Mike Mass

Mike Mass

video
dodano: 2020-12-21 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

W roku, który w Stanach Zjednoczonych przyniósł ogromne napięcia społeczne i protesty na wręcz niespotykaną wcześniej skalę, muzyka, która przełamuje bariery i dąży do jedności zamiast podsycać konflikty jest na wagę złota. Przykładem dwóch artystów, którzy połączyli siły ponad wszelkimi podziałami i stereotypami są reprezentujący miasto Tampa na Florydzie raper Mike Mass oraz bluesowo/rock'n'rollowy wokalista i gitarzysta J.T. Brown. Ich wspólny, oparty na żywych instrumentach utwór "Blood In The Water" zmaga się ze współczesnymi problemami trawiącymi USA, dostarczając poważne, zaangażowane przesłanie w sposób elokwentny, pełen pasji i kompletnie unikalny

Przeplatający w niezwykły sposób te dwa gatunki muzyczne utwór opatrzony został równie epickim, robiącym duże wrażenie wideoklipem. Wystarczy wspomnieć, że do nakręcenia go artyści wspólnie z ekipą filmową musieli uzyskać oficjalną zgodę od miasta Tampa - potrzebowali bowiem na kilka godzin zablokować autostradę. Rezultat tych trudów? Jeden z najwspanialszych singli, jakie słyszałem w tym roku, muzyczne i wizualne dzieło sztuki. Nie przegapcie!

video dnia
dodano: 2016-12-28 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Prezentowaliśmy już wypuszczone na kanale Prosto "Like That", jak i nasz videowywiad nakręcony z Mike'iem i producentem Beyobe w nowojorskim Central Parku w lipcu. Teraz pora na pierwszy, tytułowy singiel z nadchodzącej płyty duetu. "Like Kings" to nostalgiczny powrót to złotej ery, przypominający pod względem flow i brzmienia dokonania młodego Jay-Z. Sprawdźcie jak to płynie!

dodano: 2016-11-13 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na koniec naszych relacji z zaoceanicznych wojaży mamy wyjątkowy wywiad, przeprowadzony w nowojorskim Central Parku w słoneczne niedzielne popołudnie, tuż przed naszym wylotem z powrotem do Polski. Wyjątkowy z kilku względów - akurat tak się złożyło bowiem, że w ten sam weekend, w który my przylecieliśmy z Warszawy, do Big Apple zawitał Mike Mass - mój znajomy MC mieszkający na stałe na Florydzie, z którym nawiązałem muzyczną współpracę drogą online, a jej efektem był wyprodukowany przeze mnie i opublikowany 2 tygodnie wcześniej na kanale Prosto TV singiel "Like That".

Nie mogłem więc przepuścić okazji, aby poznać Mike'a osobiście - w piątkową noc trafiliśmy zatem na jego zaproszenie na domówkę na Brooklynie, gdzie przyjęto nas jak rodzinę (That's one of my best friends - and I just met him! - przedstawił mnie Mike na wstępie), a dzień później udało mi się złapać z raperem z Detroit, o którym już kiedyś pisałem na Popkillerze - Priestem, który z wielką chęcią oprowadził nas po Manhattanie i poopowiadał o życiu w NYC. Potem do parku, gdzie siedzieliśmy, dobił też Mike ze swoim kumplem i producentem Beyobe, także poznałem wszystkich ze sobą, po czym przysiedliśmy na skałkach w słynnym Central Parku i ucięliśmy sobie luźną, a zarazem niezwykle ciekawą i inspirującą pogawędkę.

Tagi:
video
dodano: 2016-10-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Pochodzący z Florydy, a mieszkający od ponad roku w Korei Południowej i trudniący się na co dzień nauką angielskiego w szkole MC Atwaters pojawiał się już na Popkillerze dwukrotnie. Teraz otwarty i myślący w kategoriach ponadnarodowych artysta połączył siły z miejscową raperką Yeon, nagrywając dwujęzyczny, tętniący old schoolową energią i zajawką numer "Fill Me In". Klip nakręcono Uniwersytecie Hannam w mieście Daejeon oraz w Seulu, a bit podrzucił nasz dobry znajomy Mike Mass.

dodano: 2016-06-29 22:24 przez: Anonim (komentarze: 0)

Dlaczego: Nowojorski MC rymujący "Natali Quality Music"? A no to nie przypadek, bowiem nowy singiel Mike'a Massa wyprodukował nie kto inny jak nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywający się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiący bity dla niezależnych raperów zza Oceanu!Teledysk do nawiązującego do twórczości Gil Scott Herona singla "Like That" nakręcony został na Florydzie, a dziś miał swoją premierę na kanale Prosto TV, polecamy! 

