Polscy raperzy nagrali numer ze Snoop Doggiem!

dodano: 2023-11-28 14:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 10)

Kto powiedział, że Polacy nie mogą nagrać ze Snoop Doggiem? Mieszkający w Stanach raperzy Płoniak i Bobik zrobili z legendą west coastu kawałek zatytułowany "True Blue".

Numer jest swego rodzaju hołdem dla hip-hopu z zachodniego wybrzeża Stanów. Do utworu powstał klip, w którym widać low-ridery, a w refrenie słyszymy tekst Płoniaka i Bobika: "Nasze serce pompuje tylko niebieską krew/mało kto dziś to czuje/nie czuć tego to grzech". W drugiej zwrotce wjeżdża bujający się do bitu Snoop, nawijający jak zawsze na luzie swoje wersy - video z jego zwrotki oparte jest o ujęcia z "Roaches in my Ashtray".

"True Blue" to singiel z nadchodzącego albumu Płoniaka zatytułowanego "Legend4ry", który ukaże się nakładem wytwórni GringO Label. Co ciekawe Snoop nie jest pierwszym west coastowym wyjadaczem, którego zwrotkę ma w numerze Płoniak. Na jego poprzednim krążku "West 4 Life" znalazł się track z Xzibitem zatytułowany "Most High". Gościnnie udziela się w nim także inny raper - Big Legion. Zaś na najnowszej płycie usłyszymy jeszcze zwrotki od Boosie Badazza i Dave'a Easta. Singiel z Boosiem można już sprawdzić na YouTube.

[Edit: Pod klipem pojawiły się zarzuty o to, że nie tylko ujęcia video pochodzą z klipu "Roaches in my Ashtray", ale że też zwrotka była już dostępna w numerze "A Girl Named Oakland" Meet Booshman feat. Snoop Dogg, który ukazał się 2 tygodnie temu.

Płoniak odpowiedział na to pisząc: "Cała akcja organizowana przez producenta miała miejsce już we wrześniu, ujęcia z klipu są jak najbardziej pocięte żeby wszystko miało ręce i nogi a oryginalny twórca od samego początku jest uwzgledniony zarówno na ekranie jak i w creditsach, na wszystko jest tu papier i buja legalnie oraz żadne wokale nie są zaj**ane"

Możliwe więc, że jest to współpraca dogadana poprzez producenta, który miał prawo do wykorzystania zwrotki w kilku utworach - w Stanach można spotkać taki model, podobnie jak bity nabyć można taniej w wersji "non-exclusive". Autor klipu Snoopa jest natomiast wpisany w creditsy, więc mógł zgodzić się użyczyć swoich nagrań.]

Sprawdź też:

Peja gościnnie na nowej płycie Onyx!

Kota The Friend nagrał najlepszy album tego lata (roku?) - "Protea"

Dlaczego Beastie Boys to jedna z najważniejszych ekip w historii?

***

XD
No niestety: kupili zwrotkę i dokleili jakieś odrzuty wideo. Jak ktoś ma hajs to spoko, tylko po co i gdzie tu jest zajawka?
90'
Oglądałem na początku myśl że co jest k.rwa, ale za chwilę stwierdził że zajebiscie buja no i na dodatek Snoop Dogg no udałem łapkę w górę A jakże kawałek zajebisty więc na plus. Płoniak i Bobik mają szczęście z takimi raperami nagrywać których ja uwielbiam i słucham. Big Up West Coast!!!!
mu
nie nagrali numeru ze snoopem tylko kupili zwrotke , sami o tym piszecie w artykule to na chuj ten falszujacy rzeczywistoc tytul ? czyzby click bait ?
Pelak
Słabe to...
immortal technique
Zwrotka Snoopa kosztuje 80 tysięcy dolarów, więc nieźle wybulili. Ale Malik tak samo opłacał swoich gości, którzy nawet nie wiedzą ze jest takim człowiekiem z jakich u siebie w kraju się śmieją
Jo
Ciekawe czy im się to jakoś biznesowo kalkuluje czy tylko to taka zachcianka? Jeśli zachcianka to kurde wolałbym jednak nagrać ze snopem z szacunku do mnie a nie za kaskę
Grande Props
Na bank się nie kalkuluje, ale jeśli prowadzą poważne biznesy to po prostu możesz spełnić swoje marzenie. Goście od malika biorą mniej, ale to dla niego kwestia dwóch koncertów. Ta patologia stawki ma teraz bardzo wysokie
Anonim
Przecież oni to kupili pewnie od jakiegoś producenta, ta zwrotka już gdzieś była użyta to na pewno nie 80k.
Mindfword
Ale smrut
Komsi
Snoop zjarany byl jak zwrote sprzedawał tym łakom

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>