Sage Francis

Sage Francis

video
dodano: 2014-11-21 16:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 0)
Sage Francis

Aż trudno uwierzyć, że minęła już dekada od wydania przez Sage'a Francisa "A Healthy Distrust". Singiel promujący ten album, "Escape artist", to oparty na gitarze bit Aliasa, napędzająca numer elektroniczna perkusja, a przede wszystkim neurotyczne flow Sage'a i genialny tekst. Bo jak inaczej nazwać numer, oparty na metaforze hip-hopu jako magii i postaci rapera jako iluzjonisty? Trudno nie docenić otwierającego dwuwersu "When I first got into the magic, it was the underground phenomenon/Now everybody's like pick a card, any card", obrazującego jak zmienił się rap od czasów, gdy Sage zaczynał swoją przygodę z muzyką. Pochodzący z Rhode Island artysta nie boi się nawet zaburzyć obowiązujących w hip-hopie konwencji ("When I say hip/You? You say shut the fuck up, we ain't sayin' shit/And I respect it"). Warto przypomnieć sobie ten utwór, wszak już w sobotę Sage Francis gra pierwszy w historii koncert w Polsce we wrocławskim klubie Firlej.

wydarzenie
dodano: 2014-11-02 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Amerykański raper Sage Francis wystąpi 22 listopada we wrocławskim klubie Firlej. Artysta będzie promował w naszym kraju swój najnowszy album „Copper Gone” (recenzja). Support zagra Wojtek "Kidd" Cichoń.

Sage Francis uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych. Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych „praojcem indie-hopu”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał „Scribble Jam” – kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam Records, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na – często podkreślaną przez siebie – niezależność. Zamiast tego stworzył własny label – Strange Famous Records.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-08-30 12:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

"MAKE EM PURR" - SAGE FRANCIS [official video]

My 20's were a roar, my 30's were a blur, my 40's - I'm not so sure.... But I'mma make 'em purr - deklaruje Sage Francis w jednym z najlepszych utworów z ostatniej płyty, "Copper Gone". "Make 'Em Purr", rozdzierająca opowieść o izolacji od społeczeństwa, opowiedziana przy wyśmienitym akompaniamencie courtesy of Buck 65, doczekała się właśnie animowanego teledysku. Check it out.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-08-10 17:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 5)
copper gone

Kiedy Sage Francis wypuścił pierwszy singiel, promujący swój najnowszy krążek „Copper Gone”, wiedziałem, że będę musiał napisać recenzję płyty. Okazało się, że nie ja jeden miałem w Popkillerze takie plany. Dlatego zamiast tradycyjnych dwóch tekstów, postanowiłem zaproponować Maćkowi Wojszkunowi połączenie sił. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-30 15:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

"Najgorszy raper świata", Xaul Zan, Non-Prophet, Sage Frenchkiss vel Epicki Brodacz - jedyny i niepowtarzalny Sage Francis powraca po kilkuletniej nieobecności z nowym studyjnym albumem! "Copper Gone", zdobny w gustowną okładkę zbiór 14 nowych utworów na półki sklepów trafi już 3 czerwca.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-03-20 00:45 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Najnowszy album charyzmatycznego rapera z Rhode Island, następca krążka "Li(f)e" z 2010 roku. "Copper Gone" wydany zostanie nakładem Strange Famous Records. Produkcje na album dostarczyli m.in. Reanimator, Buck 65, Alias i Cecil Otter.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-09-16 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 2)


Album reprezentanta Strange Famous Records Scroobiusa "Distraction Pieces" (preorder) pojawi się już w przyszłym tygodniu. Teraz dostajemy świeżutki klip do kawałka "Let Em Come", gdzie swoje wersy dołożyli Sage Francis i P.O.S., a ich raczej przedstawiać nie trzeba.