Rome Cee

Rome Cee

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-05-29 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Rome Cee to jeden z tych MC's zza Oceanu, których poczynania śledzę od dawna i którzy niesieni inspiracją nie zwalniają tempa z nagrywkami. W grudniu pisaliśmy o jego EPce "The Glimps EP", w styczniu o teledysku do numeru "Signs", a teraz artysta  mający na koncie współpracę m.in. z Seanem Pricem prezentuje swoje najnowsze wydawnictwo.

Na EPce "SEVEN CEES" znajdziemy 7 nowych kawałków, które powstały w czasie, gdy rodzinne miasto rapera - Baltimore, wstrząsane niedawnymi zamieszkami oraz protestami po śmierci Freddiego Graya z rąk policji, na kilka dni pogrążyło się w chaosie. Wynikiem tego jest zbiór celnych obserwacji i różnorodnych numerów - od tracków mrocznych, po utwory refleksyjne, duchowe i niosące nadzieję.

kategorie:
dodano: 2015-05-28 20:33 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy projekt pochodzącego z Baltimore rapera, składający się z 7 utworów, które powstały w czasie, gdy jego rodzinne miasto, wstrząsane zamieszkami i protestami po śmierci Freddiego Graya, pogrążyło się na chwilę w chaosie.

1. Loot Up
2. Play
3. The Kraken pt.1
4. Persic (x) pe ft. Rickie Jacobs
5. Starstruck
6. Gold
7. Kraken II: Dry Bones

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-04 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pod koniec zeszłego roku prezentowaliśmy wam ostatnią EPkę reprezentującego Baltimore rapera Rome Cee "The Glimps EP", a w styczniu dostaliśmy teledysk promujący wydawnictwo.

Teraz mamy dla was najświeższy track utalentowanego MC, który postanowił zabrać głos w sytuacji, gdy jego rodzime miasto, z powodu zamieszek spowodowanych śmiercią Freediego Graya z rąk policji na kilka dni pogrążyło się w chaosie...

Oprócz numeru "The Kraken" prezentujemy też inspirowany klimatem "Illmatica" i wersami z "It Ain't Hard To Tell" numer "Loot Up", w którym Rome wykorzystuje przybrudzony, samplowany bit jako płótno do wspominania ulicznych historii i dawnych lat. Oba numery pochodzą z zapowiedzianego na koniec maja projektu "SevenCees".

Tagi:
video
dodano: 2015-01-18 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Rome Cee - Signs

W grudniu pisaliśmy o najnowszej EPce Rome Cee "Glimps EP", a teraz mamy dla was teledysk do utworu "Signs", łączący ujęcia nakręcone w dzisiejszym Baltimore z archiwalnymi zdjęciami z czasów walki o civil rights w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo klip zawiera "wycinki" ze współczesnych mediów, do złudzenia przypominające zdarzenia sprzed 40 lat...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-07 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Sample, brud, storytelling - czyli coś dla fanów klasycznego Eastcoastowego rapu z ulicznym zacięciem, przywołującego na myśl dokonania Nasa czy Mobb Deep. Po świetnym LP "EarthSide" z lutego tego roku Rome Cee powraca z projektem "Glimps EP", wypuszczonym w Mikołajki. Siedem nowych tracków od utalentowanego MC rodem z Baltimore, gościnnie Ill Conscious w wersji "Life's a Bitch" ad 2014 oraz K. Matth. Odsłuch/darmowy download w rozwinięciu.

dodano: 2014-12-04 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Mikołajkowym prezentem od Rome Cee będzie jego nowy projekt Glimpse EP. Raper z Baltimore opublikował niedawno singiel, który mamy przyjemność dziś zaprezentować.  Mowa o „Signs”, na którym udzielił się również inny MC z Maryland, K. Matth. Utwór wyprodukował warszawski beatmaker, a jednocześnie redaktor Popkillera - Tuelv. Odsłuch singla i tracklistę EP’ki znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-31 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Rome Cee The M.E.D.S.

Niedawno publikowaliśmy najnowszy album reprezentującego Baltimore rapera Rome Cee o tytule "EarthSide", a teraz utalentowany MC podzielił się ze światem świeżym teledyskiem do numeru "The M.E.D.S." ze wspomnianego krążka. Nieskazitelne flow, klimatyczny podkład i ukazujący różne zakątki Baltimore, jak i kolaż ujęć ze świata sportu, filmu i rozrywki teledysk powinny zachęcić was do sprawdzenia całości.

W rozwinięciu znajdziecie też świeżo opublikowany singiel "Elektric Hangover", w którym możecie sprawdzić jak MC prezentuje się na bardziej nowoczesnej brzmieniowo produkcji autorstwa AmBuSh Muzik.

Tagi:
dodano: 2014-03-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Reprezentujący owiane złą sławą i osławione fenomenalnym serialem "The Wire" miasto Baltimore w stanie Maryland MC Rome Cee na swoim najnowszym albumie "EarthSide" postanowił skonfrontować się ze swoją przeszłością i ulicznymi doświadczeniami, dostarczając nam 20 nowych utworów pełnych gorzkich obserwacji i wspomnień, ale też niosących nadzieję i pozytywne spojrzenie w przyszłość.

A to wszystko nawinięte świetnym, pewnym flow, ukazującym bardzo dobrą technikę i warsztat mającego coś do powiedzenia rapera. Odsłuch całości i download w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-09 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Natłok luźnych numerów, pobocznych projektów i ogólnie natłok nowej, wartej uwagi muzyki potrafi przytłoczyć - a także zasypać naszą stronę mocno i konkretnie. Złapaliśmy się na tym, że w ostatnim czasie coraz większy procent publikowanych newsów to "nowy numer" lub "nowy singiel" i pomyśleliśmy, że dobrze byłoby nadać temu trochę bardziej przejrzystą formę, która ułatwi nie zagubienie się w gąszczu pojedynczych utworów. Polski cykl Krótki Strzał przyjął się naprawdę dobrze, zdecydowaliśmy więc o uruchomieniu podobnej opcji związanej z zagranicznym rapem. Zastanawiacie się skąd nazwa Drive By i o co w niej chodzi?

Drive By to slangowe określenie samochodowego ataku z zaskoczenia, polegającego na ostrzelaniu celu i błyskawicznym ulotnieniu się. Seria strzałów bez zapowiedzi i błyskawiczna ucieczka. Podobnie będzie u nas - dostaniecie serię 5-6 mocnych i celnych strzałów bez wcześniejszej informacji i bez ustalonego harmonogramu. Czy Drive By będzie pojawiał się co dwa, co cztery czy co sześć dni? Nie wiemy, to zależy od tego, ile wartych uwagi utworów dostaniemy w danym momencie. Jako że za selekcję nabojów odpowiedzialny może być każdy z redakcji to i spodziewać możecie się dużej muzycznej przekrojowości kolejnych odcinków - dobrze widać to już w pierwszym z nich.  Od Killa Kyleona po Slum Village...

dodano: 2012-02-13 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)


Pierwszy klip promujący nachodzący album reprezentującego Baltimore rapera o ksywie Rome Cee. Bardzo dobry, klimatyczny, brudny numer oraz nakręcony w scenerii miasta nocą teledysk. Płyty "The Grey Area" możecie się spodziewać w połowie lutego. Jeśli podoba Wam się to, co słyszycie, to sprawdzajcie w międzyczasie poprzedni album Rome Cee "The Extra Mile" (gościnnie m.in. Sean Price).