HDBeenDope

HDBeenDope

video
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-07-27 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ponad pół roku po premierze swojego ostatniego albumu i jednego z najlepszych niezależnych projektów roku 2016 "PHeace Be The Journey", HDBeenDope publikuje świeżutki singiel "Mirror", kapitalnie łączący melodyjne jazzowe klawisze z mocarnym, dominującym basem, new-schoolową perkusją i chwytliwym, śpiewanym refrenem. Do tego dostajemy energiczny, ciekawie zrealizowany teledysk, a całość aż prosi o replay. Check it!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-12-09 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wyjątkowo charyzmatyczny, inteligentny i pomysłowy MC rodem z Brooklynu, który niedawno odwiedził Warszawę, w zeszłym miesiącu wypuścił po cichu długo oczekiwany przez fanów oraz pieczałowicie wykańczany przez samego artystę longplay "PHeace Be The Journey". Składający się z 16 kawałków, płynnie przeplatający inspiracje nowojorską złotą erą z wpływami energicznej, nowej szkoły rapu album możecie odsłuchać i ściągnąć w rozwinięciu. Gorąco polecamy!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-10-13 21:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

"Świeża krew ze Wschodniego Wybrzeża, reprezentant Brooklynu, raper łączący w swojej muzyce wszystko to, co w niej najważniejsze" - tak o młodym HD straight outta Brooklyn pisano w line-upie tegorocznego Hip Hop Kempu... Przyznaję, że - choć jestem gorliwym fanem nowojorskiego brzmienia (codziennie zapalam świeczkę przed ołtarzykiem na cześć "Illmatica", czantuję cztery godziny Zawołanie Wu itd. - wiadomo, o co chodzi) nie zetknąłem się wcześniej z tą ksywką. Z pewnych powodów ominął mnie też - słyszałem, że kozacki - koncert BeenDope'a na Kempie. Po wywiadzie, który przeprowadził Marcin (operator Maciek i ja pilnowaliśmy nagrania i odganialiśmy się od sympatycznego, acz wyraźnie podchmielonego i nadgorliwego Czecha - pozdrawiam mordeczkę z tej strony) miałem jednak okazję zamienić z HD parę słów i kupić płytkę - z czystej ciekawości... I oto jesteśmy. Przedwczoraj mogliście poznać HD w popkillerowym wywiadzie - dziś przyjrzyjmy się owej płytce - potężnemu (21 tracków, ponad półtorej godziny muzyki!) albumowi "The Gre(a/y)t Area".

Tagi:
dodano: 2015-10-11 17:57 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

HDBeenDope to kolejny obok Joey Bada$$a czy Dillona Coopera młody reprezentant brooklyńskiej szkoły rapu, który miał okazję grać na Hip Hop Kempie. Urodzony w 1994 r. MC/producent ma na koncie trzy projekty, w tym tegoroczne, imponujące "The Greay(t) Area", ukazujące stały progres i niecodziennie spotykaną wszechstronność, a już w listopadzie będziemy mieli okazję zobaczyć go na żywo w Polsce - będzie bowiem grał support przed koncertem Taliba Kweli w listopadzie w Katowicach.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-04-10 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Kolejny gracz z rodzimego podwórka zasila line-up „Festiwalu z Atmosferą”! Jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej, gracz pierwszej ligi podziemia, dziś przedstawiciel Prosto Label z wyszlifowanym warsztatem, który stawia na skomplikowane rymy, zabawę słowem i oryginalne flow. Charyzmatyczny raper, który ma na koncie pokaźną sumę niezapomnianych koncertów, gościnnych występów i współpracę między innymi z Dope D.O.D. Na hradeckiej scenie będzie nas reprezentował VNM!