Alberto został skazany - wyrok warszawskiego sądu

kategorie: Polska, News
dodano: 2023-10-03 08:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

"W dniu 2 października 2023 roku, Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wydał wyrok w sprawie polskiego rapera, Alberta Simao, który został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany oraz znieważenie funkcjonariusza policji" - informuje fundacja Otwieramy Oczy, zajmująca się wspieraniem pacjentów medycznej marihuany.

Zgodnie z informacjami podanymi przez fundację Alberto został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności (wykonana w formie kary pracy na cele społeczne) i stracił prawo jazdy na 3 lata.

Kontrowersyjna zdaniem fundacji była opinia biegłego, który stwierdził, że stężenie THC na poziomie 3,2 ng/ml we krwi Alberta Simao jest porównywalne z obecnością około 0,5 promila alkoholu we krwi. "Taka obecność ng we krwi świadczy o tym, że pacjent z lekarstwa tego dnia nie korzystał oraz według środowiska naukowego mieści się w granicach błędu co do wpływu THC." - czytamy.

Fundacja przytacza również kontekst zarzutu o znieważenie policjanta - funkcjonariusz zwrócił się do rapera słowami "To nie Kambodża", jednak sędzia uznał, że nie było tu podłoża rasistowskiego, a policjanci nie przekroczyli uprawnień.

Alberto ostro skomentował wyrok na swoim instastory: "Co to ma być za wyrok? Polskie prawo koniecznie do zmiany. Już dawno czas zacząć zatrudniać kompetentne osoby na takie istotne stanowiska, a nie po znajomości. Mają robotę i wy***ne jajca"

Wyrok jest nieprawomocny i zgodnie z informacjami fundacji obrońcy Alberto mają zamiar się od niego odwołać.

***

Tagi: 

Pyk pyk
Kambodża jest w Azji, więc raczej go nie obrazili
Aha
Jak nie sluvham tego typa i jest mi obojetny tak jebac te prawo, i tych psiarskich co sie zachowac nie potrafia, wstyd
Anonim
Albercik, ja mu dobrze nie życzę ale te prawo patologia. Prawo jazdy mam zamiar robić ale jako użytkownik medycznej się trochę boje. Odrobina pecha i prawko zatrzymane nawet jak paliłeś ostatnio tydzień temu. Oczywiście w DE są normy jak dla alkoholu i jak nie jeździsz pod wpływem jak debil to luz. Co mam z kraju wyjechać żeby móc samochodem jeździć?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>