Queen Size Records

Queen Size Records

dodano: 2013-10-01 14:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

"Antidotum 2" najbajdziej funkowa płyta Metra. Jest ona kontynuacją jego kultowego, już dla niektórych debiutu - albumu „Antidotum”. Zgodnie z chronologią oznaczonego cyferką „2” oraz intrygującym podtytułem „Keep Funk Alive”. Album zawiera 13 tracków, które umieszczone są, na 2 białych, 180 gramowych płytach winylowych, wypełnionych tłustym basem, idealnie pociętymi funkowymi samplami, mocnymi bębnami, fantastycznymi skreczami (to zasługa Dj Flip, Dj Ike, Dj Twister, Dj Brk, Dj Eprom, Dj Kebs, Dj Haem, Daniel Drumz, Krime, Dj Tort oraz DJ Czarny), no i oczywiście rymami (Jan Wyga, Te-Tris, Ras, Hifi Banda, Fisz, Mes, Okoliczny Element, Rh -, Polskie Karate oraz Walles). Od teraz dostępna również na winylu!

Za okładkę odpowiadzialny jest tak samo jak w przypadku płyty cd Sajner z Etam Crew!.

dodano: 2013-02-25 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Metro zbudował wokół swoich produkcji zaufanie tym, że nie miewa słabszych momentów od lat. Praktycznie wszystko za co się bierze jest tak dobre, że chce się do tego wielokrotnie wracać. Polak współpracujący z Perceem P? God damn, włączam sobie "Return Of The Funky Man" i próbuję wyobrazić sobie jaka to zajawa mieć kogoś takiego na autorskim wosku. Chęć promowania polskiego DJ'ingu Metro pokazał już na "Antidotum 2", ale tym razem również - w numerze gościnnie pojawia się DJ Haem. W rozwinięciu znajdziecie link pozwalający wam zamówić sobie własny egzemplarz siódemki i posłuchać snippetów.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-08-29 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)
Osobiście uważam Queen Size Records za niespecjalnie prężny, ale na bank wart uwagi label, który nie wypuszcza na rynek byle czego. Kolejną propozycją wytwórni jest album Grafa Cratediggera "12 Beats Sound Vol. 1.7". Co kryje się pod tym zagadkowym tytułem? Klasyczne, hip-hopowe do szpiku brzmienie tego naprawdę zdolnego producenta. To, że płyta powstała "ze sterty wosków" za pomocą samplera AKAI S950 słychać i czuć tu praktycznie w każdym momencie. Graf to gość ewidentnie zakochany w produkcjach wymiataczy wymienianych przez siebie jako inspiracje: Buckwilda, Fat Jona czy Madliba. O najwyższą jakość brzmienia tej produkcji zadbał Marcin Cichy ze znanego zapewne wszystkim fanom Ninja Tunes Skalpela. Spośród 12 tytułowych bitów każdy prawdziwy MC powinien  znaleźć dla siebie co najmniej kilka, bo Graf bezwzględnie jest koleżka, który potrafi robić świetne podkłady.