2$Z Kali pyta - czy telefon to przenośne więzienie umysłu? Nowy singiel

współpraca płatna
dodano: 2024-03-02 15:30 przez: Redakcja (komentarze: 4)

2$Z Kali prezentuje pierwszy teledysk z nadchodzącego albumu "Kalifornia". Tym razem raper proponuje nam nieregularną, choć zwartą nawijkę z niewesołym przekazem pod dosyć klasyczny, sentymentalny bit. Animacje znów zrobił znany już ze współpracy z Kalim, Roszymek. Klip spina ich poprzednie filmy klamrą tytułowego "telefonu". Jak odbieracie przekaz?

Czy izolacja od naturalnego otoczenia i zanurzenie w cyfrowym świecie z telefonu może finalnie prowadzić do oderwania od rzeczywistości, wyobcowania, zobojętnienia a w końcu eskalacji frustracji, agresji czy wręcz do autodestrukcji? Diagnoza wydaje się radykalna i dosyć daleko idąca, ale może coś jest na rzeczy? Nie dostajemy tu jednak żadnej recepty ani alternatywy, a jedynie odnotowanie zjawiska.

Singiel znajduje się też na Spotify (link), gdzie premiera całego albumu zapowiadana jest na kwiecień. Wcześniej możemy się spodziewać jeszcze paru singli. Znamy już zresztą kolejny, bo na 22 marca ustawiona jest publikacja kawałka "Mocny". To drugi po "Wilku" utwór bez autotuna, a z brzmieniem nieoczekiwanie idącym w kierunku 21 Savage.

Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę dostaniemy album o większym rozstrzale stylistycznym niż jego poprzednik "A świat niech płonie" z 2022. Wiemy też, że płyta będzie dłuższa o co najmniej 5 kawałków. Jak się dowiadujemy, będzie też na niej więcej gości.

Więcej info na Insta @szybki.szmal (https://www.instagram.com/szybki.szmal/), TikToku  @szybki.szmal (https://www.tiktok.com/@szybki.szmal), Youtube @SzybkiSzmal (https://www.youtube.com/@SzybkiSzmal) oraz na Threads @szybki.szmal (https://www.threads.net/@szybki.szmal)

Artykuł powstał w płatnej współpracy z 2$Z Kalim

Tagi: 

Kali$
Święta racja Komórka to jest ucieczka od tego świata dlatego mamy takie społeczeństwo bez komórki ani rusz
Nastyonthisbitch
Was pojebalo nie ? Żeby Promować taki syf… ile wasz szaplacili szybkiego szmalu za to ?
ha tfu
jak śmiecie coś takiego tu wrzucać, ha tfu!
tru_tru
Ciężko uwierzyć, że nagrał to facet po czterdziestce (czy coś w tych okolicach) siedzący ponad 20 lat w rapie. Próba skoku na zasięgi i hajs małolatów? Inaczej nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć. Jak chcesz być dla jazdego, to jesteś do niczego hehe, bo nie sądzę, żeby młodzi to kupili. Starzy to wiadomo, że będą mieli bekę.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>