Nowe Rzeczy

Nowe Rzeczy

video
dodano: 2015-07-20 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Na kanale ProstoTV można oglądać od dzisiaj czwarty klip ze złotego albumu KęKę „Nowe Rzeczy”. Tym razem obróbce video został poddany kawałek „W Dół Kieliszki (WuDeKa)” wyprodukowany przez Lanka. „Ten numer dedykuję sobie, jak kiedyś wrócę do tego zj***go nałogu, oby nigdy!” mówi raper w końcówce utworu i to najlepsze podsumowanie przesłania „W Dół Kieliszki”, chociaż, co charakterystyczne dla KęKę, daleko w tym kawałku od taniego moralizatorstwa.

video dnia
dodano: 2015-06-25 13:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Dlaczego: Na kanale ProstoTV pojawił się trzeci klip promującu najnowszy, złoty album radomskiego rapera KęKę "Nowe Rzeczy". Teledysk “Młody Polak” to dzieło ekipy Sensi&, produkcja muzyczna utworu – Uraz. Ujęcia koncertowe zostały zrealizowane podczas występu w Radomiu, wchodzącego w skład ogólnopolskiej trasy “Nowe Rzeczy”.

dodano: 2015-04-08 13:39 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Zdobyta ponad rok po premierze debiutanckich "Takich rzeczy" Złota Płyta była wielkim pozytywnym zaskoczeniem. Jak więc nazwać fakt, że drugie w dorobku KęKę "Nowe rzeczy" ozłociły się po ledwie dwóch tygodniach? Sprawdźcie jak skomentował to sam raper...

dodano: 2015-03-22 22:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"Nowe Rzeczy" już w naszych głośnikach, pora więc na premierowy wywiad z KęKę, przeprowadzony... sami zobaczcie gdzie. Z okazji ukazania się drugiego legalnego albumu radomskiego rapera postanowiliśmy wrócić do korzeni, tam gdzie spotkaliśmy się już w przeszłości. A o czym rozmawialiśmy?

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-03-20 18:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 25)

Wypuszczone dwa lata temu nakładem Prosto Label i nie tak dawno pokryte Złotem debiutanckie "Takie Rzeczy" KęKiego, narobiły naprawdę sporego szumu w branży i odbiły się mocnym a zarazem pozytywnym echem wśród słuchaczy. Bezkompromisowość w linijkach, niepodrabialny sposób pisania, bardzo dobre ucho do bitów i przede wszystkim oryginalny i wyrazisty styl sprawiły, że Piotrek wjechał z impetem w mainstream i rozgościł się w nim na dobre. W oczekiwaniu na "Nowe Rzeczy", próżno było szukać głosów, iż drugi krążek zweryfikuje pozycję Kędricka na scenie. Osobiście wrzuciłem ten materiał do dwóch worków: najbardziej oczekiwanych płyt w 2015 roku i murowanych kandydatów do końcoworocznych podsumowań. Za bardzo odważny ruch? Nie powiedziałbym, bo choć z jednej strony mamy dopiero koniec marca i kilka gorących premier jeszcze przed nami, to jestem pewien, że gdy posłuchacie "Nowych Rzeczy" sami uznacie podobnie.

dodano: 2015-03-20 11:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Oficjalna premiera drugiego solowego krążka radomskiego rapera KęKę - "Nowe Rzeczy". Na "Nowych Rzeczach" przekazuje swą opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem. Na płycie nie brakuje też jednak lżejszych tematów, "żeby nie było za smutaśnie" - jak podsumowuje sam raper. Za muzykę odpowiedzialni są: Uraz, Lanek, SherlOck, DonDe, Matheo, MilionBeats, Pawbeats, Johnny Beats, skrecze - DJ VaZee. Polecamy tekst 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o "Nowych Rzeczach" KęKę a jeszcze dziś otrzymacie naszą recenzję albumu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2015-03-18 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Możliwość przedpremierowego zapoznania się z gorącym albumem to jedna z tych rzeczy, których słuchacze zazdroszczą dziennikarzom najbardziej. Odliczają dni, podczas gdy "wybrani" mogą katować już materiał na swoich sprzętach, po to by szybciej dostarczyć jego recenzję. Jednak wielu ciekawych jest nie tylko oceny i wystawionego przez recenzenta x/6 a bardziej tego, jak ów album brzmi. Co się na nim znajdzie, jak można go scharakteryzować, na ile podobny jest do poprzednika a na ile idzie w zupełnie inną stronę...

