Percee P

Percee P

recenzja
dodano: 2013-03-01 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Wielu słuchaczy rapu kojarzy Lorda Finesse bardziej jako legendarnego producenta odpowiedzialnego za "Suicidal Thoughts" B.I.G., "MVP" Big L'a czy "The Message" Dr. Dre. Warto pamiętać, że zanim Finesse zrobił swój pierwszy podkład w życiu był już jednym z najlepszych MC's w Nowym Jorku. Formalnie pochodzące z 1992 roku "Return Of The Funky Man" jest solowym debiutem Finesse'a, ale dla mnie jest to swego rodzaju kontynuacja "Funky Technician" z DJ'em Mike Smooth z 1990. Różnica polega przede wszystkim na tym, że pochodzący z Bronxu raper zdążył się dużo nauczyć, rozwiązał współpracę z DJ'em (Mike Smooth pojawia się dużo rzadziej niż na "Funky Technician") i sam zaczął stawać za deckami - w efekcie zrobił płytę, która pokazała wtedy i pokazuje nadal, że połączenie rapu z funkiem w najbardziej niewybrednych formach może być kluczem do sukcesu.

Ta płyta dla mnie za każdym razem kiedy rozkładam wkładkę albumu jest jak lekcja historii ukochanego gatunku. Tutaj nie ma przypadkowych gości. Pierwsze bity Finesse'a to faktycznie najbardziej funkowe produkcje w jego długiej karierze, a towarzystwo na albumie ma znakomite. Dla przykładu - cały materiał nagrano w studio Jazzy Jaya, człowieka, który jest autorem pierwszego singla Def Jamu ever, gościnnie debiutuje Andre The Giant, a jedne z najbardziej klasycznych zwrotek nawija Percee P (tutaj jako Percy P).

dodano: 2013-02-25 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Metro zbudował wokół swoich produkcji zaufanie tym, że nie miewa słabszych momentów od lat. Praktycznie wszystko za co się bierze jest tak dobre, że chce się do tego wielokrotnie wracać. Polak współpracujący z Perceem P? God damn, włączam sobie "Return Of The Funky Man" i próbuję wyobrazić sobie jaka to zajawa mieć kogoś takiego na autorskim wosku. Chęć promowania polskiego DJ'ingu Metro pokazał już na "Antidotum 2", ale tym razem również - w numerze gościnnie pojawia się DJ Haem. W rozwinięciu znajdziecie link pozwalający wam zamówić sobie własny egzemplarz siódemki i posłuchać snippetów.

video
dodano: 2012-12-26 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 20)

Czegoś takiego nie powinno się przegapić. Ta dwójka to panowie, którzy pamiętają czasy, kiedy rap wyglądał zupełnie inaczej. W materiale, który znajdziecie w rozwinięciu Lord Finesse i Percee P robią sobie chwilami jaja ze współczesnych raperów, bo to co sami kiedyś potrafili zrobić (chociażby we wspominanych w rozmowie niesamowitych wspólnych numerach z "Return Of The Funky Man") nadal jest bardziej świeże. Zobaczyć jak Finesse po tylu latach z pamięci jedzie pół zwrotki P sprzed 21 lat. Dwóch reprezentantów Bronxu stoczyło ze sobą jedną z najbardziej wspominanych rapowych bitew, a był to rok 1989 przy Patterson Projects w nowojorskim Bronxie - mateczniku hip-hopu. Ci kolesie nawet gdyby nie ich późniejsze kariery i tak zostaliby legendami swoich podwórek na zawsze.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-10-26 12:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 7)


W sieci ukazał się właśnie najnowszy klip wielkiego mc o ksywie Percee P - miejmy nadzieję, że oznacza to jego powrót do gry. Pomimo tego, że od kultowej wręcz bitwy na słowa z Lordem Finessem mineło już ponad 20 lat, P nie traci nic ze swojego błyskotliwego flow i techniki. Percee to postać stojąca za warstwą liryczną wielu znanych albumów (ghostwriting). Kawałek "Raw Heat" został wyprodukowany w 2006 roku przez Madliba.

"What I state's a blessing, can't make a session, tape the lesson,
Scrape the best and give 'em hard times like the Great Depression"