decybeli.

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałbyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?PeeRZeT: Jeśli chodzi o raperów to chciałbym nagrać z każdym z tak zwanej czołówki. Nie jaram się jakoś szczególnie kimkolwiek w tym momencie ale chciałbym nagrywać z rozmaitymi raperami chociażby dlatego, żeby sprawdzić jak wypadnę i po prostu posłuchać sobie tych kawałków. Ciekawią mnie kolaboracje zwłaszcza te niespodziewane dlatego chętnie nagrałbym z Łoną, Pihem, Peją, Fokusem, Guralem, Tede, Mesem i paroma innymi. Nie mam żadnych zahamowań. Nie rozumiem komentarzy w stylu: dlaczego nagrałeś z tym czy z tamtym? To tylko zwrotki. Wyluzujcie. Co do drugiej części pytania to nic z polskiej sceny nie robi ostatnio na mnie wrażenia, ewentualnie jakieś podziemne jazdy. Nie wiem czemu tak jest ale tak jest. Sorry.

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?
PeeRZeT: Szukam faworyta ale jakoś nic mi się nie wyłania w czaszce. Myślę, że "Zajawkowicze" ma dobry przekaz i świetnie sprawdza się na koncertach. Ale co ja pieprze, przecież PeeRZeT nie ma żadnego przekazu. Także nie wiem.

5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?
PeeRZeT: Biorąc pod uwagę, że mamy mało dni słonecznych w roku pewnie poszedłbym w plener na browar.

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś do Ciebie napisze wiadomość na MySpace, istnieje cień szansy, że mu odpowiesz?
PeeRZeT: Nie mam już MySpace więc tu szanse są zerowe. Na maile odpowiadam wszystkie, na telefony też. Muszę się zajarać - to jest główny warunek na współpracę.

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim Hip Hopie?
PeeRZeT: Pozy przybierane przez raperów. Nieszczerość. Koneksje i co za tym idzie zwrotki oraz płyty chujowych ziomeczków dobrych raperów. Jakieś dziwne podziały, na przykład na truskul i rap uliczny (tzn. sam podział istnieje i jest normalny, chodzi o reakcje (psycho?) fanów i jakieś niezdrowe rywalizacje na tym polu). Irytuje mnie również to, że wielu raperów unika słuchaczy i ma ich w dupie. Chodzi tylko o to, żeby sprzedać i zarobić, zagrać i iść melanżować itp itd. Irytuje mnie to ,że weterani się nie rozwijają i wciskają po raz enty te same odgrzewane kotlety (tu znowu mam wrażenie, że chodzi tylko o to żeby jak najwięcej sprzedać). Irytują mnie akcje typu wpychanie na siłę hiphopowego spamu na naszej-klasie (beka) i inne śmieszne próby promocji i pchania hiphopu w stronę biznesu. Muszę jednak dodać, że nie chodzi o wszystkich ale nikt mi nie wmówi ,że są to rzeczy wyssane z palca. Poza tym dzieje się też wiele dobrego. Jest wielu ludzi, którzy skupiają się na zajawce i ja też staram się tak robić.

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?
PeeRZeT: Wymienię nawet więcej:
Rugged Intellect - Renaissance music
Vinnie Paz - Season of the Assassin
Celph Titled & Buckwild - Nineteen Ninety Now
To dosyć świeże rzeczy, poza tym wszystko od chłopaków z Army of the Pharaohs. Wszystko od R.A The Rugged Mana. Wydaje mi się, że płyta Rakima - The Seventh Seal przeszła jakoś bez echa i mało ludzi ją zna a jest świetna. Jakiegoś ziomka Amadeusa mam teraz na playliście (Amadeus The Stampede - Silent Screams and Dry Tears) i uważam, że kozak album. Dużo rzeczy z bostońskiego i nowojorskiego podziemia oraz szorstkiego mainstreamu. Urzekające jest w tym wszystkim to, że kolesie nie lecą na MTV a reprezentują hiphop w najlepszym i najszczerszym wydaniu. Wysoka technika i bujajace tłuste biciwa. Pewnie jest jeszcze mnóstwo rzeczy, których nie znam i które dopiero odkryje lub nie. A skoro i tak już odpowiadam nie na temat to proszę Was kochani, szukajcie, szperajcie, dowiadujcie się bo jest masa kozackich rzeczy do kupienia i ściągnięcia, które czekają na odkrycie.

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?
PeeRZeT: Staram się kupować to co mnie najbardziej jara. Zagraniczne albumy mam z sieci lub z pendrive'ów znajomych. Ogólnie wszystko jest na youtube i tam też często zaglądam. Przykre ale prawdziwe.

