Sarcast

Sarcast

video
dodano: 2017-10-31 12:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Mroczny i hipnotyzujący klip od Igorilli! „We mnie” urzeka brudną, rave’ową estetyką, hipnotyzującymi eksperymentami naukowymi i zmysłowym mrokiem. Motywem przewodnim teledysku jest nieokreślony stan podświadomości. Naukowo-abstrakcyjny świat przenika się z klimatem nielegalnych imprez rave z przełomu XX i XXI wieku. Bohaterowie spotykają się we „flashbackach”, a stan ich umysłu podkreślają absorbujące efekty z pogranicza eksperymentów naukowych oraz sztuki.

video
dodano: 2016-05-12 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Utwór "Żyć" pochodzi z debiutanckiego albumu "Syn Słońca" duetu Sarcast. Za koncept i realizację video odpowiada Julian Winerowicz.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-02-09 20:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Otrzymujemy pierwszy klip promujący "Demówka EP" - projekt Białasa i Quebonafide. Album zawierający 6 utworów został wyprodukowany przez White House Records, BobAir, The Returners i Wezyra. Wspólna EP reprezentantów SB Maffija i QueQuality to odskocznia od długogrających płyt w nowoczesnej stylistyce.

kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-12-23 21:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Quebonafide i Białas poza solowymi projektami wypuścili na koniec roku także wspólną "Demówkę EP" i postanowili także ją uzupełnić klipami. Udało nam się zajrzeć na jeden z dni zdjęciowych teledysku do "Muszę lecieć" z udziałem Sarcast, sprawdźcie fotorelację autorstwa Karoliny Wilczyńskiej.

dodano: 2015-11-26 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy duet Sarcast udostępnia edycję instrumentalną dobrze przyjętego debiutu wydawniczego "Syn Słońca". Za pośrednictwem serwisu Tidal edycję instrumentalną można odsłuchać w bezstratnej jakości (flac). Okładkę albumu przygotował Grzegorz "Forin" Piwnicki odpowiedzialny za oprawę graficzną do pełnoprawnego wydania albumu, który jest dostępny pod adresem www.synslonca.pl.

Tagi:
recenzja
dodano: 2015-07-26 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

To nie jest hip-hop - te klasyczne już słowa cisną się na usta przy kolejnych odsłuchach "Syna Słońca" autorstwa dwóch gości z Kartuz. Łukasz Sowiński oraz Michał Lange stworzyli dzieło, które szeroko wypływa poza standardowe ramy konwencji rapowej, ale jak sami wspominają - Projekt jest tożsamy z nurtem elektronicznym. Patenty hip-hopowe odczuwalnie przewijają się przez album, bo środowisko o którym mowa silnie inspiruje, co w połączeniu z brzmieniami syntezatorów pozwala na wyjście poza ogólnie przyjęty szablon. Czymże więc jest ten muzyczny twór zwany Sarcast? Te-Tris nazwał ich muzykę "eklektohopem", natomiast ja zastosuję nieco zbliżoną terminologię - "electrohop". Mamy bowiem do czynienia z niesamowitym muzycznym feelingiem i polotem, świetnymi, bogatymi (ale w żadnym wypadku nie przesadzonymi) aranżacjami i przede wszystkim przemyślanym konceptem, który począwszy od poligrafii, a właśnie na samej wartości muzycznej kończąc, zaskakuje pieczołowitością szczegółów i zastosowanych patentów. Kandydat do muzycznego zaskoczenia roku? Na pewno - bo to coś więcej niż rap.

dodano: 2015-06-23 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Sarcast to projekt, który zrodził się na Kaszubach. Fundamentem grupy jest duet tworzony przez: Łukasza Sowińskiego (teksty/wokal) oraz Michała Lange (produkcja muzyczna/wokal). Styl muzyczny Sarcast twócy przedstawiają jako "połączenie brzmień elektronicznych z hiphopowym groovem i tekstami, które uniwersalne wartości zamykają w przystępnej, łatwo przyswajalnej formie."

Debiutanckie wydawnictwo zespołu “Syn Słońca” jest albumem koncepcyjnym. Technicznym aspektem konceptu jest połączenie utworów w formę setu, który przez nieodczuwalne przejścia między utworami powoduje "efekt zanurzenia się w muzycznej opowieści". Strona liryczna “Syna” opisywana jest jako "próba odnalezienia sensu w istnieniu człowieka: od narodzin poprzez problemy z którymi boryka się każdego dnia kończąc na zdefiniowanej, uformowanej jednostce znającej swoje potrzeby i cele do których zmierza." Album ukazał się 10 czerwca i został wydany samodzielnie przez zespół.

Tagi: