Angelique Kidjo

Angelique Kidjo

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-08-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ponad trzydzieści stopni w cieniu, żar leje się z nieba na skąpane w słońcu ulice stolicy Ghany, gdzie trzynastoletni Samuel Bazawule przenosi się właśnie myślami do miasta, które nigdy nie śpi, w rejony ceglastych kamienic na Brooklynie. Słuchając „Ready To Die” The Notoriousa B.I.G. z przyjaciółmi, chłopak zapamiętuje stopniowo kolejne wersy, oswajając się zarazem z językiem angielskim i powoli przygotowując do przyszłej zmiany miejsca zamieszkania z dwumilionowej Akry na ośmiomilionową kolebkę hip-hopu – New York City. 

Wiele lat później, ten sam gość wydaje swój siódmy projekt rapowy i trzecie LP w niemieckim labelu Jakarta Records, krążek zatytułowany „Afropolitan Dreams”. Jego poczynania, zamiast wąskiej grupki najbliższych znajomych, a później sceny muzycznej w rodzinnej Ghanie, zdaje się wspierać teraz cały kontynent afrykański, a fani „Afrykańczyka w Nowym Jorku” rozsiani są już po całym świecie. O-o-okay you got a city behind you? I got a continent.

kategorie: Audio, News, Reggae
dodano: 2010-11-14 19:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 2)
Mimo, że najlepsze lata Ziggy Marley ma już za sobą, to ciągle potrafi zaskoczyć słuchaczy czymś nowym.

Najstarszy syn Boba Marleya uruchomił za pośrednictwem swojej oficjalnej strony www.ziggymarley.com serię "Wild And Free", w której co jakiś czas publikuje darmowe utwory.

Muzyk zdecydował się na taką inicjatywę w przerwie pomiędzy kolejnym albumem, który ma ukazać się na rynku jeszcze w 2011 roku. Dzisiaj mamy dla Was dwa darmowe kawałki: "Africa Land" oraz "A Fire Burns For Freedom".