Pomyśleliśmy, że warto uchylać Wam rąbka tajemnicy i w tej kwestii - stąd uruchamiamy nowy cykl "5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o...", w którym zdradzać będziemy co nieco odnośnie najbardziej wyczekiwanych produkcji, skupiając się jednak na czym innym niż w recenzjach. W pierwszym odcinku pora na "Nowe Rzeczy", które swoją premierę mają już w piątek... Co warto wiedzieć o drugim albumie KęKę?

kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Patronaty
dodano: 2015-03-06 19:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

"Nowe Rzeczy" już coraz bliżej, a my poznaliśmy już kilka odcieni drugiego LP KęKę - był zobrazowany klipem singiel "Wyjebane (tak mocno)", było audio z "Pamięć zostaje", był nasz wywiad w studiu Otrabarwa... teraz dostajemy video z wykonania live numeru "Sprawy ważne". I to wykonania nietypowego.

dodano: 2015-02-19 17:01 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

Dziś w naszę ręcę trafił nowy singiel od Kękiego! Numer "Pamięć zostaje" to kolejny po "Wyjebane (Tak Mocno)" numer zapowiadający najnowszy album Nowe Rzeczy, którego premiera już  20 marca.

Za produkcję numeru odpowiedzialny jest Uraz, a Kękę o nowym utworze wypowiedzial się następująco: "Numer całkiem różny od "Wyjebane" Zależy mi na pokazaniu w singlach różnorodności płyty." Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźcie sami!

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-02-07 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pierwszy singiel promujący nowy album KęKę (obejrzyj nasz najnowszy wywiad w studio) zobrazowany jest dość prostym i surowym klipem, jednak okazał się sporym youtube'owym przebojem, generując dużo większe zainteresowanie niż jakikolwiek wcześniejszy singiel reprezentanta Radomia. Jaka jest historia tego klipu, jakie pomysły odpadły po drodze, jak wyglądało dojście do finalnej wizji a także - o co chodzi z tańcującym Kę, Dwoma Sławami i resztą obecnych tam osób? Przeczytajcie co ma do powiedzenia autor teledysku Jasiek Gajdowicz...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ostatnio głośno jest o KęKę, ale ciężko się temu dziwić - najpierw Złoto za debiutanckie "Takie Rzeczy", zaraz potem pierwszy singiel z drugiego albumu, który w 2 tygodnie osiągnął 850 tysięcy odsłon... My gościliśmy na jednej z sesji nagraniowych płyty "Nowe Rzeczy", gdzie przeprowadziliśmy dopiero co opublikowany wywiad, a rąbka tajemnicy odnośnie albumu KęKę uchylił także w wywiadzie z Interią...

video
dodano: 2015-01-29 22:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dzień po zdobyciu Złotej Płyty za debiut i na finiszu prac nad drugim albumem postanowiliśmy odwiedzić KęKę w studiu Otrabarwa, gdzie nagrywał ostatnie numery na krążek "Nowe Rzeczy". Porozmawialiśmy zarówno o wrażeniach po Złocie, jak i tym, czego spodziewać możecie się po nowej płycie, uchylimy też rąbek tajemnicy jak przebiegała praca...

dodano: 2015-01-16 15:43 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Wczoraj odwiedziliśmy KęKę w studiu z uwagi na Złotą Płytę za debiut... Dziś poznajemy pierwszy singiel z "Nowych Rzeczy" a także okładkę i tracklistę, rusza też preorder albumu!

"Tradycyjnie - zero gości, muzyka od najlepszych producentów w kraju, takich jak: Uraz, Lanek, Sherlock, Donde, Matheo, MilionBeats, Pawbeats, Johnnybeats." - pisze Prosto. Check it!

kategorie:
dodano: 2015-01-03 16:57 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

"Nowe Rzeczy" to drugi solowy album radomskiego rapera KęKę. Po sukcesie debiutanciego krążka "Takie Rzeczy" (status złotej płyty) i ponad dwunastu miesiącach w trasie, KęKę wraca, aby mówić o tym, co na sercu leży. Na "Nowych Rzeczach" przekazuje swą opowieść o wychodzeniu z nałogu i uczeniu się na nowo, jak ogarnąć codzienność. KęKę nie poucza, choć mówi o sprawach ważnych swoim niezmiennie szorstkim, dosadnym i nieubarwionym frazesami językiem. Na płycie nie zabraknie też jednak lżejszych tematów, "żeby nie było za smutaśnie" - jak podsumowuje sam raper.

dodano: 2015-01-03 16:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Dopiero co pisaliśmy Wam o tym, że KęKę zdradził datę premiery swojego drugiego albumu - dziś mamy też video ze studia, w trakcie którego zobaczycie jak przebiegają prace nad albumem.

Strony