Peedi Crakk

Peedi Crakk

dodano: 2015-04-28 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

"Hip-hop z Filadelfii". Na myśl od razu przychodzą przeróżni wykonawcy - Jedi Mind Tricks, Reef the Lost Cauze (który. swoją droga, nagrał onegdaj kozacki singiel zatytułowany właśnie "The Sound of Philadelphia"), Beanie Sigel, Freeway, Meek Mill, Bahamadia (ciekawe, co się z nią dzieje?)... Nie sposób nie wspomnieć i o naszym Artyście Tygodnia, producencie i turntabliście extraordinaire  - Jazzy Jeffie. Jednak bezapelacyjnie pierwszym składem, jaka przychodzi do głowy, jest dowodzona przez ?uestlove'a i  Black Thoughta drużyna The Roots. 

Być może nie wszyscy to wiedzą, ale Jazzy Jeff zna się z Korzenną ekipą nie od dziś, i wraz z nią nagrał dwa ultrakozackie single, w moim skromnym odczuciu - obydwa w ścisłej czołówce najlepszych utworów Rootsów. To jak - co powiecie na to, abyśmy sobie owe sztosy przypomnieli, i z przepastnych głębin Sieci wyłowili nakręcone do nich, intrygujące klipy? Zapraszam!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-10-31 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Peedi Crakk to nieprzeciętnie ciekawa postać. Dla wielu będzie tylko tym gościem, który rzucił parę świetnych gościnnych zwrotek na płytach The Roots, ale byłby to duże spłycenie jego dorobku. Członek G-Unit Philly od wielu lat regularnie potwierdza, że jest świetnym nawijaczem, często wzbija się na prawdziwe wyżyny swoich możliwości, choć nadal nie udało mu się przebić do pierwszego rzędu. Może przybliży go do niego nadchodzący mixtape "CF5: The Cocaine Edition"?

Pierwszym singlem promującym ten materiał jest numer "This The Shit" z gościnnym udziałem Redmana. Bit wyprodukował rozchwytywany zewsząd Jhalil Beats. Efekt?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-12-08 12:00 przez: KamykPL (komentarze: 0)

Przenieśmy się do północnej Filadelfii, skąd pochodzi Indy 500. Chciałbym zaprezentować Wam jego najnowszy klip, do utworu, który wyprodukował Bear One, a na mikrofonach poza gospodarzem, pojawił się Freeway i Peedi Crakk. Video jest zapowiedzią mixtape'u "The Great Flood", który powinien ukazać się już niebawem.