EABS

EABS

kategorie: Audio, Jazz, News, Premiery
dodano: 2017-05-19 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W dniu wczorajszym zadebiutował debiutancki krążek wrocławskiego septetu jazzowego EABS pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)", który w całości poświęcony jest legendzie polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. Album nakładem Astigmatic Records właśnie ukazał się w formie cyfrowej na najważniejszych platformach streamingowych wraz z preorderem wersji fizycznych (cd oraz winyl). Krążek zyskał już uznanie wielu dziennikarzy muzycznych. Album w wersji CD oraz winylowej można zamówić w preorderze w sklepach Asfalt Shop, Sideone, Rockers oraz Bandcamp. Odnośnik do odsłuchu znajdziecie w rozwinięciu, jak i szereg innych ciekawych informacji. A już niebawem na łamach Popkillera recenzja materiału.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, Recenzje
dodano: 2016-11-17 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Mixtape = "kradzione bity" + premierowe zwrotki rapera spisane i nagrane w ferworze gęsto kipiącej zajawki - to równanie doskonale obrazuje standardowe podejście artystów kultury hip-hop do owej dźwiękowej formy przekazu treści. Musiało znaleźć się odstępstwo od tej reguły i cieszę się, że okazało się nim "Puzzle Mixtape" wrocławskiego kolektywu Electro-Acoustic Beat Sessions. Ba, właściwie to kilka odstępstw. Zacznę od najważniejszego, muzycznego. Jazz w najpiękniejszej postaci, reinterpretujący żywym instrumentarium Madlibowe "Burgundy Whip" z MEDem na mikrofonie oraz z rodzimego podwórka rapowego "Kawałek o życiu" Smarkiego, czy też "Rozmowę" Łony. Mało? A na samym kasetowym mixtapie ambitnej muzyki, skierowanej ku otwartym, hip-hopowym głowom jest jeszcze więcej. A no właśnie - kasetowym. Twórcy zdecydowali się na dwie formy oddania ich dzieła w ręce słuchaczy - darmowy digital oraz 200 kaset. Szczęśliwi ci, mogący posłuchać tego wprost z boomboxa. Uwierzcie - muzyka płynąca z kaseciaka smakuje znacznie lepiej. Zaiste, obok "Tego Chciałem" autorstwa Skubiego i kwartetu Tomka Nowaka, mamy w 2016 roku na tej smutnej scenie możliwość obcowania z dźwiękami najwyższych lotów. I nie ma w tym sformułowaniu krzty przesady.

kategorie: Jazz, News
dodano: 2016-11-16 18:16 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Krótko po premierze darmowego wydawnictwa “PUZZLE Mixtape” , będącego zbiorem nagrań zespołu z licznych sesji odbywających się we Wrocławiu w latach 2012-2014, septet Electro-Acoustic Beat Sessions przygotowuje debiutancki album pt. “Repetitions (Letters To Krzysztof Komeda)”. Album ukaże się nakładem Astigmatic Records , a dziś otrzymujemy pierwszy singiel promujący to wydawnictwo - "Waltzing Beyond", a więc interpretacja utworu Krzysztofa Komedy. Pierwotna wersja utworu „Waltzing Beyond” skomponowana została do wiersza Czesława Miłosza – to dobrze znana „Piosenka o końcu świata”. Owy singiel znajdziecie w rozwinięciu.

video
dodano: 2015-03-04 17:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy ostatni materiał video ze specjalnego koncertu KASTA & EABS, który odbył się w ramach 6. edycji WroSound Festiwal. Tym razem muzycy wzięli na warsztat "Politykę", utwór z albumu Waldemara Kasty pt. "13". Za realizację wersji unplugged odpowiedzialna jest ekipa Pascal Production.

video
dodano: 2015-02-10 21:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Przedstawiamy dokument KASTA & EABS, który powstał podczas 6 edycji wrocławskiego Festiwalu WroSound 2014. Ciepłe brzmienie Electro-Acoustic Beat Sessions połączyło się z charyzmatycznym głosem Waldemara KASTY - legendy wrocławskiej sceny muzycznej. Zgromadzona publiczność była światkiem eksplozji emocji. Muzycy odświeżyli klasyczne numery z repertuaru KASTY, takie jak: "Musisz", "Peryferie", "Po co" czy też "Wychylylybymy"...