Drive By: Killa Kyleon ft. Slim Thug & Kirko Bangz, Rome Cee, Snow Tha Product, Shyheim & Ghostface Killah, Slum Village, Statik Selektah

Natłok luźnych numerów, pobocznych projektów i ogólnie natłok nowej, wartej uwagi muzyki potrafi przytłoczyć - a także zasypać naszą stronę mocno i konkretnie. Złapaliśmy się na tym, że w ostatnim czasie coraz większy procent publikowanych newsów to "nowy numer" lub "nowy singiel" i pomyśleliśmy, że dobrze byłoby nadać temu trochę bardziej przejrzystą formę, która ułatwi nie zagubienie się w gąszczu pojedynczych utworów. Polski cykl Krótki Strzał przyjął się naprawdę dobrze, zdecydowaliśmy więc o uruchomieniu podobnej opcji związanej z zagranicznym rapem. Zastanawiacie się skąd nazwa Drive By i o co w niej chodzi?

Drive By to slangowe określenie samochodowego ataku z zaskoczenia, polegającego na ostrzelaniu celu i błyskawicznym ulotnieniu się. Seria strzałów bez zapowiedzi i błyskawiczna ucieczka. Podobnie będzie u nas - dostaniecie serię 5-6 mocnych i celnych strzałów bez wcześniejszej informacji i bez ustalonego harmonogramu. Czy Drive By będzie pojawiał się co dwa, co cztery czy co sześć dni? Nie wiemy, to zależy od tego, ile wartych uwagi utworów dostaniemy w danym momencie. Jako że za selekcję nabojów odpowiedzialny może być każdy z redakcji to i spodziewać możecie się dużej muzycznej przekrojowości kolejnych odcinków - dobrze widać to już w pierwszym z nich.  Od Killa Kyleona po Slum Village...

"Lean On Me" - to tytuł nadchodzącego mixtape'u Killa Kyleona, który poprzedzać ma jego wyczekiwany solowy debiut "T.R.I.L.L.". Kyleon widoczny jest w drugim szeregu od wielu lat, ciekaw jestem czy uda mu się wysunąć wreszcie na front. Na pewno pomóc mogą w tym featy - hype Slim Thuga raczej najlepszy okres ma za sobą, ale nie da się tego powiedzieć o Freshmanie XXL'a Kirko Bangzie. (Mateusz Natali)

Bardzo przyjemny, wyluzowany track autorstwa reprezentującego Baltimore rapera o ksywie Rome Cee. Pięknie płynące klawisze i bas, świeże syntezatory i miękkie, nieprzytłaczające bębny tworzą dobre tło dla nawijki zmotywowanego MC. (Marcin Natali)

Snowie podgrzewa atmosferę w oczekiwaniu na "Good Nights & Bad Mornings 2: The Hangover". Po niezłej elektronicznej wygrzewce jaką był numer "Cali Love" tym razem dostajemy nieco bardziej wyważony, choć nadal nowocześnie brzmiący singiel pt. "On. Now". Gościnnie Trae Tha Truth. (Krystian Krupiński)

Shyheim jako młodziutki Wu-affiliate zapowiadał się na przyszłą gwiazdę, niestety po drodze stał się raczej przykładem tego jak nazbyt rozrywkowe życie wpływa na młodych ludzi i że nie każdy umie sobie z takim ciężarem poradzić. Raper działa jednak nadal, właśnie szykuje się do wydania swojego "New York 3", a numerem promującym jest "Smoking Blood Drinking Fire" z gościnnym udziałem Ghostface'a. (Daniel Wardziński)

25 czerwca ma się ukazać nowy album Slum Village zatytułowany "Evolution". W oczekiwaniu na premierę grupa postanowiła podzielić się nowym trackiem zatytułowanym "Sirens". Young RJ po raz kolejny spisał się więcej niż dobrze, ale numer jak się okazuje jest "loosie" i nie znajdzie się na trackliście. Za słaby? To co jest na tym albumie? (Daniel Wardziński)


Na oficjalnym profilu Duck Down ukazał się też kolejny singiel z nadchodzącego "Extended Play" Statik Selektah. Na bardzo delikatnym podkładzie gościnnie pojawiają się Lecrae, Termanology i Posdonus z De La Soul. (Daniel Wardziński)

SłyszyszKroki?!
Owrajd Smoking Blood Drinking Fire

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>