Sage Francis - pierwszy koncert w Polsce!

wydarzenie
dodano: 2014-11-02 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Miejsce: 

ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Data: 

2014-11-22 20:00

Amerykański raper Sage Francis wystąpi 22 listopada we wrocławskim klubie Firlej. Artysta będzie promował w naszym kraju swój najnowszy album „Copper Gone” (recenzja). Support zagra Wojtek "Kidd" Cichoń.

Sage Francis uważany jest powszechnie za jednego z największych współczesnych autorów tekstów hip-hopowych. Tworzy niezwykle wyraziste narracje, stanowiące najczęściej bezkompromisową krytykę zachodniego świata. Ochrzczony przez dziennikarzy muzycznych „praojcem indie-hopu”, zdobył sławę na początku 2000 roku, kiedy wygrał „Scribble Jam” – kto wie czy nie najważniejszą imprezę freestyle’ową w Ameryce. Ponoć po tym wydarzeniu zgłosiła się do niego wytwórnia Def Jam Records, aby przygarnąć go w swoje szeregi. Sage nie przyjął jej oferty z uwagi na – często podkreślaną przez siebie – niezależność. Zamiast tego stworzył własny label – Strange Famous Records.

Kolejny przełom w karierze Sage’a nastąpił 11 października 2001, gdy nagrał i wypuścił w sieci kompozycję „Makeshift Patriot”. Data była nieprzypadkowa – minął miesiąc od 11 września, kiedy to miał miejsce zamach na World Trade Center.

Pomimo braku oficjalnej dystrybucji muzyka Sage’a rozprzestrzeniła się po całym świecie lotem błyskawicy. Kluby, w których występuje, zapełniane są po same brzegi. Fani cenią go najbardziej za artystyczną odwagę, zjadliwy i bezpośredni komentarz społeczno-polityczny, występujący w jego utworach na równi z językiem poetyckim. Amerykanin wydał do tej pory 6 albumów studyjnych, a ostatni z nich – „Cooper Gone” – swoją premierę miał na początku czerwca 2014 roku. Sage Francis po raz kolejny pokazuje, jak wspaniałym i niebezpiecznym jest twórcą. Gęsta gra słów, którą serwuje słuchaczom, poraża swoją sugestywnością. Amerykanin z lubością sięga po zapalne kwestie polityczne, ale potrafi również przekonująco opowiedzieć osobistą historię ze swojego życia. „Cooper Gone” to zdecydowanie najważniejszy punkt w dotychczasowej karierze rapera – pisze o płycie ceniony serwis Exclaim.

Support: Wojtek "Kidd" Cichoń - slamer, raper, poeta, organizator imprez performance poetry m.in. festiwalu Spoke'N'Word, comiesięcznego slamu poetyckiego w Warszawie, warsztatów spoken word. Od 2003 rok prezentuje swoje utwory spoken word na scenach Polski i reszty świata (Niemcy, Czechy, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Francja, Ukraina, Chiny, Japonia, Islandia). Jako Kidd wydał 10 płyt pod szyldem skwer.org - współtworząc takie projekty muzyczne jak Rap Addix, ddekombinacja, Międzymiastowa Start: 20:00

Bilety: 29 zł – pierwsze 30 sztuk, 39 zł do 21 listopada, 45 zł w dniu koncertu. Do nabycia w: Ekobilet.pl, TicketPro, salony Empik oraz klub Firlej.

Wydarzenie na Facebook'u :www.facebook.com/events/269024806619280/?ref=ts&fref=ts

Tagi: 

Wilkołak
Mam nadzieje że to otworzy droge kolejnym niezależnym ambitnym wykonawcom hip hopowym. Polandia mogłaby wreszcie otworzyć oczy zamiast zgrywać czarnuchów albo fermentować we własnym bagnie poklepując sie po pleckach

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>