"All Eyez On Me" diamentową płytą!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-08-02 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 12)

Na ten moment fani Tupaca Shakura czekali ponad 16 lat... dokładnie wczoraj - 1 sierpnia 2014 roku RIAA czyli zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki przyznało krążkowi "All Eyez On Me" status diamentowej płyty!

Oznacza to, że album w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ilości ponad 10 milionów egzemplarzy a sam 2Pac dołączył do wąskiego grona amerykańskich raperów, którym się tak sztuka udała. Warto również odnotować, że oprócz Shakura tylko Eminem posiada w swoim dorobku dwie diamentowe płyty.

"All Eyez On Me" to pierwszy podwójny krążek w historii rapu, który odniósł olbrzymi komercyjny sukces już w samym momencie jego premiery. Wydany 13 lutego 1996 roku album w pierwszym tygodniu sprzedaży rozszedł się w nakładzie ponad 566 tysięcy kopii, pokrywając się 5-krotną platyną już w kwietniu tego samego roku. Ostatnie dane mówiły, że "All Eyez On Me" przekroczyło 9 milionów sprzedanych egzemplarzy w czerwcu 1998 roku - na kolejną aktualizację z niewiadomych powodów przyszło nam więc czekać ponad 16 lat...

Na dzień dzisiejszy nie sposób jednak oszacować, jaki jest faktyczny poziom sprzedaży albumu - nieoficjalnie mówi się o ponad 11 milionach kopii ale może ich być znacznie więcej. "All Eyez On Me" może być de facto najlepiej sprzedającym się albumem w historii hip-hopu. Płyta jest często uważana za najlepszą w dorobku Shakura i stanowi niepodważalny klasyk, który przyniósł nam takie hity jak "California Love", "How Do U Want It", "2 Of Amerikaz Most Wanted" czy "I Ain't Mad At Cha". Szkoda, że sam zainteresowany nie mógł doczekać tej chwili i zobaczyć na własne oczy swego sukcesu... R.I.P. 2Pac.

Wojciech Graczyk

Wikipedia mówi o 11 milionów 200 tys., czyli więcej niż "Speakerboxxx/The Love Below". No, ale to tylko wikipedia. Nie jest to pewne, na 100%.

@r
najlepsza płyta 2Paca
r44
Paweł, jaka jest druga płyta Paca, która osiągnęła diament?
Paweł Miedzielec

Greatest Hits. Razem z "All Eyez On Me" uzupełniono też liczby dla płyty "Better Dayz" - teraz to potrójna platyna.

adi760

A i zaraz powinien Better Dayz być poczwórną platyną, bo w 2011 roku sprzedano 1750 tys. sztuk. Jeszcze 250 i kolejna platyna nabita.

kurtis
Chyba chodzi o to że All Eyez On Me było 2CD
Ynkuner
Dobrze, że minął tego rasistowskiego rapera Eminema, który jest homofobem, który nienawidzi czarnych i żydów, który spalił Polską flagę i który w ogóle nie jest raperem bo nie gra prawdziwego rapu, czyli samplowane bity, bumbap, jednostajne podwójne flow, tak to jest prawdziwy rap, tylko zapomniałem kto jest wyznacznikiem prawdziwości rapowej, pozdrowienia do więzienia!
rrraaa
W Y P I E R D A L A J
joey starr

Mimo że nie jestem fanem 2Pac'a to bardzo często wracam do tego albumu a zwłaszcza do Ain't Hard 2 Find ze względu na Bay a zwłaszcza na Richie Rich'a i do Heartz of Men ponieważ jestem fanem Quika a to co odjebał w tym bicie to poezja. RIP PAC !!!

4ero Pac
Fenomen tej płyty polega na śmierci Shakura.Była to bieżąca płyta która naciągnęła całą otoczkę.10 milionów typa jest sterowanych przez radio i telewizję.Wyżej sobie cenię " Me Against The World"
Jatka
a Donatan miał szybciej diament
ASDADASDAS
2pac nadal najlepszym raperem na swiecie !

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>