Ń

Ń

video
dodano: 2017-10-29 18:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 2)

Kolejny one shot od Patokalipsy! Tym razem otrzymujemy zwrotkę od Eripe. Za produkcję odpowiadają Filip Kot i Kubsone, a za klip QQfilms.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-11-24 17:00 przez: Marcin Półtorak (komentarze: 2)

Nie jestem spokojny o nadchodzące podsumowania roku. Mam wrażenie, że znajdę gdzieś takie, w którym zabraknie debiutu Ńemego.

Owszem, niemała ilość wywiadów, kontrakt z Prosto, obecność na Olisie – to wszystko każe sądzić, że „Ń” gdzieś tam dotarło. Trudno się jednak pozbyć wrażenia, iż odbiór barwnej twórczości Marcina Niemczyka nosi znamiona wycieczki do zoo. Wiecie, fajnie jest tam pójść i popatrzeć na egzotyczne zwierzątka, ale żeby trzymać takiego, powiedzmy, nosorożca czy innego pawiana w domu, oj, to już nie.

 

Tagi:
video
dodano: 2014-11-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Długo i pieczołowicie dopracowywany debiutancki album zatytułowany "Ń" wypuścił niedawno nakładem Prosto Label. Barwny, niebanalny i łączący wiele brzmień oraz inspiracji krążek rapera i producenta z Sierpca był też powodem naszej rozmowy w warszawskim Parku Skaryszewskim.

"Producent, tekściarz, wokalista. Jego muzyka to unikatowy miks gatunków i melodii, karkołomne sploty słów (ale przede wszystkim myśli), oryginalny głos - styl, którego nie da się zaszufladkować. Styl Ń" - mówi o nim info prasowe. Młody Wilk edycji 2012, zwycięzca konkursu producenckiego organizowanego przez RZA z Wu-Tang Clanu... posłuchajcie co do powiedzenia ma Ńemy w naszym wywiadzie.

Tagi:
video
dodano: 2014-10-23 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Ńemy - Tatuuję bity/ Ń (styl)

Na ProstoTV pojawił się kolejny klip promujący dobrze przyjęty debiut sierpckiego rapera Ńemego - "Ń". Klip składa się z dwóch utworów - "Tatuuję bity" oraz "Ń (styl)". Teledysk jest dość niekonwencjonalną produkcją jak na polski rynek - sprawdźcie to koniecznie!

Tagi:
dodano: 2014-09-19 17:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Właśnie dziś miejsce ma premiera długo oczekiwanego debiutu rapera i producenta z Sierpca, uczestnika drugiej edycji Młodych Wilków - Ńemego. Album "Ń" to 14 utworów, które od rapu wymieszanego z rockiem, elektroniką, jazzem, czy popem, sprawnie przechodzą w czystą formę gatunku, rodem ze „złotej ery hip-hopu”. Cały ten eklektyzm spaja nie tylko styl Ńemego, ale i świetny miks Marka Walaszka, oraz mastering Tima Boyce’a z nowojorskiego studia Masterdisk. Propozycja skierowana do wszystkich, którzy cenią sobie jakość i świeżą energię na scenie.

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-09-12 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Ńemy - Żyć wietrznie

Dlaczego: Nowy klip Ńemego zapowiadający długo oczekiwany album "Ń". Wyprodukowany przez samego Ńemego "Żyć wietrznie" to kawałek otwierający debiutancki krążek rapera z Sierpca. Produkcją dosyć alternatywnego klipu zajęła się ekipa Pin-Up.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-09-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na stronie prosto.pl dostępny jest już preorder limitowanej edycji debiutanckiego albumu Ńemego "Ń". Edycja specjalna wydana w nakładzie 500 sztuk, oprócz albumu "Ń" zawierać będzie dodatkowo mixtape "Undiscovered sounds" (mixed & scratched by DJ LoLo), co jest nie lada gratką dla wszystkich kolekcjonerów płyt. "Ń" jest materiałem autorskim w pełnym tego słowa znaczeniu – artysta zajął się zarówno warstwą muzyczną, tekstową, jak i wokalną płyty. Krążek zawiera 14 utworów, które od rapu wymieszanego z rockiem, elektroniką, jazzem, czy popem, sprawnie przechodzą w czystą formę gatunku rodem ze "złotej ery" hip-hopu. Cały ten eklektyzm spaja nie tylko styl Ńemego, ale i świetny miks Marka Walaszka oraz mastering Tima Boyce’a z nowojorskiego studia Masterdisk. Propozycja skierowana do wszystkich, którzy cenią sobie jakość i świeżą energię na scenie. Album promują 2 klipy "Sick Pro" i "Guzik". Kolejne teledyski ukażą się jeszcze przed premierą albumu.

Tagi:
video
dodano: 2012-11-07 23:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 27)

Ńemy - Sick Pro

Dlaczego: "Unikalny styl, crossover muzyki i innych gatunków sztuki pod tytułem „Sick Pro”. Z jednej strony mroczny i tajemniczy bit, z drugiej uderzeniowa fala psychodelicznych wizji, z trzeciej liryczne kung-fu – to właśnie pierwszy teledysk do utworu z solowej płyty „Ń” Marcina Niemczyka aka Ńemego przez eŃ." - tyle info prasowe, a co my możemy dodać? Fresh!

Tagi:
dodano: 2011-05-03 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)
Ńemy to beatmaker/mc z Sierpca. Mogliście usłyszeć jego produkcje chociażby na płytach L.u.c'a, a całkiem niedawno miał też okazję zadebiutować wokalnie na "Podróżach po amplitudzie" Rahima. Obecnie przygotowuje swój solowy album pt.: "Ń", który jak sam twierdzi: "mimo pewnych elementów inspirowanych starszymi rzeczami z dorobku sceny rap - zarówno polskiej, jak i światowej - będzie bardzo newschoolowy".

W tym wypadku pojęcie solowego albumu użyte jest w znaczeniu kompletnym, ponieważ Ńemy na "Ń" odpowiadał będzie za teksty, wokale, beaty, aranżację i realizację nagrań. Pierwszym singlem jest "Żyć Wietrznie", które możecie sprawdzić poniżej.