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłeś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?
PeeRZeT: Obecnie jestem domatorem z tendencjami wypadowymi <śmiech>. Jakieś trzy lata temu pewnie klasyfikowałbym się jako nałogowy alkoholik. Byłem na wielu imprezach, które wspominam radośnie do tej pory a co się na nich wydarzyło to już tylko możecie się domyślać <śmiech>.

11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?
PeeRZeT: Głównie telewizja i kino. Do tego czasem jakiś blant i piwko. Staram się nie zaniedbywać czytania książek ale marnie mi idzie. Ogólnie mam przyjemną pracę także zdarza się, że jak ją skończę idę od razu spać.

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał kobiety? Twój ulubiony trunek?
PeeRZeT: W tym wywiadzie jest chyba więcej niż 13 pytań? <śmiech>. Ulubiona mądrość: "Nie ma rzeczy niemożliwych". Moja dziewczyna Ania. Wódka i piwo. (osobno)

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy.
PeeRZeT: Warto powiedzieć młodym słuchaczom o tym, żeby nie ulegali wpływom i nie kierowali się nienawiścią. HipHop to muzyka, w której rywalizacja odgrywa sporą rolę. Ważne, żeby czuć tą granicę i dążyć przede wszystkim do prawdy. Rywalizacje natomiast traktujmy jako formę zajawki. Wszyscy jesteśmy ludźmi, mamy rodziny i swoje sprawy. Szanujmy się i nie popadajmy w skrajności. To tylko muzyka. Coś czego słuchasz by czuć się dobrze, z czym możesz się identyfikować ale to nie zastąpi Ci życia. Róbcie co Wam mówi serducho. Pokój.
P.S Sprawdźcie płytę PeeRZeT - "Czy Ktoś Mondry Jeszcze Sooha?". Możecie ukraść z sieci jak nie chcecie kupić ale przynajmniej sprawdźcie. YO.

Tagi: 

Kej
PeeRZet ogarnięty typ. Fajny wywiad, props.
Gżp&amp;Miś
Alejandro
Gżp&amp;Miś
:*:*
Gaz
Czepiam się no ale : "Wiesz kiedy skończę robić rap chytra dziwko, może jak dojdziesz czym od rapu różni się hip hop." A w wywiadzie : "HipHop to muzyka, w której rywalizacja odgrywa sporą rolę."
usuwany
Luźny wywiad z mądrą nawijką i bez zbędnego pierdolenia. Brać przykład raperzy z Przemka !
male
PeeRZet zawsze spoko, fajnie gada
wteiwefte
fajny wywiad 10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? nie powinno być: 10. Jesteś bardziej typem domatora czy nałogowego alkoholika?
fan rapu
"5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować? PeeRZeT: Biorąc pod uwagę, że mamy mało dni słonecznych w roku pewnie poszedłbym w plener na browar." Autentycznie roześmiałem się na głos ;) nieźle wybrnął. W każdym razie zaciekawiło mnie podejście do ściągania muzyki. Wspomniał, że stara się kupować, ale "Zagraniczne albumy mam z sieci lub z pendrive'ów znajomych.", potem nawinął "[jego płytę] Możecie ukraść z sieci jak nie chcecie kupić ale przynajmniej sprawdźcie" - podoba mi się to podejście, po prostu trzeba sobie zdać z tego sprawę z faktu ściągania muzyki i że odbiorcy jej rzadko kiedy mają stałą kasę i stać ich na kupno. Z drugiej strony pokozał to, że jest prawdziwym artystą, i że zależy mu przede wszytskim na tym, żeby ktoś poznał jego twórczość. Za podejście i tamte zdania props. Widać, że spoko facet. Płyty ostaniej nie znam, jednak słyszałem wiele dobrych opiniio niej, sprawdzę więc. Za to płytka z Racą super, spodziewam się więc podobnego, jeśli chodzi o poziom, albumu.
usuwany
@fan rapu Płyta bardzo przyjemna jednak to juz nie Hipocentrum i na 7 kawałków, tylko 1 jest stricte bragga. Co nie oznacza że olał technike, kolo składa jak Japończyk origami.
Ptelemeusz
Peerzet zawsze in plus. Inteligentne, przemyślane linijki. Ale pamiętam chujku, że kiedyś mi nie odpisałeś na wiadomość na myspace - a jeszcze wtedy miałeś!!!!
DeNextBest
Słaby gracz.
Bezmózg
Tez bym ci nie odpisał! Spierdalaj!
Guti
i kanapki z szynka xD
JAAA
bułki, a nie kanapki :D
2rzyn
obecnie najlepszy raper w Polsce
ns unikat
szczere słowa

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>