Nowik

Nowik

dodano: 2013-10-19 13:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 1)

Agencja promocji Onest Promo zaprezentowała kolejny odcinek Flip That Shit. Przypominamy, że sezon będzie się składać z 12 epizodów. W każdym z nich usłyszycie trzech producentów, którzy wezmą na warsztat jeden sampel i wyrzeźbią z nich trzy różne bity. W drugim odcinku swoje umiejętności zaprezentował Nowik, Wezyr oraz Morte.

wydarzenie
dodano: 2012-12-01 12:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 3)

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiego albumu duetu Joterpe/Nowik. Próbkę tego, co niesie z sobą to wydawnictwo mogliście sprawdzić już jakiś czas temu, kiedy do sieci trafił numer "Jazzschool” z gościnnym udziałem Dj'a Czarnego i Jacola na trąbce. Dziś prezentujemy Wam oficjalny singiel pt. "Loveschool", któremu towarzyszy możliwość darmowego pobrania!

video
dodano: 2012-11-01 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Marfi/Nowik - Wątpię (Official Video)

"Wątpię" to jedyny klip promujący płytę "Kontakty międzyludzkie" autorstwa rapera Marfiego oraz producenta Nowika znanego ze współpracy m.in. z Joterpe i ich wspólnego albumu "Spokojnie... to tylko jazz".

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2012-10-25 17:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 4)

Jakiś czas temu Joterpe wybrał się do studia nagrać ostatnie wokale na wspólny album z Nowikiem. Tamtego dnia, do Radia Afery przyjechał również Jacol z trąbką, oraz Czarny ze swoimi "zabawkami". Sztywne plany szybko legły z gruzach. Zamiast nich, jazz powstawał (chyba pierwszy raz przy tym projekcie) na żywo. Zarejestrowano jeden utwór, który jest pewnego rodzaju obietnicą tego, czego możemy się spodziewać na zapowiadanej już dziś płycie, która pojawi się 25 listopada. Gorąco zachęcamy, "Jazzschool".

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Recenzje
dodano: 2011-08-14 14:00 przez: Krzysztof Nowak (komentarze: 7)
Od jakiegoś czasu krąży opinia, że jazz w rapowych bitach w naszym kraju został wyeksploatowany do granic możliwości, w związku z czym kolejne projekty o niego oparte są z góry skazane na niepowodzenie i wtórność. Z tym przekonaniem postanowił powalczyć klasyczny duet MC/Producent, czyli połączone siły Joterpe i Nowika. Czy osiągnęli swój cel? Częściowo tak.

Artyści postanowili promować swoje przedsięwzięcie kilkoma kawałkami, z których na największą uwagę zasługuje "Jazzuj". Nie zapomnieli jednak o tym, że mimo wszystko projekt jest dość niszowy, stąd też tylko 100 sztuk fizycznych kopii (w internecie album można odnaleźć m.in. na SoundCloud). W oczy rzuca się digipack z ciekawą poligrafią autorstwa Ghosta. Dzięki niej fani czarnych brzmień będą mieli okazję odświeżyć sobie kilkanaście pozycji swojej ulubionej muzyki.