Beatnick & K-Salaam

Beatnick & K-Salaam

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-12-05 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Smif N Wessun - Born and Raised ft. Jr. Kelly

Zdania dotyczące wspólnego albumu SNW i Pete Rocka są podzielone, a w międzyczasie bez większego rozgłosu ukazał się nowy materiał. Epka "Born and Raised" jest dostępna w sklepie Duck Down, a promujący ją klip z gościnnym udziałem Jr. Kelly'ego na bicie Beatnicka & K-Salaama możecie obejrzeć powyżej. Wkręcająca, głęboka linia basu, ujęcia z Jamajki i Brooklynu, trafiony refren i ładnie porozkałdane w tym wszystkim flow Steele'a i Teka. Sprawdźcie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-16 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

 Murs i Fashawn w zeszłym roku przygotowali dla nas album "This Generation" wydany nakładem Duck Down Records, a wyprodukowany przez duet Beatnick & K-Salaam. Nowym singlem promującym ten materiał jest kawałek o ulubionym samochodzie twoich ulubionych numerów, choć track wydaje się mieć drugie dno. To jeden ze zdecydowanie najlepszych numerów na materiale do tego zobrazowany całkiem sympatycznym teledyskiem. Możecie go obejrzeć w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-11 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Kiedy w 2000 roku ukazywał się znakomity, debiutancki album dead prez "Let's Get Free" stic.man i M1 pokazali Światu, że treść w rapie można formułować w taki sposób, że bez przesadnego misjonarstwa zostawia się w głowie słuchacza pewne wartości. Dziś nawet wikipedia mówi, że grupa propagowała socjalistyczne poglądy, ale na pierwszym albumie ja osobiście słyszę jedynie uniwersalny przekaz antysystemowy, promocję zdrowia, zwrócenie uwagi na manipulacje w mediach, w szkołach i w debacie publicznej.

Mija dwanaście lat, a ślad po wielkim sukcesie grupy jakby gdzieś zniknął. Największym wydarzeniem ostatnich lat był udział stic.mana na "Niggerze" Nasa, a poza tym aktywność zespołu ograniczała się do minimum. Dla wszystkich, którzy zatęsknili za ich rapem mamy nowy, solowy numer M1'a z Nasirem Jonesem właśnie.

dodano: 2011-09-28 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)


Freddie Gibbs ft. Freeway, Adrian "Anything To Survive" (2011)

Dlaczego: TUTAJ Gangsta Gibbs wspominał o tym, że ma w planach wspólny numer i klip z Freewayem. Dziś mamy przyjemność go zaprezentować - nosi tytuł "Anything To Survive" i został wyprodukowany przez autorów świetnego "Where The Streets Have No Names" Beatnicka & K-Salaama. Numer pochodzi z mixtape'u podopiecznego Young Jeezy'ego - "Cold Day In Hell", na który czekamy z niecierpliwością. Bardzo mocne zwrotki, zapadający w pamięć refren, dużo stylu. Świetny singiel.