Seun Kuti

Seun Kuti

kategorie:
dodano: 2022-12-11 21:01 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Epka Seuna Kuti'ego i Black Thoughta.

Tracklista:

01. African Dreams (Remix)
02. Bad Man Lighter (Remix)
03. Kuku Kee Me (Remix)

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-08-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ponad trzydzieści stopni w cieniu, żar leje się z nieba na skąpane w słońcu ulice stolicy Ghany, gdzie trzynastoletni Samuel Bazawule przenosi się właśnie myślami do miasta, które nigdy nie śpi, w rejony ceglastych kamienic na Brooklynie. Słuchając „Ready To Die” The Notoriousa B.I.G. z przyjaciółmi, chłopak zapamiętuje stopniowo kolejne wersy, oswajając się zarazem z językiem angielskim i powoli przygotowując do przyszłej zmiany miejsca zamieszkania z dwumilionowej Akry na ośmiomilionową kolebkę hip-hopu – New York City. 

Wiele lat później, ten sam gość wydaje swój siódmy projekt rapowy i trzecie LP w niemieckim labelu Jakarta Records, krążek zatytułowany „Afropolitan Dreams”. Jego poczynania, zamiast wąskiej grupki najbliższych znajomych, a później sceny muzycznej w rodzinnej Ghanie, zdaje się wspierać teraz cały kontynent afrykański, a fani „Afrykańczyka w Nowym Jorku” rozsiani są już po całym świecie. O-o-okay you got a city behind you? I got a continent.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-28 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Blitz the Ambassador - Make You No Forget ft. Seun Kuti (Official Video)

Nie zapominaj skąd pochodzisz. W przypadku Blitza The Ambassadora, przypominającego nam o tej nieśmiertelnej zasadzie, jest to stolica Ghany, Akra, do której MC udał się aby nakręcić najnowszy klip promujący "Afropolitan Dreams". Piękne, żywe brzmienie, pewny wokal i świetny klip składają się na kolejny mocny singiel i potwierdzają, że zdecydowanie warto czekać na mający premierę 28 kwietnia krążek.