Tagi:
video
dodano: 2014-05-11 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

MIKE MASS - I JUST GO

Mike'a Massa kojarzyć możecie już chociażby z kooperacji z Dynasty ("One Life To Live", "Happiness") czy zeszłorocznego LP "Heavy Rotation", o którym kilkukrotnie pisaliśmy na Popkillerze. Szalenie uzdolniony tekściarz nie próżnuje i pracuje obecnie nad kolejnym albumem a w międzyczasie dostajemy świeżutki teledysk do numeru "I Just Go" z projektu "Black Ink". I ain't never had to ask for my freedom of speech, I spoke... Cały album "Black Ink" do sprawdzenia w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2013-10-19 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Długo oczekiwany i zapowiadany debiutancki album Dynasty właśnie ujrzał światło dzienne. Słyszeliśmy już single z Talibem Kweli, Skyzoo i DJ'em Premierem, a teraz możemy sprawdzić cały, składający się z 14 numerów materiał. W rozwinięciu odsłuch całości oraz świeżo opublikowany klip do kawałka "Sweet Music", nakręcony w Paryżu. Nie przegapcie tego!

dodano: 2013-08-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Po dwóch teledyskach duetu Mike Mass & Spon, które już publikowaliśmy ("Escape" i "Amen Ra") nadszedł czas na cały album "Heavy Rotation". Wywodzący się z Bronxu, niezwykle utalentowany MC Mike Mass i dobrze go uzupełniający producent rodem z miasta Tampa na Florydzie Spon jakiś czas temu połączyli siły, czego owocem jest ich debiutancki projekt, składający się z 11 opartych na samplach numerów.

W rozwinięciu odsłuch całości oraz dodatkowo trzeci klip promujący "Heavy Rotation" - "What's Black".

Tagi:
video
dodano: 2013-06-24 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Mike Mass & Spon- "Amen Ra" featuring cuts by DJ Blenda (Produced by Spon) OFFICIAL MUSIC VIDEO

Jeśli uważnie śledzicie Popkillera, to ksywa Mike Mass powinna już wam się kiedyś obić o oczy. O rezydującym w Tampa na Florydzie raperze rodem z Bronxu pisaliśmy już trzykrotnie, a teraz prezentujemy wam drugi singiel z jego nadchodzącego albumu, nagranego w duecie z producentem o ksywie Spon. Po raz kolejny MC prezentuje wyśmienitą technikę i flow, a nam nie pozostaje nic innego jak czekać na zbliżające się wielkimi krokami LP "Heavy Rotation".

Tagi:
dodano: 2013-04-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Escape (Jazz Joint) Mike Mass Prod by Sponatola

Goszczący już w przeszłości dwukrotnie na naszej stronie (m.in. u boku wspaniałej Dynasty w "One Life To Live") Mike Mass opublikował teledysk do pierwszego singla ze swojego nadchodzącego albumu "Heavy Rotation". Utalentowany MC rodem z Bronxu połączył siły z producentem o ksywie Sponatola, aby stworzyć mocno inspirowany jazzem track "Escape (Jazz Joint)". Stay cool we can never lose...

video
dodano: 2013-02-24 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

RTTR (Road to the Riches) - THE ANTHEM

RTTR (Road to the Riches) to reprezentujące miasto Tampa w stanie Floryda trio, w którego skład wchodzą Mike Mass (którego kojarzyć możecie ze świetnego występu u boku Dynasty w "One Life To Live"), Miss Bronx i Atwaters. "The Anthem" to ich pierwszy oficjalny teledysk i porcja energicznego, klasycznego rapu, zobrazowana świetnym, pomysłowym klipem.

Jeśli chcecie usłyszeć więcej materiału od RRTR to łapcie ich ostatni mixtape "Road To The Riches volume 1.5", a także zeszłoroczny, debiutancki darmowy album, nawijającego jako pierwszy w "The Anthem" Mike'a Massa "Black Ink".

dodano: 2012-01-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)


Kozacki, klimatyczny numer opatrzony fajnym, dobrze pasującym klipem. Zajawka kipi gęsto, a Dynasty po raz kolejny pokazuje, że warto mieć ją na oku. Należy wspomnieć również o zwrotce gościa, gdyż pochodzący z Bronxu Mike Mass zaprezentował się tu naprawdę elegancko. "One Life To Live" promuje ostatnią EPkę raperki pt. "The Love EP".

PS. W związku z zainteresowaniem osobą Dynasty podaję link do jej mixtape'u/street albumu z lata 2010 roku - "Dreampusher". To jedyne jej wydawnictwo oprócz nowej EPki "The Love EP" dostępnej w iTunes.